ישראל הצטרפה לאמנה למניעת השוחד של מדינות ה- OECD

 ישראל הצטרפה לאמנה למניעת השוחד של מדינות ה OECD (הארגון לשיתוף פעולה כלכלי ופיתוח), שנכנסה לתוקף בימים אלה, והפכה למדינה ה-38 החברה באמנה. כך מסר דני קטריבס, מנהל האגף לסחר חוץ וקשרים בינלאומיים בהתאחדות התעשיינים.

 

לדבריו, האמנה בדבר המאבק בשוחד של עובדי ציבור זרים בעסקאות בינלאומיות הינה הכלי המרכזי של הארגון במדיניותו במאבק בשחיתות הבינלאומית.

 

ע"פ האמנה, איש עסקים ובכלל זה יצואן ישראלי או חברה ישראלית המציעים שוחד או מנסים לשלם שוחד לעובד ציבור זר, גם אם באמצעות מתווכים, מסתכנים בהעמדה לדין פלילי בבית משפט בישראל.

 

יצוין, כי כצעד מרכזי לקראת הצטרפותה של ישראל לאמנה, נקבעה עבירה חדשה בחוק העונשין, שמשמעותה - עונש מרבי של שלוש וחצי שנות מאסר וקנס בסכום של עד 202 אלף שקל או עד פי - 4 משווי ההטבה שנתקבלה עקב תשלום השוחד (על פי הגדול מביניהם). במקרה של תאגיד, ניתן יהיה להרשיע גם את התאגיד וגם את בעלי התפקידים שהיו מעורבים בתשלום השוחד בפועל.

 

מנהל אגף סחר חוץ בהתאחדות התעשיינים הדגיש, כי ישראל פעלה רבות בשנים האחרונות להצטרף לאמנה על אף שאינה חברה בארגון ה- OECD, אך היום מקבלת הצטרפות ישראל לאמנה משנה חשיבות עקב היותה חלק מרכזי מתהליך קבלתה של ישראל כחברה בארגון.

 

כזכור, בחודש מאי 2007, החל באופן רשמי הצטרפותה של ישראל לארגון ה- OECD.

 

קטריבס גילה, כי ב-26 ביוני, תבקר בארץ משלחת מטעם ה OECD כדי לבדוק את יישום עקרונות האמנה בפועל. חברי המשלחת הינם הגב' סנדרין הנדושה-לריק וד"ר אלכס קונט - מומחים משפטים בכירים מיחידת המלחמה בשחיתות בארגון ה- OECD. בנוסף יגיעו נציגים נוספים מטעם המדינות הבודקות – שוויץ ואוסטרליה.

 

יצוין, כי ארגון ה OECD(הארגון לשיתוף פעולה כלכלי ופיתוח) מהווה פורום בינלאומי ייחודי שבמסגרתו, המדינות החברות בו מפתחות מדיניות כלכלית וחברתית משותפת.

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share