עדיין לא מאוחר מדי לבדוק את חיובי הארנונה לשנת 2009!

מאת: טל יצחק אזוראל, עו"ד – משרד סער, יצחק אזרואל.

שנת 2009 הוכחה זה מכבר כשנת מיתון וככזו אנחנו נדרשים לצמצם עלויות בעסק/ בחברה שלנו. אחת ההוצאות הגדולות בעסק הינה תשלומי המס השונים ובהם תשלומי המיסוי העירוני: ארנונה, אגרות, היטלי פיתוח ואגרות, ביוב ועוד.

עדיין לא מאוחר מדי לבדוק את חשבונות הארנונה שקיבלתם לשנת 2009 ולבחון אם קיימת דרך חוקית להפחית את ההוצאה.

אומנם, השגות על חיובי ארנונה יש להגיש בד"כ לא יאוחר מיום 31/3/09 (90 ימים ממועד קבלת החיוב השנתי), ולכאורה חלף המועד לכך, אולם עדיין ניתן להגיש את ההשגות ולהתמודד עם טענת האיחור, בניסיון להביא לברור של הטענות אם וככל שקיימות ונוגעות להפחתת החיובים, הכל כמובן ע"פ החוק.

הדברים מקבלים משנה תוקף, לאור הפסיקה הענפה שניתנה בעת האחרונה בנושא ארנונה בכלל, ובפרט- בנושא התעריפים הקבועים לשימושים של מלאכה ותעשייה. תעריפים אלו הינם על פי רוב תעריפים נמוכים יותר מאשר התעריפים הקבועים ל-  "עסקים" אחרים. לאחרונה, הגדרת השימוש "מלאכה" הורחבה ע"י בתי המשפט לצורך חיוב בארנונה כללית. בכלל זה, נקבע לדוגמא בפסיקה ששימוש של "מספרה" נופל להגדרת סווג מלאכה. חשיבותו העקרונית של פסק הדין לדעתנו היא בכך שלצורך תחולת התעריף שנקבע לשימוש מלאכה להבדיל מתעשייה אין הכרח  להוכיח פעילות ייצורית שנעשית בנכס.

חשוב אם כך לבדוק את החיובים.  לבדוק שהשטח נכון, שהסיווג לו צמוד התעריף לחיוב מתאים לשימוש שהנכם עושים בנכס, שהתעריף נמצא חוקי ונכון ושהחיוב עומד בכללי הדין. במידה וקיימות טענות הנוגעות לחיוב, יש להגיש השגה על החיוב בהקדם האפשרי ולהימנע מחיוב חלוט שלא ניתן יהיה להשיג עליו עוד, לפחות בשנת המס הנוכחית.

 

לשאלות ניתן לפנות למחלקה לכלכלת עסקים בהתאחדות התעשיינים:

 

טלפון:            03-5198807

דוא"ל:            rinat@industry.org.il

 

 [*] משרד סער, יצחק אזרואל מתמחה בתחום המיסוי המוניציפאלי והמשפט המנהלי.

לקריאת מאמרים נוספים בנושא ארנונה, אגרות והיטלים

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share