"עם החתימה על עסקת החבילה עברנו ממציאות של מחלוקות והתנגשויות למציאות של הבנה ושיתוף"

עוד אמר: עסקת החבילה שנחתמה בין הממשלה, המעסיקים וההסתדרות טובה למשק, לצמיחה ולצמצום האבטלה, אך מבחנה העיקרי הוא בביצוע. רק שיתוף פעולה שכזה, יוציא את המשק מהמשבר ויתרום לתוספת צמיחה של 2.4% בשנתיים הקרובות. כל אחוז צמיחה משמעו תוספת של 25 אלף עובדים. מדובר למעשה על יצירת 60 אלף מקומות עבודה חדשים בשנתיים הקרובות.

 

 

 היום (23/6) חותמים השחקנים העיקריים במשק על שינוי תרבותי, ממציאות של מחלוקות והתנגשויות למציאות של הבנה ושיתוף. כך אמר אתמול שרגא ברוש, יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים ונשיא התאחדות התעשיינים בטקס החתימה על עסקת החבילה שנערך במשרד האוצר בירושלים.

 

לדבריו, עסקת החבילה שנחתמה בין הממשלה, המעסיקים וההסתדרות טובה למשק, לצמיחה ולצמצום האבטלה, אך מבחנה העיקרי הוא בביצוע.

 

ברוש ציין, כי כבר שנתיים, מאז שובו מסיור באירלנד, יחד עם יו"ר ההסתדרות ועם פרופ' ספיבק, הוא מטיף ל"שולחן עגול" ולשיתוף פעולה בין הממשלה, המעסיקים וההסתדרות.

 

לדבריו, רק שיתוף פעולה שכזה, יוציא את המשק מהמשבר ויתרום לתוספת צמיחה של 2.4% בשנתיים הקרובות. כל אחוז צמיחה משמעו תוספת של 25 אלף עובדים. מדובר למעשה על יצירת 60 אלף מקומות עבודה חדשים בשנתיים הקרובות.

 

ברוש ציין, כי החתימה על עסקת החבילה מבטאת שינוי בתרבות ההתנהלות הכוחנית שהיתה נהוגה עד כה בישראל, מדרך של מאבק, אשר פוגע בכל הצדדים, למצב של שיתוף, הבנה וצמיחה.

 

לדבריו, במהלך השבועות הארוכים של המשא ומתן על התוכנית הכלכלית, עברו הצדדים שיעור מאלף בהבנת הצד האחר. המעסיקים והעובדים, אמר ברוש, הבינו את קשיי המימון של האוצר והסכימו להשתתף במימון הפעלת מנועי הצמיחה. האוצר מצידו, הבין את הקשיים יוצאי הדופן בפניהם עומד המגזר העסקי והסכים לוותר על שינויים רגולטוריים, ייקור תשומות, כן הסכים להגדיל את תמריצי ההשקעה והתעסוקה באופן ניכר.

 

ברוש ציין, כי לאחר שנתיים יקרות שבהן ממשלת ישראל התעכבה בטיפול במשבר ההולך ומתעצם - התכנסה ממשלת נתניהו, ובצורה נחושה ומקצועית גיבשה תוכנית כלכלית משותפת.

 

ברוש הדגיש, כי מדובר בצעד אמיץ ראשון לקראת ביסוס מנגנון מודל השותפות – השולחן העגול.

 

ברוש הביע תקווה, כי שילוב הכוחות של המעסיקים, העובדים והממשלה - יביא לזריקת מרץ מחודשת לכלכלה ולחברה בישראל, לצמצום מספר המובטלים ולצמצום הפערים.

 

לדבריו, בכל הארצות שבהן אומץ מודל השותפות, נרשמה קפיצת מדרגה, ואל לה לישראל להסתפק בעסקת החבילה הנוכחית, אלא לאמץ את הפלטפורמה לצורך טיפול במשברים שבהם מוקף המשק הישראלי ובהידרדרותנו הנמשכת בכל המדדים הבינלאומיים.

 

בטקס החתימה אמר ברוש, כי חלק מהוויתורים שנעשו היו קשים לחלק מהאנשים, אך כולם הבינו שיש מחיר לביחד. המטרה של עסקת החבילה היתה לחדש את הצמיחה, להקטין את הפיטורים ולחזור לקליטת עובדים.

 

עוד אמר, אנו ניכנס לקרנות בבנקים כדי להפוך את הכסף לזמין לבעלי עסקים – דבר שיגדיל את השרידות ויאפשר שמירת מקומות עבודה.

 

ברוש הוסיף, כי עסקת החבילה היא הצעד הראשון והליכה משותפת עם הממשלה וההסתדרות, ברפורמות שעוד מחכות לנו – יכולה ליצור מכפיל כוח אדיר ובכך נוכל לסייע למשק לצאת מהמשבר לפני מדינות אחרות.

 

ברוש הודה לראש הממשלה, שהתגייס לעניין לפני ומיד לאחר הבחירות.

 

בתשובה לשאלה אמר ברוש, כי "אין שום שינוי בחוקי העבודה שאליהם מתייחס אוריאל לין. כל אותם דברים שעליהם מדבר לין קיימים כבר בחוק משנת 2001, כמו הזכות להתארגן וזכותם של נציגי ההסתדרות להיכנס למפעלים.

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share