כ-18% מחברות התעשייה מתכננות לבצע הפחתות שכר בחודשים הקרובים

20/05/2009

 

עיקר ההפחתה צפוי להתבצע בדרג הניהולי כ-10%, ובקרב העובדים כ-7.5%; 35% מהחברות ביטלו את המענקים לעובדים

 

המשבר בתעשייה רחוק מסיום. כ-18% מחברות התעשייה מתכננות לבצע הפחתות שכר בחודשים הקרובים. כך מסר רן טוטנאור, יו"ר ועדת העבודה בהתאחדות התעשיינים ומנכ"ל חברת טוטנאור בהסתמכו על סקר שערכה התאחדות התעשיינים בנושא השינויים במדיניות השכר והעסקה בתעשייה לנוכח המשבר הכלכלי.

 

מהסקר שערכה מחלקת המחקר הכלכלי בהתאחדות התעשיינים, בשיתוף אגף עבודה של ההתאחדות מתברר כי עיקר ההפחתה צפויה להתבצע בדרג הניהולי, כאשר שיעור הורדת השכר המתוכנן עולה ככל שמדובר בעובדים בכירים יותר.

 

כ-18% מהחברות מתכננות להפחית שכר בדרג הניהולי הבכיר, בקרב 8% מהן מדובר בהפחתת שכר נוספת לדרג זה. שיעור ההפחתה הממוצע המתוכנן עומד על 10%.

 

כ-17% מחברות התעשייה מתכננות להפחית שכר בקרב מנהלי הביניים, כאשר אצל 3% מהם מדובר בהפחתת שכר נוספת לדרג זה. שיעור ההפחתה המתוכנן עומד על כ- 9.5%.

 

עוד עולה מהסקר התאחדות התעשיינים, כי 10% מהחברות מתכננות להפחית שכר בקרב יתר העובדים, כאשר ב-2% מהחברות מדובר בהפחתת שכר נוספת, שיעור ההפחתה המתוכנן עומד על כ- 7.5%.

 

עוד מתברר מסקר התאחדות התעשיינים, כי בשל המשבר הכלכלי נאלצו כבר כשליש מחברות התעשייה להפחית שכר - עיקר ההפחתה בוצעה בדרג הניהולי הבכיר ועמדה על כ-10% בממוצע.

 

24% מהחברות הפחיתו שכר בקרב מנהלי הביניים, שיעור ההפחתה הממוצע עמד על כ-8.5%. 16% מהחברות הפחיתו שכר בקרב יתר העובדים בשיעור ממוצע של כ- 10%.

 

טוטנאור מציין, כי מהסקר עולה שמרבית החברות שצמצמו שכר, לא הקטינו את ההפרשות הסוציאליות בהתאם.

 

מהסקר של המחלקה למחקר כלכלי בהתאחדות התעשיינים, בשיתוף אגף העבודה בהתאחדות, מתברר כי 63% מהחברות לא הפחיתו את ההפרשות לקרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים בשיעור זהה לזה של הורדת השכר.

 

כן מתברר מהסקר של התאחדות התעשיינים, כי 59% מהחברות לא הפחיתו את ההפרשות לקרנות ההשתלמות וקופות הגמל בשיעור זהה לזה של הורדת השכר.

 

טוטנאור מציין, כי המשבר הכלכלי השפיע גם על מתן המענקים לעובדים. כ-35% מהחברות שנוהגות להעניק מענקים דיווחו על ביטול תשלום המענקים בגין ביצועי החברה בשנת 2008.

 

26% העניקו את המענקים באופן חלקי בלבד; 20% העניקו את המענקים במלואם, חרף המשבר הכלכלי ו- 14% מהחברות החליטו לדחות את תשלום המענקים למועד מאוחר יותר או שטרם החליטו בעניין.

 

המפעלים שיצטרפו לסקר השכר בתעשייה לשנת 2009 הנעשה בשיתוף חברת פילת, יוכלו לקבל מיידית וללא תשלום את ממצאיו של הסקר המקדים שבדק את השינויים האחרונים במדיניות השכר וההעסקה של חברות התעשייה.

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share