בשל המשבר בתעשייה, ירידה של כ-19% במספר פורשי צה"ל שנקלטו במפעלים במחצית הראשונה של השנה

19/08/2009

המשבר בתעשייה, פוגע בקליטת פורשי צה"ל במפעלים. במחצית הראשונה של 2009 חלה ירידה של כ-19% במספר פורשי צה"ל שנקלטו בתעשייה. זאת לעומת התקופה המקבילה אשתקד. סה"כ נקלטו בתעשייה בחודשים ינואר-יוני 2009, 78 קצינים ונגדים פורשי צה"ל.  כך נמסר מהתאחדות התעשיינים.

 

מניתוח התאחדות התעשיינים מתברר, כי חלה ירידה של 24% במספר פורשי צה"ל שנקלטו בתעשיות ההייטק – נקלטו 22 פורשי צה"ל; בענף המתכת והחשמל חלה ירידה של 50% במספר פורשי צה"ל שנקלטו בענף זה – נקלטו 9 פורשי צה"ל; בתעשיות הביטחוניות נקלטו 38 פורשי צה"ל – גידול  של כ-6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

כן מתברר, כי בענף מוצרי בנייה וצריכה – נקלטו 5 פורשי צה"ל, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד; בענף המזון נקלט 1 פורש צה"ל, לעומת 3 שנקלטו במפעלי המזון במחצית הראשונה של 2008; בענף הטקסטיל נקלט 1 פורש צה"ל, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד; בענף הכימיה – נקלטו 2 פורשי צה"ל לעומת 4 – בתקופה המקבילה אשתקד.

 

בהתאחדות התעשיינים מציינים, כי בתוך כך בחודשים ינואר-יוני 2009 נקלטו בתעשייה 6 אלופי משנה ותתי אלופים פורשי צה"ל, זאת לעומת 7 – בתקופה המקבילה אשתקד.

 

יצויין כי פורשי צה"ל נקלטו במגוון מקצועות - מהנדסי אלקטרוניקה וחשמל, מכונות, מחשבים, מנהלי פרוייקטים, אנשי שיווק, מנהלי מו"פ, בקרת איכות, אנשי משאבי אנוש, ורכש ועוד.

 

הפעילות המשותפת של התאחדות התעשיינים ומחלקת הפרישה של צה"ל להשמתם של פורשי צה"ל בתעשייה מבוצעת בידי  רס"ן ריקי חלוצי-פוטר, המוצבת באורח קבע בהתאחדות התעשיינים. היא מאתרת, ממיינת ומפנה את הפורשים מצה"ל למקומות העבודה הפוטנציאליים.

 

יחידה זו גם מסייעת לפורשי צה"ל בראיונות, בהכנת קורות חיים, מתן יעוץ תעסוקתי, במפגש עם מעסיקים והכרת התעשייה.

 

יצויין, כי ב-17.5 השנים האחרונות, מאז שנת 1991 ועד היום, נקלטו בתעשייה כ-3,235 נגדים וקצינים שפרשו מצה"ל.

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share