החום הכבד יביא לרכישתם של כ-180 אלף מזגנים הקיץ בכ-520 מיליוני שקלים - בדומה לקיץ אשתקד

החום הכבד יביא לרכישתם של כ-180 אלף מזגנים הקיץ בכ-520 מיליוני שקלים, בדומה לקיץ אשתקד. כך מעריך משה כהן, יו"ר איגוד תעשיות המתכת והחשמל בהתאחדות התעשיינים ויו"ר יהודה גדרות, בהסתמכו על בדיקה שערך האיגוד בקרב יצרני המזגנים.

 

כהן מציין, כי מדובר למעשה בשינוי מגמה לאחר שבמחצית הראשונה של השנה חלה ירידה של 20% - 25% במכירות המזגנים, לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

יו"ר איגוד תעשיות המתכת והחשמל בהתאחדות התעשיינים קורא למשרד התשתיות להוביל מהלך, בדומה למדינות אירופה רבות, ביניהן אנגליה, צרפת, איטליה ויוון, אשר יעודד מעבר צרכנים למזגנים יעילים יותר וחסכוניים יותר מבחינה אנרגטית. זאת, באמצעות מתן החזר כספי לצרכנים (פרטיים ותעשייתיים) בשיעור של עד 50%, כל זאת בעת החלפת מערכת מיזוג אוויר ישנה בחדשה.

 

יצוין, כי מחירו הממוצע של מזגן יהיה הקיץ כ-2,900 שקל, בדומה לאשתקד, וטווח מחירי המזגנים ינוע בין 1,800 שקל ל-8,000 שקל למזגנים משלושת רבעי כוח סוס ועד 5 כוח סוס.  

 

מדיווחי היצרנים מתברר, כי בכל בית בישראל יש בממוצע כ-2 מזגנים, כאשר אחוז החדירה של המזגנים נע בין 80%-90% מבתי האב, זאת בהשוואה לכ-70% לפני 5 שנים.

 

בנוסף, מציין כהן, כי היצרנים מדווחים כי 40% מרוכשי המזגנים מחליפים מזגן מישן לחדש ו-60% רוכשים מזגנים חדשים בבתים חדשים או קונים מזגנים נוספים בבתים קיימים.

 

כהן ממליץ כי בעת רכישת מזגן חדש, מומלץ להשוות בין מגוון המזגנים המוצעים בשוק, ולהקפיד לרכוש מזגן אשר היעילות האנרגטית שלו היא הגבוהה ביותר על מנת לחסוך בהוצאות החשמל.

 

יו"ר איגוד תעשיות המתכת והחשמל בהתאחדות התעשיינים מציין, כי המזגנים החדישים המיוצרים כיום, בהם הוכנסו רכיבים כמו גז ירוק ומשתמשים בטכנולוגיות מתקדמות, מביאים לחיסכון של עד 30% בצריכת החשמל, לעומת מזגנים שיוצרו בשנים האחרונות.

 

כמו כן מדווחים היצרנים כי המזגנים החדשים הינם בעלי ניצולת גבוהה ומקררים באופן רב יותר לכל יחידת אנרגיה. כהן מציין, כי טכנולוגיה חדשה בתחום המיזוג היא טכנולוגית האינוורטר אשר חודרת יותר ויותר לשוק ומציעה ללקוח תפוקה גמישה ביעילות גבוהה מאד וברמת שקט פנטסטית. הכנסת טכנולוגיית האינוורטר דורשת מיומנות ורמה מקצועית גבוהה יותר מצד מתקיני המזגנים, כך שיש לבחון הסמכה של המקצוע והסדרתו, כמו בתחומים אחרים (חשמלאים, מוסכניקים וכו').

 

כהן הוסיף, כי יצרני המזגנים השקיעו בשנתיים האחרונות כ-60 מיליוני שקלים. מדובר בהשקעות בקווי ייצור המתאימים לעבודה עם הגזים הירוקים. זאת כדי לעמוד בתקנות המתקדמות והמחייבות של משרד התשתיות. לפיכך יש להגביר את האכיפה והפיקוח על היבואנים על מנת לוודא שהם אכן מכניסים לארץ מזגנים העומדים בתקנות ולהקפיד שכל היצרנים המקומיים ישווקו מותרים בעלי תו תקן ישראלי מלא, ללא יוצא מן הכלל.

 

על פי הערכת התאחדות התעשיינים, בשנת 2008 נמכרו בין 400 אלף ל-420 אלף מזגנים, בהיקף כספי של יותר מ-1.5 מיליארד ₪. במחירי מכירה - עלייה של 50% בהשוואה לשנת 2002.

 

בין החברות המובילות המייצרות מזגנים בישראל, ניתן למנות את תדיראן מוצרי צריכה, אלקטרה מוצרי צריכה וכן פרג וחברת יוניק.

 

כהן מציין, כי ישראל מייצאת היום מזגנים לכ-50 מדינות בכל רחבי העולם - בין השאר, לרוסיה, מדינות מזרח-אירופה, אפריקה, אירופה המערבית (ספרד), מקסיקו, אוסטרליה ומדינות נוספות.

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share