ברוש לנתניהו: "קרנות הסיוע של הבנקים הן אחיזת עיניים. 75% מהפונים מקבלים תשובות שליליות"

נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים נפגש בארבע עיניים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, כדי ללבן את בעיית מצוקת האשראי של התעשייה הישראלית בכלל ומפעל תפרון בפרט. ב-16.12 דנו ברוש, המערכת הבנקאית ומשרד האוצר בבעית הקרנות

 

שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים נפגש, בארבע עיניים עם ראש ממשלה בנימין נתניהו, כדי ללבן את בעיית מצוקת האשראי של התעשייה הישראלית בכלל ומפעל תפרון בפרט.

ברוש אמר בפגישה כי "קרנות הסיוע של הבנקים הן אחיזת עיניים. 75% מהפונים מקבלים תשובות שליליות. 600 מיליון שקלים בלבד ניתנו כהלוואות מתוך סכום של למעלה מ-2 מיליארד שקל. הבנקים כיום לא משוכנעים שיקבלו את הכסף ביום הדין וערבות המדינה לא מבטיחה את הכסף. מדובר המפעלים רבים בפריפרייה ומפעל תפרון הוא רק דוגמא בודדת לכך".

בסיום הפגישה הנחה ראש הממשלה נתניהו את ראש לשכתו לבחון איך אפשר להתאים את הקרנות הממשלתיות כדי לסייע למפעלים.

 

בתאריך 16.12.09 נפגש שרגא ברוש עם המערכת הבנקאית ומשרד האוצר כדי לדון בבעיית הקרנות.

 

בפגישה נכחו הממונה על התקציבים במשרד האוצר - אודי ניסן, החשכ"ל - שוקי אורן, הממונה על שוק ההון והביטוח - ידין ענתבי, מנכ"ל מזרחי טפחות - אלי יונס, מנכ"ל הבנק הבינלאומי - סמדר ברבר צדיק, מנכ"ל בנק לאומי - גליה מאור וראש החטיבה העסקית בבנק - רקפת רוסק עמינח. עוד נכחו רועי ורמוס - מנכל פסגות, ומנהל ההשקעות של מנורה מבטחים - יוני טל.

בפגשיה ביקש ברוש משר האוצר ומהבנקים לאפשר שילובם של בנקים נוספים בקרנות הסיוע.

יצוין כי בקרן ההלוואות לעסקים בינוניים ניתנות היום הלוואות באמצעות שלושה בנקים בלבד: הפועלים, אוצר החייל ומרכנתיל דיסקונט.

בסיום הפגישה סוכם כי החשב הכללי באוצר - שוקי אורן, יבחן בימים הקרובים את תנאי הסף של הקרנות ואת האפשרות לשתף בהן בנקים נוספים או גופים מוסדיים.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share