אלי הורביץ (1981 - 1986)

אלי הורביץ, חתן פרס ישראל, תעשיין, מנהיג ואיש ציבור,  נולד בירושלים בשנת 1932. בוגר החוג לכלכלה באוניברסיטת תל אביב .

החל את דרכו בתעשייה בשנת 1953. בשנת 1976 מונה למנכ"ל חברת התרופות "אסיא". מתוך ראיה אסטרטגית ארוכת טווח, שמטרתה יצירת מובילות בשוק הישראלי, שתהווה בסיס לפריסה בינלאומית עתידית, יזם אלי הורביץ את מיזוגן של כמה חברות פרמצבטיות ישראליות לחברה אחת "טבע".

את קבוצת "טבע" הנהיג אלי הורביץ למעמד של יצרנית התרופות הגדולה בישראל ולחברה המובילה בעולם בתחום התרופות הגנריות, זאת על ידי הטמעת תרבות ארגונית של מצוינות והיצמדות נחושה אל חזון הרואה קדימה אל מעבר לקו האופק. אלי הורביץ כיהן כמנכ"ל קבוצת טבע עד שנת 2002 ומאז ועד היום מכהן כיו"ר הקבוצה.

 

מחויבותו הגבוהה של אלי הורביץ לחברה בישראל הביאה אותו להתגייס לטובת מטרות ציבוריות וחברתיות רבות ואת חברת טבע לתמוך לאורך השנים בפעילות מדעית, חינוכית ותרבותית בישראל.

נעוריו של אלי הורביץ עברו עליו בתקופת מלחמת העצמאות. הוא התגייס על מנת לקחת חלק במלחמת השחרור ויצא להגשמה כנח"לאי בקיבוץ תל-קציר.

וזאת, כפועל יוצא של הרוח המיוחדת שאפיינה את דורו, כי אין הפרט עושה רק לעצמו אלא חייב לעשות גם למען הכלל.אלה השורשים הערכיים מהם ינק את ראייתו הכוללת לגבי דרכו בתעשייה. כל השנים האמין כי יישומם והטמעתם על הערכים עליהם צמח בתעשייה יהוו גם הם את המשך תרומתו לשגשוגה ולביסוסה של המדינה.

 

ההכרה בתרומתו של אלי הורביץ למשק ולחברה לא איחרה לבוא ובשנת 1981 מונה לתפקיד נשיא התאחדות התעשיינים. במהלך תקופתו כנשיא עברו על המשק הישראלי טלטלות מהחריפות שפקדו את המשק הישראלי עד אז.

בתפקידו נודע אלי הורביץ כחסיד הפעילותהשקטה המתמקד במטרה העיקרית. הוא פיתח בהתאחדות עבודת מטה מסודרת, עודד פתיחותלרעיונות חדשים, עידוד יוזמות "מלמטה", וטיפוח  דור צעיר של תעשיינים ואנשי מקצוע.

 הורביץ עסק רבות בטיפוח יחסי עבודה ותרם לעיצובה של ההתאחדות כ"צלע השלישית" במשולש: ממשלה, מעסיקים והסתדרות.
מפעל "טבע בראשותו של אלי הורביץ, הוא אחד הגופים הכלכליים המצליחיםבישראל.

מחויבותו העמוקה לשרות הצבורי הביאה את אלי הורביץ לשורה ארוכה של תפקידים ציבוריים נוספים ביניהם: יו"ר מכון היצוא הישראלי (78-1974), ראשות דירקטוריון בנק לאומי (87-1986), יו"ר כח המשימה הישראלי (89-1986(יו"ר הרשות לפיתוח ירושלים (92-1989), חבר מועצת המנהלים ב"מגל מערכות" (94-1992), חבר הועדה המייעצת של בנק ישראל (95-1991), חברות בחבר הנאמנים של מכון וייצמן (95-1989), בו שימש גם כיו"ר הועה"פ, -משנת 2001 חברות בחבר הנאמנים של אוניברסיטת ת"א, 2002-2005 חברות במועצה הבינלאומית של Belfer Center for Science and International Affair– אוניברסיטת הארוורד בבוסטון, ארה"ב.

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share