הגדלת מסגרת ביטוח יצוא בערבות מדינה

החברה הישראלית לביטוח אשראי (בססח), מקצה קווי אשראי ליצואנים, בסכום של חצי מיליארד דולר המיועדים ליצואנים ישראלים, הרשומים בישראל, המשווקים לחו"ל במישרין או באמצעות חברות-בנות שבבעלותם

 

באחרונה נחתם הסכם עסקת החבילה שבו שותפים הממשלה, המעסיקים וההסתדרות, לאחר משא ומתן בין התאחדות התעשיינים ולשכת התיאום של הארגונים הכלליים ובין משרד האוצר.

 

אחד מהישגי התאחדות התעשיינים בעסקת החבילה הוא חידוש ערבויות המדינה לביטוח עסקאות יצוא.

 

בעקבות עסקת החבילה הורה החשב הכללי על העמדת ערבויות בהיקף של 4 מיליארד שקלים לצורך סיוע בביטוח עסקאות לטווח קצר (עד שנה) באמצעות העמדת ביטוחי משנה לשתי חברות ישראליות המספקות את השירות הזה: בסס''ח ו"כלל ביטוח אשראי".

 

הסכם ראשון במתווה זה כבר נחתם בין משרד האוצר לחברת בסס"ח.

מעתה, החברה הישראלית לביטוח אשראי (בססח), מקצה קווי אשראי ליצואנים בסכום של חצי מיליארד דולר. התכנית מיועדת ליצואנים ישראלים, הרשומים בישראל, המשווקים לחו"ל במישרין או באמצעות חברות-בנות שבבעלותם, ובלבד שהמרכיב הישראלי של היצוא עולה על 40% ("תוצרת ישראל").

 

הסכם דומה עם חברת "כלל ביטוח אשראי", צפוי להיחתם בקרוב.

 

יש לציין כי אם אושרה מסגרת הביטוח על ידי חברת הביטוח, לא נדרש אישור מהחשב הכללי לצורך הגדלת המסגרת ב 50% נוספים.

תוקף התוכנית לפי שעה הוא ה 31.12.2010.

 

יש לציין כי חברת "אשרא" המבטחת לטווח ארוך (מעל שנה) הונחתה אף היא לפעול באופן שיקל על לקוחותיה לבטח את העסקאות, הן בסיכון פוליטי והן בסיכון מסחרי.

 

כזכור, בעקבות המשבר העולמי חלה עלייה משמעותית בסיכון האשראי ללקוחות, במקביל לגידול חד בפשיטות הרגל ברחבי העולם. כתוצאה מכך חברות ביטוח האשראי ומבטחי המשנה בכל העולם ובכלל זה גם בישראל, נאלצו לצמצם את מכסות הביטוח ליצואנים שנמצאים ברמת סיכון גבוהה יחסית. אנו מקווים כי הפעלת ערבות המדינה תוביל להפחתת המצוקה בנושא זה.

 

כיסוי עילי לביטוח סיכוני סחר חוץ (PDF)

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share