ברוש: "פורום השולחן העגול הוא הפורום המתאים להתמודדות עם האיום על היצוא"

על רקע איום היחלשות הדולר סיכמו שר האוצר, יובל שטייניץ, ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש על התכנסות של "השולחן העגול" - בנושא חיזוק כושר התחרות של המשק הישראלי, היצוא ומצב התעסוקה במשק

 

בפגישה לילית דחופה בנתב"ג, שהתקיימה ב-12.9.2009, טרם נסיעתו של שר האוצר לביקור בארה"ב, סיכמו שטייניץ וברוש כי "השולחן העגול" יתכנס לדיון בנושא חיזוק כושר התחרות של היצוא הישראלי, על רקע השינויים המתרחשים בשערי המטבע ומצב התעסוקה במשק.

 

ברוש אמר כי: "שתי עובדות חייבות להיות מובנות: מצב התעסוקה לא ישתפר ללא צמיחה מחודשת של היצוא, והיצוא לא יכול לחזור לקצבי צמיחה בשער דולר כזה. גם אם העולם עושה סימנים של יציאה מהמשבר, במצב שערי המטבעות הנוכחי היצוא הישראלי לא יוכל להצטרף לתחרות המתחדשת בעולם ועלול להשאר מאחור. בנק ישראל עשה ועושה כל שביכולתו לתמוך ביצוא. אני בטוח כי הפורום הנכון לדון באיום שערי המטבע על מצב המשק הנו פורום השולחן העגול. באמצעות הידברות ושותפות ניתן להגיע לתוכנית אופטימלית לחיזוק כושר התחרות של היצוא תחת איום שערי המטבע."

עוד אמר ברוש: "היחלשותו הקודמת של הדולר הביאה להתחלת גלי הפיטורים בתעשייה כבר בתחילת 2008. נכון להיום פוטרו למעלה מ-20,000 עובדים בתעשייה הישראלית. התחדשות מגמת ההיחלשות, לאחר הירידה החדה בביקושים העולמיים כתוצאה מהמשבר, עלולה להוביל את הכלכלה הישראלית לסחרור ולהמשך מגמת פיטורי העובדים. המגזר העסקי רואה את הממשלה אחראית להתמודדות עם האיום.

בהעדר פתרון משקי, התעשייה הישראלית תמצא לעצמה פתרונות כפי שהחליטה לאחרונה חברת "תדיראן קרייר" בעפולה, ותגביר את קצב הוצאת קווי הייצור למזרח הרחוק, לארה"ב ולמזרח אירופה.

בהתייחסו לציפיותיו מפורום השולחן העגול אמר ברוש: המטרה המיידית ברורה - חיזוק יכולתו של היצוא להתחרות והגדלת מספר המועסקים. המטרה לטווח הבינוני והרחוק הינה יצירת סביבה עסקית שתאפשר למגזר העסקי בישראל לפעול בצורה אופטימלית תוך שיפור מיקומנו במדדים הבינלאומיים".

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

רונן משה – 050-8885631 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share