מצדיעים למנהיגות איכותית ולמצוינות אישית

אות ע"ש אילן ואסף רמון ז"ל הוענק לשמונה תלמידים מרחבי הארץ

 

עמותת החינוך של התאחדות התעשיינים, תעשיידע, ומשפחת רמון בשיתוף משרד החינוך וצה"ל מקיימים מפעל הנצחה ארצי לעידוד האיכות, המצוינות והמנהיגות בקרב בני הנוער בארץ

 

הטקס התקיים ב 8/11/09 בקיסריה במעמד שר התמ"ת, שר המדע, נשיא התאחדות התעשיינים, רונה רמון, מנכ"ל משרד החינוך, בכירי התעשיינים, אנשי חינוך וראשי רשויות.

 

האות ע"ש אסף ואילן רמון ז"ל מוענק ל 8 בני נוער (7 לזכרם של אילן רמון ז"ל ו-6 האסטרונאוטים הנוספים שנספו במעבורת החלל ותלמיד נוסף לזכרו של אסף רמון ז"ל) הנותנים דוגמה אישית למנהיגות איכותית ולמצוינות באישיותם, בעשייתם ובהישגיהם. בחירת התלמידים נקבעה על פי יכולתם של התלמידים להגיע להישגים אישיים יוצאי דופן ולתרומה לקהילה בדרכים יצירתיות ומתוך תחושת שליחות ומחויבות חברתית.

 

ילדי רמון, התלמידים שקיבלו את האות: מיכל גריידינגר (תיכון ע"ש אחד העם, פתח תקווה), מיכאל קגזנוב (ביה"ס אורט גימנסיה לילנטל, רמלה), שירי ליכט (התיכון העירוני אהל שם, רמת גן), אריה מולר (ביה"ס העירוני מקיף ע"ש ש.י עגנון, נתניה), ירדן לוי (ביה"ס התיכון המקיף העירוני ע"ש סליגסברג-ברנדייס, ירושלים), שריאל אוזמו (ביה"ס המקיף העירוני ע"ש שז"ר, בת ים), שגיא גולן (תיכון מור מטרו ווסט, רעננה), לילה קיזל (התיכון הדרוזי למדעים ומנהיגות, ירכא).

 

תהליך בחירת התלמידים התקיים בשלושה שלבים: תחילה מנהלי בתי הספר ברחבי הארץ הציעו תלמידים העונים על הקריטריונים שהוצגו, לאחר מכן ועדות שיפוט אזוריות בחרו את התלמידים המצטיינים ומתוכם נבחרו 8 על ידי ועדת שיפוט ארצית לה היו שותפים נציגי משפחת רמון, התאחדות התעשיינים ואנשי תעשייה, נציגי משרד החינוך ונציגי צה"ל.

האות יוענק לתלמידים באירוע ייחודי בו המגזר התעשייתי יחד עם מערכת החינוך וצה"ל מצדיעים לאיכות ולמנהיגות כערכים לאומיים מתוך חזון משותף ליצירת קהילת בוגרים איכותית שתוביל מפעלי התנדבות ותרומה לקהילה.

 

מדברי רונה רמון באירוע:

"בחודשיים האחרונים הייתי די מנותקת ממה שנעשה בעולם החיצוני. מדי פעם אני מתעדכנת, ולדאבוני, אני שומעת כותרות קשות על אלימות גואה, על תאונות דרכים קשות שקוטפות מאתנו חיים יקרים לשווא. והערב, כשאני באמת מתמוגגת פה מהאיכות בכל הגילאים, גם אלה שיושבים לנו כדוגמא ומופת, גם החברים של אסף שיושבים כאן וההורים שלהם, שאני מודה להם על התמיכה, על התאחדות התעשיינים, תודה רבה על הערב הנפלא הזה. אני קצת מתעודדת וקצת מתמלאת בתקווה, וכשאנו מסתכלים באמת על הנוער הזה, ושומעים על הפעילות שלהם שנה בשנה, אני מאמינה שאפשר גם אחרת, ואפשר קצת לרסן את האלימות בארץ הזו, אפשר לגלות סבלנות בכבישים, ואני מאמינה שבתמיכה שלנו מעולם המבוגרים, נוכל לתמוך בילדים הצעירים והנפלאים האלה, וכמו מעגלים במים, ניתן כל אחד את הפוש שלו, וככה נוכל באמת לשנות מעט את הכותרות לכותרות של גאווה, לכותרות של איכות ומצוינות.

