בכירי רשויות המס לשעבר מתגייסים למאבק בהצעת רשות המסים לשינוי שיטת הדיווח למע"מ

בישיבה שקיימה לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים,  הביעו בכירי רשויות המס  הסתייגויות רבות כנגד הצעת רשות המיסים לביצוע שינויים מרחיקי לכת בשיטת הדיווח למע"מ.

 

המשתתפים טענו, כי מעבר להגדלה משמעותית של נטל הדיווח ועלויות הדיווח שיוטלו על הנישומים, מדובר  בשינוי מהפכני במערכת היחסים שבין הנישום לרשויות המס. שינוי זה  יביא לכך שבמקרים רבים גם עוסקים שפועלים כחוק ובתום לב "ייענשו", והחזרי מע"מ המגיעים להם כדין, יעוכבו.

 

הדוברים בישיבה  הביעו חשש  מיישום השיטה המוצעת ע"י רשות המיסים המתייחסת לכלל המגזר העיסקי כ"עבריינים בפוטנציה", ובהשיתה על מגזר זה את תסמונת "האח הגדול" היא מהווה  פגיעה קשה בפרטיות, שאינה מידתית ביחס לתוצאה. בישיבה סוכם על הכנת מסמך התייחסות מפורט ובחינת הצעות אלטרנטיביות להצעת האוצר.

 

בישיבה שנערכה בבית התעשייה בתל אביב השתתפו  בכירי רשויות המס לשעבר ומומחי מס מובילים: רו"ח ראובן שיף, רו"ח יאיר רבינוביץ – לשעבר נציב מס הכנסה, רו"ח טלי ירון אלדר – לשעבר נציבת מס הכנסה, מוטי איילון – לשעבר מנהל אגף מכס ומע"מ, עו"ד נדב הכהן, עו"ד דורון לוי, עו"ד איתן צחור, רו"ח משה יסקין,  יהודה (יודקה) שגב - מנכ"ל התאחדות התעשיינים, ועוד

 

יודגש, כי במסגרת עסקת החבילה הוחלט על הקמת צוות משותף של הממשלה ולשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שיבחן את נושא הדיווח המקוון (החשבוניות הפיקטיביות). הצוות כולל את: עו"ד יהודה טלמון – נשיא לה"ב, לשכת ארגוני העצמאים ויו"ר ועדת הכלכלה של לשכת התאום, ראובן שיף – נשיא לשכת רואי החשבון, ירום אריאב – מנכ"ל משרד האוצר ויהודה נסרדישי – מנהל רשות המסים.

הישיבה היתה ישיבת הכנה ופגישת התייעצות לקראת ישיבת הצוות המשותף של הממשלה ולשכת התיאום בנושא זה.

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share