התאחדות התעשיינים משתפת פעולה עם הבנק האירופי להשקעות – EIB

 

התאחדות התעשיינים משתפת פעולה עם הבנק האירופי להשקעות – EIB. פנחס קימלמן, יו"ר פורום מנהלי כספים בהתאחדות התעשיינים ומשנה למנכ"ל אסם השקעות, שמסר על כך, מעריך, כי שיתוף הפעולה עם הבנק האירופי להשקעות, עשוי להניב מקור מימון נוסף להלוואות בתנאים מועדפים בהיקף של כ-100 מיליוני דולרים בשנה. זאת לשם ביצוע פרויקטי מחקר ופיתוח וחדשנות בתעשייה הישראלית.

 

"אין ספק", אומר קימלמן, "שבעולם המודרני, ההשקעות במחקר ופיתוח ובחדשנות הן המפתח לשיפור היכולת התחרותית, ומהוות את הקטליזטור העיקרי לצמיחת חברות".

 

פנחס קימלמן מציין שעל פי מחקר שעשה הפורום הכלכלי העולמי (WEF), ישראל מדורגת שישית בעולם בכל הקשור לתחום החדשנות, וכן מדורגת כמספר אחד בעולם בהשקעות במחקר ופיתוח המהוות 4.8% מהתוצר.

 

לעומת זאת, בסקר שערכה התאחדות התעשיינים עולה שכ-70% ממנהלי הכספים בתעשייה מדווחים על קושי בגיוס אשראי.

 

לדברי פנחס קימלמן, על רקע מחנק האשראי והמשבר הכלכלי העולמי, תקציבים ממשלתיים מוגבלים לתמיכה במו"פ וקושי אוביקטיבי ביכולת לממן השקעות בנכסים בלתי מוחשיים, שיתוף הפעולה של התאחדות התעשיינים עם הבנק האירופאי להשקעות, פותח הזדמנויות חדשות לתעשייה ולמו"פ הישראלי.

 

המפגש בנושא התקיים החודש בבית התעשייה בתל-אביב. במפגש השתתפו נוסף על פנחס קימלמן, בין השאר – פיליפי דה פונטיין ויו – סגן נשיא הבנק האירופאי להשקעות; בועז הירש – סמנכ"ל משרד התמ"ת; רמירו ג'יבריין אוזל – השגריר וראש המשלחת של הבנק; ד"ר אלי אופר, המדען הראשי במשרד התמ"ת; היזם ואיש העסקים פרופ' שלמה בן חיים; ערן עזרא מטבע; גב' נוגה קינן – יו"ר פורום CFO וכן עשרות תעשיינים מהתעשייה המסורתית ומתעשיית ההיי-טק.

 

יצויין, כי הבנק האירופי להשקעות הוא המוסד הפיננסי המרכזי של האיחוד האירופי ומטרתו "לפעול לקידום אינטגרציה, פיתוח מאוזן ולכידות כלכלית וחברתית" של המדינות החברות בו. כן לפעול למימון פרויקטים ברוח מטרות האיחוד. הבנק מבצע כבר כיום השקעות בישראל, תוך שהוא מצהיר על כוונותיו להרחיב השקעות אלה.

 

הבנק השקיע בשנת 2008 בלבד ברחבי העולם 57 מיליארד אירו בפרויקטים שונים. הבנק צפוי להגדיל את השקעותיו השנה, בשל המשבר הכלכלי העולמי. הבנק שהוא בבעלות כל מדינות האיחוד האירופי, מממן פרויקטים שהוכחו ככדאיים כלכלית, בדגש על פרויקטים בתחום התשתיות ופרויקטים מחוללי פעילות כלכלית.

 

כמו כן, גובשו על ידי בנק ההשקעות האירופאי, תוכניות למימון פרויקטים למחקר ופיתוח, ע"י חברות מו"פ עם דירוג אשראי נמוך.

 

תוצאות מחקר של הפורום הכלכלי העולמי בתחום המו"פ והחדשנות

 

התחום

הדירוג של ישראל בעולם

השקעה במו"פ כאחוז מהתוצר

1

זמינות מדענים ומהנדסים מוסמכים

1

זמינות הון סיכון

2

מיומנויות בטכנולוגית מידע

2

איכות ארגונים למחקר מדעי

3

כמות פטנטים רשומים לנפש

3

הישגי השכלה גבוהה

4

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share