משלחת הכלכלית של ה-OECD נפגשה בתחילת ספטמבר עם שרגא ברוש ועופר עיני

בפגישה סקרו ברוש ועיני את יסודות שיתוף הפעולה בין המעסיקים לעובדים. יו"ר המשלחת, אנדרו דין, לשרגא ברוש ועופר עיניעל פורום "השולחן העגול ": "זו פעם ראשונה שאנחנו עדים לשיתוף פעולה כזה בין מעסיקים ועובדים"

 

המשלחת הכלכלית של ה OECD נפגשה עם יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש, ויו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ללמוד על עסקת החבילה שגובשה במשק ועל פורום "השולחן העגול".

 

בפגישה, שהתקיימה ב-3.9.09, בבית התאחדות התעשיינים, סקרו נשיא לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש, ויו"ר ההסתדרות, עופר עיני, את יסודות שיתוף הפעולה בין המעסיקים לעובדים והתועלות לשני הצדדים, את הנסיבות שהביאו לגיבוש פורום השולחן העגול ולעסקת החבילה במשק. יו"ר המשלחת הכלכלית, אנדרו דין, אמר "זו פעם ראשונה שאנחנו עדים לשיתוף פעולה כזה בין מעסיקים ועובדים".

 

בפגישה ביקשו ברוש ועיני להאיץ את תהליך קבלתה של ישראל לארגון ה-OECD. כניסת ישראל ל- OECD תאותת למשקיעים זרים, חברות הדירוג הבינלאומיות ולשותפים למסחר שהכלכלה הישראלית עומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר. בנוסף, כניסת ישראל לארגון תעזור גם בשיפור המערכות הממשלתיות בישראל, לקביעת אמות מידה לדרך פעולת המשרדים הממשלתיים.

 

יו"ר ההסתדרות דיווח בפגישה על עשרות מגעים בין התאחדות התעשיינים לבין ההסתדרות, במטרה לפתור משברים שפרצו בעקבות המשבר במפעלי התעשייה. "ללא הידברות ושיתוף פעולה, חלק גדול מהמקרים האלה היו מסתיימים בסגירת המפעלים ופיטורי העובדים. ההדברות שלנו הובילה למהלכי הבראה מתואמים בין ההנהלות והעובדים", אמר עיני.

 

שרגא ברוש: "כולנו תקווה כי עסקת החבילה הינה רק הצעד הראשון בהידברות ובשיתוף הפעולה בין חברי "השולחן העגול". הובלת מדיניות כלכלית-חברתית, בתיאום ובהידברות עשויה להביא לקפיצת מדרגה והתקרבות משמעותית של ישראל לרמת החיים המקובלת במערב. אין ספק כי כניסת ישראל לארגון תוביל לחיזוק הכלכלה והגברת הצמיחה".

 

 

שרגא ברוש, עופר עיני ואנדרו דין (צילום: ורד פאר)

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share