יצא לדרך הפרויקט שמטרתו למפות את תעשיות התוכנה בישראל וברשות הפלשתינית

פרויקט ראשון מסוגו, שמטרתו למפות את פוטנציאל תעשיות התוכנה בישראל וברשות הפלשתינית, מבוצע בימים אלה ביוזמת "מרסיי קורפס" (MERCY CORPS), עמותה בינלאומית הפועלת ב-40 מדינות ומסייעת בתחומים שונים באזורי מצוקה בעולם, וביוזמת איגוד יצרני האלקטרוניקה והתוכנה. מוסדות השוק המשותף הקצו למטרה זו מיליון דולר. כך מסר עמירם שור, יו"ר משותף של פורום התוכנה באיגוד יצרני האלקטרוניקה והתוכנה, חבר נשיאות התאחדות התעשיינים ויו"ר אי.אנ.טי.

 

שור ציין, כי מניתוח ראשוני מתברר כי כ-100 חברות תוכנה ישראליות, וכ-50 חברות תוכנה פלשתינאיות, כבר הביעו את רצונן להכנס לשיתופי-פעולה ביניהן. זאת במטרה לתת תעסוקה לאנשי מקצוע פלשתינאים (מתכנתים), להוזיל עלויות יצור לתעשייה בישראל, ולקדם מוקד רב עוצמה לעבודות במיקור חוץ (אאוט-סורסינג), בישראל, בארצות-הברית ובמדינות אחרות בעולם.

 

שור הביע תקווה כי בתוך 4-3 שנים ניתן להגיע לעבודות משותפות במיקור חוץ, בהיקף של כ-100 מיליוני דולרים לשנה.

שור מציין, כי החזון העומד מאחורי מיפוי תעשיות התוכנה בישראל וברשות הפלשתינאית, הוא לממש את הפוטנציאל ע"י שילוב כוחות בין תעשיות התוכנה של ישראל והרשות הפלשתינאית. זאת במטרה להקים, כאמור, מוקד רב עוצמה למיקור חוץ, למחקר ופיתוח של תוכנות באיכות גבוהה ומוצרים אלקטרוניים, בהם התוכנה היא ליבת המוצר או הטכנולוגיה.

 

"המיפוי המבוצע בידי  INTELLECET UK", אומר שור, "נועד גם לפתח תוכנית להכשרה מקצועית של אנשי תוכנה פלסטינאים בטכנולוגיות ושיטות לפיתוח תוכנה, התואמות את רמות ואיכות יכולות התעשייה הישראלית. וכן לייצר שיתופי-פעולה קונקרטיים בין בתי-תוכנה משני המגזרים.

 

"בתום תקופת ההכשרה ישולבו מקצוענים מבתי תוכנה פלשתיניים בעבודה משותפת עם בתי-תוכנה ישראליים ויחל שיווק היכולות למיקור חוץ בישראל, בארה"ב ובמדינות אחרות בעולם".

 

לדעתו, שיתוף פעולה כזה בין בתי-תוכנה פלשתינאים וישראלים, פותר גם את בעיות הלוגיסטיקה ואין צורך לחצות גבולות, שכן הוא נתמך בעיקרו על התקשורת והאינטרנט.

 

שיתוף פעולה כזה, סבור שור, יהווה מכפיל כוח-לתעשייה הישראלית ובמיוחד בכל מה שקשור לעלויות הייצור. כן הוא ייתן תרומה חשובה לתהליך השלום.

 

ביצוע פרויקט מיפוי תעשיות התוכנה בישראל וברשות הפלשתינית, נעשה, כאמור, בשיתוף פורום התוכנה באיגוד יצרני האלקטרוניקה והתוכנה; פיט"א – (PITA) – איגוד בתי התוכנה ברשות הפלשתינאית, הארגון הבינלאומי – מרסיי קורפס וחברת אי.אנ.טי – טכנולוגיות חדשניות יחודיות בע"מ.

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מייעצים לך בענייניי עבודה ויחסי עבודה

·  ייעוץ שוטף למפעלים בכל הנוגע
   לחוקי העבודה וליחסי עבודה 
   הן במישור הקיבוצי והן
   במישור הפרטני

·  מעורבות בהליכי חקיקה בכנסת
   ובוועדותיה.

·  טיפול במימוש חוקים,
   תקנות וצווים,
   מול גורמים ממשלתיים.ועוד...

לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share