בן אליעזר וברוש: נוביל מהלך שיאפשר מתן דמי אבטלה לעצמאיים

19/08/2009

בפגישה עם שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר אמר נשיא התאחדות התעשיינים כי בעת הזאת על הממשלה לפעול במגוון הכלים העומדים לרשותה לסייע למגזר הפרטי לעבור למסלול צמיחה. ברוש: "התעשייה והייצוא הם הקטרים המובילים את המשק הישראלי"

 

השר בן אליעזר עדכן כי מתקיימים דיונים מול משרד התיירות לשילוב ענף התיירות במסלול חמ"ת

 

שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר, נפגש בסוף השבוע האחרון עם נשיאי לשכת התאום של הארגונים הכלכליים ובראשם יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש.

השר בן אליעזר הציג את פעילותו במשרד התמ"ת והיעדים שהציב לעצמו בכהונה זו. "הנושא העיקרי שמעסיק אותי בימים אלו הוא עצירת גל הפיטורים והרחבת אפשרויות התעסוקה במשק. המשרד פועל באמצעות כלל הכלים שיש לו, וזה הנושא שמעסיק אותי מבוקר עד לילה. אני בהחלט שמח על שיתוף הפעולה בין המשרד ובין התאחדות התעשיינים במאבק שלנו באבטלה, והרבה מהתודות מגיעות לשרגא ברוש על ההירתמות שלו למען יצירת מקומות עבודה חדשים ולמען המחקר והפיתוח הישראלי".

שרגא ברוש, יו"ר לשכת התיאום ונשיא התאחדות התעשיינים, אמר כי הוא מברך על המפגש החשוב בעת הזאת על הממשלה לפעול במגוון הכלים העומדים לרשותה לסייע למגזר הפרטי לעבור למסלול צמיחה. "התעשייה והייצוא הם הקטרים המובילים את המשק הישראלי", הוא אמר.

 

בפגישה העלו נשיאי הלשכה בפני השר את הנושאים המרכזיים העומדים על הפרק מול משרד התמ"ת. להלן נקודות עיקריות:

-          הנוכחים העלו את הצורך החשוב במסלול חמ"ת; השר עדכן כי המסלול כבר יצא לדרך ובתחילת אוקטובר מקצה ראשון יוצא לדרך. במידה והמסלול יצליח, יש במרכז ההשקעות תקציב למקצה נוסף.

-          מר אלי גונן, נשיא המלונאים עלה את הצורך שחלק ממסלול החמ"ת יופנה גם לענף התיירות. השר עדכן כי אנחנו בדיונים מול מנכ"ל משרד התיירות על מנת לשלבו במסלול.

-          השר קיבל את עמדת נשיא לה"ב, מר יהודה טלמון כי אכן יש צורך במסלול לדמי אבטלה לעצמאיים, במיוחד בתקופה קשה זו. השר עדכן כי המשרד מכין עבודת מטה בעניין לחקיקת חוק מתאים, ובשיתוף המשרדים הנוגעים לדבר; נשיא ההתאחדות והשר הסכימו לשתף פעולה בעניין ולדחוף את הנושא יחד.

-          שרגא ברוש העלה את נושא מצוקת האשראי החמורה. השר עדכן כי אנחנו בקשר עם החשב הכללי בעניין, ובימים הקרובים נקבעה להם פגישה עם מנת להבין את הנתונים עליהם מתייחס החשכ"ל לפיהם מסלולי הסיוע באשראי אכן פועלים כשורה.

-          השר עדכן כי חינוך טכנולוגי הוא חלק מיעדיו במשרד, וכי אגף ההכשרות המקצועיות במשרד פועל בכיוון זה, חינוך אשר ישרת את התעשייה ויסייע.

 

בלשכת התיאום חברים ארגוני מעסיקים וארגונים כלכליים המעוניינים בקידום המגזר העסקי בישראל. הלשכה הוקמה בשנות השישים וחברים בה ארגוני מעסיקים וארגונים כלכליים מהמגזר הפרטי עסקי בלבד.

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share