תערוכת קלינטק 2010

בתאריכים 29-30 ביוני התקיימה תערוכת הקלינטק השנתית. גם השנה, כבשנים קודמות, הקימה התאחדות התעשיינים ביתן, ולקחה חלק בשני מושבים מרכזיים - התייעלות אנרגטית וקידום חוק האריזות בישראל.

התייעלות אנרגטית ככלי להתמודדות ישראל עם ההתחממות הגלובלית

את המושב פתח יו"ר איגוד הכימיה הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה, מר אשר גרינבאום שהדגיש כי התעשייה הישראלית רואה בכל נושא הייצור הנקי וההתייעלות האנרגטית את אחד הנושאים החשובים ביותר שנמצאים היום על הפרק. "התעשייה הישראלית רוצה להוביל את נושאי ההתייעלות האנרגטית." אמר גרינבאום " בסופו של יום- האנרגיה הכי נקייה היא האנרגיה שחוסכים".
עוד השתתפו במושב מר עמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל, שהציג את נושאי ההתייעלות האנרגטית ואת פעילותה של חברת החשמל בנושא וגב' אורי ליבנה שהציגה את הרקע ואת התהליכים שהביאו לדיונים הסביבתיים הבינלאומיים עד הסכמי קופנהגן האחרונים ולקראת דיוני מקסיקו.
בהמשך התקיים פאנל בנושא מדיניות הממשלה להפחתת פליטות גזי החממה, אותו הנחה מר ניר קנטור, מנהל איגוד הכימיה הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה.

קידום חוק האריזות בישראל

בדברי הפתיחה שלו במושב אמר יו"ר איגוד הכימיה הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה, מר אשר גרינבאום, כי תחום הטיפול הכולל באריזות, וקידומו הוא דוגמא נוספת  לנושא בו התעשייה הישראלית פועלת באופן פרו-אקטיבי, תוך לקיחת האחריות על כך. "תחום זה הוא חלק ממערכת שיקולים רחבה, שהתעשייה הישראלית רואה עצמה אחראית עליה, שיקולים שבעבר לא היו מובנים מאליהם, דוגמת היבטים חברתיים וסביבתיים". זאת ועוד, נושא זה הפך אף רלוונטי יותר בשבועות האחרונים, כאשר המשרד להגנת הסביבה שם נושא זה כאחד מנושאי הדגל שלו לשנים הבאות והצעת החוק הממשלתית בעניין זה עלתה לקריאה ראשונה בכנסת רק לפני כשבוע ואושרה פה אחד.
על פי עמדת התאחדות התעשיינים, הפתרון המוצע הוא פתרון בר קיימא, אשר לוקח בחשבון שיקולים סביבתיים, כלכליים וחברתיים כאחד:

מבחינת הגנת הסביבה - הפתרון יביא לצמצום נפחי הפסולת המוטמנת.
מבחינה כלכלית - הטיפול הכולל באריזות ייעשה בעלות מאוד נמוכה בהתייחס לאריזה הבודדת ולעלות הכוללת.
מבחינה חברתית - האזרחים שותפים לתהליך, פועלים למען הסביבה ומהווים חלק נכבד בהצלחה. בנוסף, יהווה המנגנון, מהלך חינוכי ארוך טווח להרגלים ולתרבות של קיימות ואיכות הסביבה.

באופן זה ובכוחות משותפים ומשולבים  – של  המגזר העסקי, הממשלה, הרשויות המקומיות והציבור – נוכל להוביל את השינוי.

בהמשך, נציגי המגזרים השונים הרחיבו בנושא והציגו את עמדתם – מר ניר קנטור, מנהל איגוד הכימיה הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה בהתאחדות התעשיינים, מר אילן ניסים, ראש אגף פסולת מוצקה במשרד להגנת הסביבה, גב' ישאלה מני מאיגוד לשכות המסחר, מר גמי ברזילי, נציג מרכז השלטון המקומי ומר גלעד אוסטרובסקי, נציג הארגונים הירוקים (אט"ד). בסופו של יום העיון הוצגו פתרונות שונים למיחזור פסולות ע"י חברות שונות בתחום (EER, וואוליה, נשר, איגוד ערים דן לתברואה, אל"ה, אמניר, אביב מחזור).


הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
ההתאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share