כל שנה הקבוצה הזאת הולכת ומתרחבת, והשנה הכינוי שאני כל כך אוהבת לכנות אותם "ילדי רמון" תופס באמת משמעות עמוקה ורחבה יותר, אני בטוחה שאתם ראויים לה, ואני יודעת שנצעיד את הכינוי הזה ונפזר אותו יחד, לבני הדור הצעיר יותר"

 

מדברי שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים:

"אנו בהתאחדות התעשיינים מבינים שעוצמתה וחוסנה של המדינה אינם רק ביטחון וכלכלה, אלא בראש ובראשונה - חינוך, שהוא המפתח לעתידנו בארץ הזאת, באזור הזה. האות ע"ש אילן ואסף רמון ז"ל מהווה אות של מופת למנהיגות, מצוינות, איכות, יזמות ועשייה בקרב בני נוער בישראל. נוער שגדל ומתחנך מתוך אמונה ותחושת שליחות פנימית למען עשייה חברתית ציבורית, למען חברה טובה יותר במדינת ישראל. האיכות והמצוינות, שאותן אנו מציינים, הן חלק מכם, בני הנוער- אנשים צעירים, עולים וילידי הארץ, שגורל עתידנו נתון בידכם. כולנו מחויבים להמשיך ולמצוא כל העת דרכים לטיפוח הערכים והנתינה למען חברה ישראלית טובה וצודקת יותר, ובתוך כך לרשום הישגים בלתי מבוטלים למדינת ישראל, שיקנו לנו מקום של כבוד במשפחת העמים ושם נרדף למעצמה טכנולוגית, מדעית, רפואית ותעשייתית.

השנה, לדאבון לב, נוסף לאות רמון שמו של אסף רמון, בנו של אילן שקורץ, כאביו, מכל אותם חומרים נדירים שלשמם הוקם מפעל זה".

 

הטקס התקיים ב- 8/11/09 בפארק העסקים הצפוני קיסריה.

טקס הענקת האות התקיים במעמד:

שר התמ"ת, פואד בן אליעזר

שר המדע, פרופ' דניאל הרשקוביץ

נשיא התאחדות התעשיינים, מר שרגא ברוש

מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני

גב' רונה רמון

יו"ר עמותת תעשיידע, מר יואב שלוש

סגן יו"ר החברה לפיתוח קיסריה, עו"ד דוד אפרתי

 

פארק קיסריה נבחר לארח את האירוע מתוך מחויבותו לקיום עקרונות הקיימות ועמידה בסטנדרטים של איכות ומצוינות ובשל היותה של החברה לפיתוח קיסריה, שהפארק בבעלותה, מובילה ותומכת בתחומי החינוך תוך השאיפה לאיכות ולמצוינות.

 

להלן נימוקי השופטים לבחירת התלמידים ותמונת "ילדי רמון " מהאירוע.

 

 

ילדי רמון- נימוקי ועדת השיפוט

מיכל גריידינגר- תיכון ע"ש אחד העם, פתח תקווה- נערה חייכנית ומאירת עיניים, בעל כישורים ואישיות מיוחדת המוצאת דרך להתבלט בצניעות ובנעימות רבה- כך מתארים מכריה את מיכל. כשגרירה של ארגון LEAD מיכל הקימה ומובילה פרויקט ייחודי הדוגל בצמצום פערים, הענקת איכות חיים וכישורי חיים לילדים משכונות מצוקה. מיכל דבקה במטרתה, ומצליחה לסחוף אחריה בני נוער רבים להיות שותפים לעשייה, אשר תורחב לשכונות נוספות בשנה זו.

מיכל מרבה להתנדב בתחומים רבים ושונים: איסוף מזון לנזקקים, סיוע לימודי, ארגון טקסים ופעילויות גיבוש שכבתיות בבית ספרה, ואף שותפה בפרויקט "מיכל"- מתמטיקה לכל אחד. מיכל מצאה את הנוסחה המושלמת לשילוב בין העשייה למען הקהילה והצלחה במגוון מקצועות הלימוד המורחבים בהם היא מצטיינת.

מיכאל קגזנוב- ביה"ס אורט גימנסיה לילנטל, רמלה- מוריו של מיכאל מעידים כי התברכו בנוכחותו בכיתתם. מיכאל מוכן תמיד להושיט יד לסיוע בכל משימה. לצד היותו תלמיד שקדן וחרוץ, מוצא זמן לעסוק בחונכות לתלמידים מתקשים, לסייע לצוות בית הספר בתחום התקשוב ולרתום את בני שכבתו לפעילויות שונות מעבר לשעות הלימוד.

עם כניסתו לתיכון התמנה מיכאל לנשיאות לארגון ההתנדבות "אינטראקט"- ארגון הנוער של "רוטרי" הבינלאומית. מיכאל משתתף בקביעות בכנסים של ה"אינטראקט" ומנהל את אתר הבית של הארגון. במסגרת הארגון הוא יוזם ומשתתף בגיוס בני הנוער של עירו למעורבות חברתית- התנדבות למען האגודה למלחמה בסרטן, עזרה בגני ילדים בעיר ופעילות למען שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

תחביב בולט של מיכאל הוא עיתונות והוא פעיל במערכת העיתון "נוערמלה" ומשמש כתב ראשי. מכריו מתארים את מיכאל כנער רגיש מאוד לזולת, מעורב מאוד חברתית ויצירתי מאוד ברעיונותיו. תכונותיו אלו מניעות אותו ומאפשרות לו להוביל כל מאבק למען צדק חברתי.

