ברבע הראשון של השנה חלה ירידה של 21% ביצוא מוצרי הכימיה

ברבע הראשון של השנה חלה ירידה של 21% ביצוא מוצרי הכימיה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, היצוא הסתכם בכ-2.68 מיליארד דולר. כך מסר אשר גרינבאום, יו"ר איגוד הכימיה והפרמצבטיקה בהתאחדות התעשיינים ומשנה למנכ"ל חברת כימיקלים לישראל. למרות הירידה, מוצרי הכימיה מישראל נמכרים כיום ביותר מ-150 מדינות ברחבי העולם.

 

גרינבאום, המכהן גם כיו"ר הוועדה לאיכות הסביבה בהתאחדות התעשיינים, ציין, כי נמשכת המהפכה בהשקעות הסביבתיות והן מסתכמות בכ-750 מיליון דולרים בשלוש השנים האחרונות. השקעות אלו הביאו לשיפור ושדרוג התחומים הסביבתיים. כל זאת תוך שימת דגש על יישומן של טכנולוגיות חדישות  לצמצומן של פליטות מוקדיות ולא   מוקדיות במפעלים. טכנולוגיות אלו הביאו להפחתת הזיהומים בשיעורים של כ-95% לעומת העבר.

 

הוא גילה, כי התעשייה השקיעה בשנת 2008 בלבד - 250 מליון דולר בשיפור פעילותה הסביבתית.

 

מניתוח הנתונים מתברר, כי יצוא הכימיקלים התעשייתיים ירד ברבע הראשון של השנה ב-37% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והסתכם בכ-308 מיליון דולר.

 

יצוא חומרי ההדברה והחיטוי – ירד ב-10% והסתכם ב-278.5 מיליון דולר; יצוא המינרלים – ירד ברבע הראשון של השנה ב-53% והגיע ל-171.6 מיליון דולר.

 

יצוא מוצרי הפטרוכימיה וחומרי הגלם הפלסטיים ירד ברבע הראשון של השנה ב-40%, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והגיע ל-115.3 מיליון דולר;

 

יצוא הנפט ומוצריו ירד ב-20%, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והגיע ל-113 מיליון דולר; יצוא הסבון, חומרי הניקוי והתמרוקים ירד ברבע הראשון של השנה בכ-3%, והסתכם ב-91.9 מיליון דולר.

 

יצוא הסיבים העשויים מחומרים כימיים – ירד ברבע הראשון של השנה ב-40% והגיע ל-27.8 מיליון דולר; יצוא הדשנים – ירד ברבע הראשון של השנה ב-75% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והגיע ל-51.7 מיליון דולר.

 

יצוא הצבעים והלכות - ירד ברבע הראשון של השנה ב-2.5% והגיע ל-12 מיליון דולר; יצוא המוצרים הכימיים האחרים - ירד בכ-50% והגיע ל-291 מיליון דולר;

 

מנגד יצוא התרופות לבני אדם ולשימוש וטרינרי - גדל ברבע הראשון של השנה ב-28% והסתכם ב-1.218 מיליארד דולרים

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share