בעקבות משאל, פורום מנהלי כספים בהתאחדות מציע להפחית את עלות השימוש של מערכת זה"ב - זיכויים והעברות תשלומים בזמן אמת

פחות ממחצית ממנהלי הכספים והחשבים בתעשייה (47%), משתמשים במערכת זה"ב - זיכויים והעברות של תשלומים שקליים בזמן אמת,  זאת למרות שעברו שנתיים ימים מאז הושקה ע"י בנק ישראל. כך עולה ממשאל שערכה התאחדות התעשיינים, בשיתוף בנק ישראל בקרב עשרות מנהלי כספים וחשבים במפעלי התעשייה.

 

פנחס קימלמן, יו"ר פורום מנהלי הכספים בהתאחדות התעשיינים ומשנה למנכ"ל אסם השקעות שמסר על כך מציין, כי מהמשאל עולה כי 33% בלבד מהמשיבים קיבלו מידע על המערכת מהבנק בו הם לקוחות; 78% ממנהלי הכספים שמכירים את המערכת השתמשו בה כלקוחות עסקיים. עם זאת, מתברר מהמשאל, כי 95% ממנהלי הכספים שהשתמשו במערכת, מצאו אותה יעילה ומתאימה לצרכיהם.

 

קימלמן מציין, כי מהמשאל עולה שעקב אכילס של השימוש במערכת נובע מעלויות שימוש גבוהות, המרתיעות מנהלי כספים מלהשתמש במערכת כך שההצעה העיקרית לשיפור בקרב מנהלי הכספים בתעשייה הינה הפחתת עלות השימוש הגבוהה של המערכת. יצויין כי השימוש במערכת זה"ב כרוך בתשלום ע"פ תעריפון העמלות של כל בנק ונע בין 44 שקלים ל-150 שקלים.

 

בין ההצעות הנוספות לשיפור שהציעו משתתפי הסקר: שהבנקים יידעו לקוחות רלוונטיים שלהם על קיום המערכת; להעניק תמיכה טכנית; לחייב את הבנקים לבצע זאת כבררת מחדל; לרשום את מספר הזהב על כל חשבונית ועוד.

 

יצוין, כי מערכת זה"ב שהושקה, כאמור, לפני שנתיים ע"י בנק ישראל, הינה מערכת מתקדמת לסליקה יעילה של התשלומים השקליים במשק. הוראות התשלום המועברות במערכת זה"ב מבוצעות באופן מיידי והן סופיות ברגע ביצוען. מקבל התשלום יכול לעשות שימוש מיידי בכסף מבלי לחשוף עצמו לסיכונים.

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מייעצים לך בענייניי עבודה ויחסי עבודה

·  ייעוץ שוטף למפעלים בכל הנוגע
   לחוקי העבודה וליחסי עבודה 
   הן במישור הקיבוצי והן
   במישור הפרטני

·  מעורבות בהליכי חקיקה בכנסת
   ובוועדותיה.

·  טיפול במימוש חוקים,
   תקנות וצווים,
   מול גורמים ממשלתיים.ועוד...

לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share