שירי ליכט- התיכון העירוני אהל שם, רמת גן- הרצון לתרום, לשנות ולהשפיע בחברה הוא הרצון שדוחף ומניע את שירי מאז היותה ילדה. שירי גדלה במשפחה דור שלישי לניצולי שואה וחונכה על ערכים של אהבת ארץ ישראל ואהבת הזולת. ערכים אלו מובילים אותה בחייה.

שירי תלמידה חרוצה ושאפתנית, מצטיינת בכל תחומי הלימודים, ועם זאת מוצאת זמן גם להיות פעילה במספר ארוגני התנדבות: "לתת", וארגון "אילנוער". מתוך ראייה עתידית ודאגה לגורל העם בחרה שירי לפעול במסגרת ארגון LEAD בפרויקט לאומי למלחמה בהכחשת השואה. פרויקט זה עוסק בהנצחת השואה, תיעוד ושימור עדויות הניצולים והפקת לקחים מהשואה למען עתיד טוב יותר.

במסגרת משלחת חילופי תלמידים עם גרמניה, שירי יצאה למסע הסברה נרחב אודות המדינה. התנסות זאת הובילה אותה לחשוב על עתיד בפוליטיקה, ולפי דברי מכריה, היא תצליח להגשים את כל חלומותיה.

אריה מולר- ביה"ס העירוני מקיף ע"ש ש.י עגנון, נתניה- אריה בחר במסלול הלימוד המאתגר ביותר שמערכת החינוך מאפשרת, ועמד בו בכבוד ובהצטיינות. הביטוי "ראוי לשבח" מופיע בתעודת הסיום של שכבה י"א גם בציוניו וגם בהתנהגותו ברוב המקצועות. אריה התגלה כתלמיד בעל ידע רב ויוזמה אישית. הוא מרבה לתרום בבית ספרו בטקסים, בארגון אירועים חברתיים והעברת שיעורים אודות פעילויות צה"ל ביום הזיכרון. בדיונים שהתקיימו במסגרת "מסע ישראלי" של בני שכבתו בלטה הזדהותו עם העם, הארץ והלאום תוך מתן כבוד ראוי לשונה ולמיעוטים. בזמנו הפנוי אריה פעיל ב"הפוך על הפוך", מרכז מידע וייעוץ לבני נוער של עמותת "עלם"- העמותה לנוער בסיכון. המרכז מעוצב כבית קפה ומתקיימות בו קבוצות דיון בנושאים שונים שאותן מנחה אריה. כמו כן מקיים שיחות היכרות עם בני נוער, ואף עוזר בשיווק המקום. כנער מתנדב בעמותה, הוא מהווה גשר בין עולם הנוער לעולם המבוגרים. תפקיד זה דורש מסירות לצד מידה רבה של בגרות ושיקול דעת, תכונות שאריה ניכר בהן.

אופיו המרשים של אריה הולם את ההגדרה- "מלח הארץ". הוא אהוד על מוריו ועל בני שכבתו. אריה בולט בכל מסגרת כמנהיג מלידה שתמיד נרתם לסייע לחבריו בצניעות ובאדיבות.

ירדן לוי- ביה"ס התיכון המקיף העירוני ע"ש סליגסברג- ברנדייס, ירושלים- בכל מקום בו היא נמצאת בולט כושר המנהיגות של ירדן. כתלמידה מצטיינת, בחרה בהגברת מקצוע לימוד השפה הערבית, עקב רצונה להשתלב במודיעין בשירותה הצבאי.

שבט הצופים משמש בית שני לירדן והיא מבלה בו שעות רבות. היא מדריכה תלמידים צעירים, ומהווה דוגמה חיובית לכל הגדוד. במסגרת זו ירדן גילתה אמפתיה וסובלנות לחניכיה, והשכילה לשלב בקבוצתה בהצלחה רבה ילדה בעלת צרכים מיוחדים. ירדן נהנית במיוחד בהכנת הפעילויות של קבוצתה יחד עם שאר הסגל ההדרכה ובבחירת מסלולי טיול מתאימים. התפקיד דורש ממנה העמקת הידע האישי שלה בנושאים הקשורים לארץ ישראל, נושאים הקרובים לליבה. ירדן מוצאת זמן לתרום גם בבית ספרה בארגון אירועים וטקסים ופעילה בהנהגה השכבתית. היא אף מצליחה לשלב את אהבתה וניסיונה העשיר בתחום הריקוד, כאשר התנדבה להדריך ילדות בחוגי ריקוד.

