כלכלני קרן המטבע העולמית לברוש ולקוברובסקי: "שמרו על הגמישות שנקטתם בזמן המשבר

בפגישה ציין שרגא ברוש כי התעשייה הישראלית ערוכה לתרחישים שונים והעובדה שמרבית מפעלי התעשייה אינם גדולים מאפשרת להם את הגמישות להתאים שווקים ולשרוד את חוסר הודאות הצפויה בשנים הבאות

 

 

בפגישה שנערכה בין כלכלי קרן המטבע העולמית ונציגי התאחדות התעשיינים בראשות שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ורוני קוברובסקי, נשיא החברה המרכזית למשקאות ויו"ר הוועד הפועל של התאחדות התעשיינים שיבח פיטר דויל, מנהל החטיבה האירופית בקרן המטבע את התנהלות התעשייה הישראלית במשבר: "העובדה שהתעשייה הישראלית התחילה להפחית שעות ומשמרות כבר בתחילת 2008, ונקטה בתהליכי התייעלות משמעותיים, מעידה על תעשייה גמישה, מתוחכמת וזהירה אשר נערכה בצורה נכונה למשבר ונמנעה מפיטורים המוניים".

 

שרגא ברוש ציין בפגישה זו כי התעשייה הישראלית ערוכה לתרחישים שונים והעובדה שמרבית מפעלי התעשייה אינם גדולים מאפשרת להם את הגמישות להתאים שווקים ולשרוד את חוסר הודאות הצפויה בשנים הבאות.

 

עם זאת, ציין ברוש: "אנחנו מצפים ממשלת ישראל לשמור על הסביבה העסקית ולא להעלות את עלויות הייצור שבאחריותם דוגמת תשלומי הארנונה, מים, חשמל, נמלים ועוד. בנוסף, אנו מצפים כי הממשלה תאמץ תהליכים חדשניים שיאפשרו לנו לחזק את כושר התחרות של היצוא הישראלי".

 

עוד ציין ברוש את הצעדים שננקטו במסגרת פורום השולחן העגול ועסקת החבילה ואת השפעתם ואת יכולת ההתאוששות העתידית של המשק הישראלי.

 

כלכלני קרן המטבע התייחסו לחוסר הודאות וציינו כי ציפיות קרן המטבע נעות בין צמיחה עולמית של 0.5% ועד ל-5%. "עצתנו למגזר העסקי בישראל הינה לשמור על אותה גמישות שאפיינה אותה בשנת המשבר ושלא להעלות שכר".

 

רוני קוברובסקי, נשיא החברה המרכזית למשקאות, ויו"ר הוועד הפועל של התאחדות התעשיינים, ציין כי "האיום המרכזי להתאוששות התעשייה הנה התחזקותו של השקל והפגיעה בכושר התחרות הצפויה עקב כך. בתעשיית המזון לא רואים גידול ובד"כ יציאה מהמיתון מתבשרת ע"י שינוי מגמה בתעשיות המזון".

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share