בשליש הראשון של השנה פוטרו כ-960 עובדים ממפעלי הטקסטיל והאופנה

מצב תעשיית הטקסטיל ממשיך להיות קשה, בשליש הראשון של השנה פוטרו כ-960 עובדים ממפעלי הטקסטיל והאופנה. כך מסר רמזי גבאי, יו"ר איגוד תעשיות הטקסטיל והאופנה בהתאחדות התעשיינים ומנכ"ל אופיס טקסטיל. רמזי מזכיר, כי בשנת 2008 פוטרו כ-1,700 עובדים בענף.

 

רמזי מציין, כי בשליש הראשון של השנה ירד יצוא הענף ריאלית בכ-4%, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והוא הסתכם בכ-300 מיליוני דולרים.

 

רמזי קורא לחברי הכנסת להעביר באופן מיידי את חוק הטקסטיל הצבאי. מדובר בחוק המחייב את כוחות הביטחון (משהב"ט, צה"ל, משטרה, שב"ס וזרועות הביטחון האחרות) לרכוש מוצרי טקסטיל מתוצרת כחול-לבן בלבד. זאת בדומה לתקנה הקיימת בארה"ב.

 

יצויין, כי את הצעת החוק מובילה חה"כ שלי יחימוביץ. הצעת החוק עברה בקריאה ראשונה בכנסת.

 

בתוך כך, יצוא הטקסטיל והאופנה לארה"ב ירד דולרית ב-7.3% בשליש הראשון של השנה והגיע ל-144.6 מיליון דולר; היצוא לאירופה ירד דולרית ב-24.7%, לעומת התקופה המקבילה אשתקד והגיע ל-108.5 מיליון דולר.

 

רמזי מדגיש, כי נקודות האור הם גידול דולרי של 10% ביצוא הטקסטיל והאופנה לקנדה שהגיע בשליש הראשון ל-10.1 מיליון דולר; גידול דולרי של 94.5% ביצוא הענף למקסיקו שהסתכם ב-4.6 מיליון דולר; יצוא הענף לברזיל גדל דולרית ב-41.8% בשליש הראשון של השנה והגיע ל-4 מיליוני דולרים.

 

רמזי מציין, כי תעשיית הטקסטיל והאופנה של ישראל מייצאת ל-114 מדינות ברחבי העולם. הטקסטיל והאופנה מתוצרת ישראל נמכרים היום ל-100 רשתות ומותגים מהמובילים בעולם. מדובר ברשתות כמו וול-מארט, סירס, המה בי יו, גאפ, מרקס אנד ספנסר, בלומינגדיילס, מייסיס ועוד, וביצוא למותגים, כגון ויקטוריה סיקרט, נייק, רלף לורן, קלווין קלין, דונה קארן, טומי הילפיגר ועוד.

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share