ירדן בעלת מוטיבציה רבה לבצע כל משימה העומדת בפניה על הצד הטוב ביותר. מכריה מתארים אותה כנערה חברותית ונעימת הליכות, המפגינה רגישות ונועם כלפי סביבתה, ומגלה אחריות בכל משימה הניתנת לה.

שריאל אוזמו- ביה"ס המקיף העירוני ע"ש שז"ר, בת ים- "אין דבר העומד בפני הרצון" מילים אלו מתארות היטב את שריאל, נערה מצטיינת, המתמודדת עם אתגרים בריאותיים. שריאל מצליחה לשמור על רמת ציונים גבוהה במגמת הביוטכנולוגיה בה היא לומדת, למרות שנאלצה להעדר מהלימודים עקב מספר ניתוחים שעברה בשנים האחרונות. התחום הרפואי מסקרן את שריאל והיא מצאה בית נוסף ב"מגן דוד אדום", בו היא מתנדבת באופן קבוע. בזכות אישיותה המיוחדת סוחפת צעירים נוספים להתנדבות ואף היא שותפה בהכשרתם. שריאל מובילה גם את קבוצת המנהיגות של נוער עם מוגבלויות במסגרת אגף השירותים החברתיים העירונית והציבה לעצמה כמטרה להגביר את המודעות ולשפר את הנגישות לאנשים עם מוגבלויות. תרומתה של שריאל בכל מסגרת בה היא נמצאת רבה. היא בולטת ברצונה לתרום ולסייע בבית, בבית הספר ולמען החברה.

כישרונותיה ונחישותה של שריאל מאפשרים לה לעמוד בכל מכשול שעומד בדרכה. היא כובשת את הסובבים אותה עם אישיותה המלבבת והאופטימית.

שגיא גולן- תיכון מור מטרו ווסט, רעננה- בשגיא ניתן למצוא שילוב נדיר של מצוינות בלימודים לצד מצוינות חברתית, הבאה לידי ביטוי ברצונו העז לתרום ולהירתם לכל משימה. שגיא בחר במסלול לימודים ייחודי בתחום המדעים והחלל ויחד עם זאת הוא משלב פעילות כיו"ר מועצת הנוער העירונית של רעננה ופעילות במועצת הנוער המחוזית. הוא מאמין גדול בעשייה למען הנוער ובזכותו בני נוער משתתפים בכל הוועדות העירוניות במקום מגוריו.

מוריו מציינים כי שגיא נענה לכל בקשה לעזרה ומארגן התרמות ואירועים חברתיים בבית הספר. שגיא ייצג את בית ספרו במשלחת הסברה בארצות הברית, לקח על עצמו תפקיד ראש המשלחת ועשה זאת במסירות רבה.

במסגרת ארגון LEAD שגיא פעיל בסיוע לימודי לתלמידי בתי ספר יסודיים והפרויקט שלו יצא לדרך בסיוע אנשי מקצוע שנרתמו לנושא בזכותו.

מכריו מתארים אותו כבחור חייכני ושאפתני בעל יכולת הנהגה ודבקות במטרה.

לילה קיזל- התיכון הדרוזי למדעים ומנהיגות, ירכא- אישיותה המיוחדת של לילה בולטת לעין כל. לילה דוגמה למופת של מנהיגה אנרגטית בעלת רצון להוביל ולהעצים את עדתה הדרוזית בכלל ונשים דרוזיות בפרט. מאז היותה בכיתה ט' משתתפת לילה בקבוצת "מנהיגות צעירה". היא תורמת רבות בהובלת פעילויות ומשלחות בנושא "שלום הילד" ו"נערות בסיכון" וייצגה את בית ספרה בכנסים בנושאים אלו.

לילה מאמינה כי כל אדם צריך למצוא את דרכו לתרום לחברה והיא עצמה פועלת על פי אמונתה זו. תוכניות להגברת המודעות לחקר החלל ולאילן רמון בכפר שלה, סיורי לילה למניעת שוטטות נוער, וסיוע לימודי הם רק חלק מהנושאים המעסיקים אותה כנערה כריזמטית, בעלת יכולת התבטאות גבוהה וכושר שכנוע כשחיוך תמידי נסוך על פניה. ללילה תוכניות עתידיות הכוללות לימודים אקדמאים בתחום הרפואה, משום כך לקחה על עצמה ללמוד מקצועות רבים בהם היא מצטיינת. לילה מביעה את דעותיה בגאווה, ותשמח להגשים את חלומה להיות מנהיגה דרוזית משפיעה ובולטת במדינתנו.

 

לפרטים נוספים:

ליטל אפטר, דוברת תעשיידע- 0503-900900, litalapter@gmail.com

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share