80% מהמפעלים מנהלים את הבטיחות באמצעות יועצים חיצוניים

כ- 20% מהמפעלים הקטנים והבינוניים בישראל מנהלים את נושא הבטיחות בעבודה באופן עצמאי; יתר המפעלים המחויבים במינוי ממונה בטיחות (כאלה המעסיקים למעלה מ-50 עובדים) מנהלים את נושא הבטיחות באמצעות יועצים חיצוניים. כך מסר צביקה אורן, יו"ר הוועדה למפעלים קטנים ובינוניים בהתאחדות התעשיינים.

 

אורן מציין כי בשנים האחרונות, קיימת מגמה מתמשכת, בקרב המפעלים הקטנים והבינוניים בישראל, של גידול במספרם של המפעלים המבצעים באופן עצמאי את ניהול הבטיחות וממנים לשם כך עובד בתפקיד ייחודי במשרה מלאה.

 

לקראת יום עיון שמקיימת המכללה לניהול בתעשייה בנושא "בטיחות בעבודה – אחריות פלילית ואזרחית של המנהלים במפעלים קטנים ובינוניים", שהתקיים ב-10.11.09, ציין אורן, שלהתמודדות מוקדמת בתחום הבטיחות קיימת חשיבות רבה וזאת, כדי למנוע את ההפתעה בדיעבד של בעלי ומנהלי מפעלים קטנים ובינוניים כאשר הם נתבעים אישית בעקבות תאונת עבודה חמורה במפעלם.

 

יום העיון דן בהגדלת המודעות בנוגע להשלכות המשפטיות האישיות של מנהלי המפעלים בהיבטי בטיחות ובריאות בעבודה; הקניית כלים להתמודדות יעילה עם נושא הבטיחות; הבריאות בעבודה ובחינת הדרישות הקיימות במפעלים הקטנים והבינוניים.

בנוסף, נידונו סוגי התביעות האפשריות בנושא תאונות עבודה פלילית ואזרחית, ריבוי אשמים וחלוקת אחריות בעת תאונה, אחריות בעלי ומנהלי המפעלים בתחום הבטיחות והבריאות בעבודה ואחריות כלל העובדים בתחום הבטיחות והבריאות בעבודה.

 

את יום העיון הנחה עו"ד יהודה קאופמן, יועץ הבטיחות של ההתאחדות התעשיינים, בעל תואר מוסמך בניהול והנדסת בטיחות ומומחה בתחום ניתוח חוקי ותקנות הבטיחות.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share