נשיא התאחדות התעשיינים במכתב לשר האוצר – "שחרר חסמים"

ברוש: "הקרנות בערבות מדינה מאופיינות בחסמים רבים שמונעים שימוש אפקטיבי של הלווים בפוטנציה. יש לדון בשינויים הנדרשים בדרכי הפעולה של הקרנות הקיימות כבר כיום,  על מנת להפכם לאפקטיביים עבור המגזר העסקי בישראל".

 

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, דורש משר האוצר, יובל שטייניץ, לקיים דיון דחוף בעניין מחנק האשראי במשק.

במסגרת "עסקת החבילה" העמידה הממשלה קרנות בערבות המדינה, בהיקף של 2.6 מיליארד ש"ח שאמורות לסייע לתעשיינים במסגרת האשראי לעסקים.  

 

מסקר שנערך לאחרונה בהתאחדות התעשיינים עולה כי רק כ-60 חברות קיבלו מימון מהקרן לעסקים בינוניים בהיקף כולל של כ-130 מיליון שקלים, זאת למרות שהיקף הקרן (עד לעסקת החבילה) עמד על 1.3 מיליארד שקלים.

 

70% מהמפעלים לא הגישו כלל בקשה להלוואה בשל חשש מבירוקרטיה; 58% מבקשות המפעלים - נדחו כבר בשלב החברה הכלכלית הבודקת, קרוב ל-30% מהבקשות הנותרות - נדחו ע"י הבנק.

 

מסקר "הציפיות בתעשייה", שנערך לאחרונה באמצע-סוף יוני 2009, ע"י התאחדות התעשיינים, בקרב 185 חברות תעשייה עולה כי 67% מהתעשיינים שזקוקים לאשראי חדש, נתקלו בקושי בקבלתו ברבע השני של 2009, מחציתם דיווחו על קושי בינוני עד גדול. זאת, לעומת 71% שדיווחו כך בסקר הקודם שהתייחס לרבע הראשון של השנה.

 

עוד עולה מסקר "הציפיות בתעשייה" כי כמחצית מהתעשיינים ממשיכים לדווח על קושי בשמירה על מסגרת האשראי הקיימת: 52% מהתעשיינים, שביקשו לשמור על מסגרת האשראי, דיווחו על קושי בכך (37% מהם דיווחו על קושי בינוני עד גדול), זאת בדומה לסקר הקודם, כאשר 55% מהתעשיינים דיווחו על קושי.

 

ברוש: "הקרנות בערבות מדינה מאופיינות בחסמים רבים אשר מונעים שימוש אפקטיבי על ידי הלווים בפוטנציה. יש לדון בשינויים הנדרשים בדרכי הפעולה של הקרנות הקיימות כבר כיום,  על מנת להפכם לאפקטיביים עבור המגזר העסקי בישראל".

 

יצוין כי במסגרת "עסקת החבילה" הוכפל ההיקף הכספי של הקרנות בערבות מדינה מ-1.3 מיליארד ש"ח ל-2.6 מיליארד ש"ח.

מצ"ב מכתבו של שרגא ברוש לשר האוצר

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share