ירידה של כ-26.5% במספר הפורשים מצה"ל שנקלטו במפעלים ברבע הראשון של השנה

20/05/2009

 סה"כ נקלטו בתעשייה בשלושת החודשים הראשונים של השנה - 36 פורשי צה"ל. מניתוח התאחדות התעשיינים מתברר, כי ברבע הראשון של השנה נקלטו בתעשייה 19 קצינים, שפרשו מצה"ל, לעומת 25 קצינים ברבע הראשון של 2008 – ירידה של כ-14%

 

המצב הקשה בתעשייה פוגע בקליטת פורשי צה"ל במפעלים. ברבע הראשון של השנה חלה ירידה של 26.5% במספר פורשי צה"ל שנקלטו בתעשייה, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. סה"כ נקלטו בתעשייה בשלושת החודשים הראשונים של השנה - 36 פורשי צה"ל. כך נמסר מהתאחדות התעשיינים.

 

מניתוח התאחדות התעשיינים מתברר, כי ברבע הראשון של השנה נקלטו בתעשייה 19 קצינים, שפרשו מצה"ל, לעומת 25 קצינים ברבע הראשון של 2008 – ירידה של כ-14%.

 

מסיכום הנתונים עולה כי ברבע הראשון של השנה נלקטו 16 פורשים בתעשיות ההיי-ק – מהווה גידול של כ-7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. 14 פורשי צה"ל נקלטו בתעשיות הביטחוניות – ירידה של כ-7% לעומת הרבע הראשון אשתקד.

 

בתעשיית המתכת והחשמל נקלטו בתקופה האמורה 2 פורשי צה"ל, לעומת 11 פורשי צה"ל בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 82%; בתעשיית מוצרי בניי וצריכה נקלטו ברבע הראשון של השנה 2 פורשי צה"ל, לעומת 3 בתקופה המקבילה אשתקד; פורש צה"ל 1 נקלט בתעשיית הטקסטיל, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד; ופורש צה"ל 1 נקלט בתעשייה הכימית, לעומת 2 ברבע הראשון אשתקד.

 

יצוין כי פורשי צה"ל נקלטו במגוון מקצועות: מהנדסי אלקטרוניקה וחשמל, מכונות, מחשבים, מנהלי פרויקטים, אנשי שיווק, מנהלי מו"פ, בקרת איכות, אנשי משאבי אנוש, ורכש ועוד.

 

הפעילות המשותפת של התאחדות התעשיינים ומחלקת הפרישה של צה"ל, להשמתם של פורשי צה"ל בתעשייה, מבוצעת בידי ריקי חלוצי-פוטר, המוצבת באורח קבע בהתאחדות התעשיינים. היא מאתרת, ממיינת ומפנה את הפורשים מצה"ל למקומות העבודה הפוטנציאליים.

 

 

יחידה זו גם מסייעת לפורשי צה"ל בראיונות, בהכנת קורות חיים, מתן יעוץ תעסוקתי, במפגש עם מעסיקים והכרת התעשייה.

 

יצויין, כי ב-17 השנים האחרונות, מאז שנת 1991 ועד היום, נקלטו בתעשייה כ-3,155 נגדים וקצינים שפרשו מצה"ל.

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מייעצים לך בענייניי עבודה ויחסי עבודה

·  ייעוץ שוטף למפעלים בכל הנוגע
   לחוקי העבודה וליחסי עבודה 
   הן במישור הקיבוצי והן
   במישור הפרטני

·  מעורבות בהליכי חקיקה בכנסת
   ובוועדותיה.

·  טיפול במימוש חוקים,
   תקנות וצווים,
   מול גורמים ממשלתיים.ועוד...

לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share