אגרת מנשיא התאחדות התעשיינים לקראת השנה החדשה

9/09/2009

עמיתים יקרים,

 

 

השנה שעברה על כולנו היתה שנה מאתגרת במיוחד. התעשייה הישראלית, בכל שנותיה, לא הכירה משבר כלכלי קולוסאלי מסוג זה.  התאחדות התעשיינים פעלה למזער את הנזק לתעשייה ככל הניתן, ולסייע בשיפור הסביבה העסקית ובחיזוק כושר התחרות הישראלי לקראת היציאה מהמשבר.

 

שנת משבר זו היתה גם שנה היסטורית לתעשייה הישראלית ולמגזר העסקי כולו.

 

השנההוקם "פורום השולחן העגול" שבו השפיעה ההתאחדות, השפעה מכרעת על המדיניות הכלכלית לשנתיים הקרובות.

 

במסגרת זו, ולאחר תקופה ארוכה שבה לא ננקטה בישראל מדיניות פרואקטיבית להתמודדות עם המשבר, סוכמה "עסקת החבילה" הכוללת חבילת תמריצים בשווי 14.5 מיליארד ₪ למשק הישראלי.

 

בין השאר הוקצו 900 מיליון ₪ לחוק עידוד השקעות הון וזאת  למרות הכוונה המקורית לבטל כליל את המסלול; ניתנה תוספת של 750 מיליון ₪ לתקציב המדען הראשי; לראשונה הוענק פטור מלא מהצורך בהחזר תמלוגים למדען הראשי בגין מענקי מחקר ופיתוח בתעשיות המסורתיות ונבלמו העלאות בארנונה, במים, במיסוי אנרגיה ועוד.

 

בנוסף, פותחו כלים ייחודיים לערבויות ליצואנים דרך ביטוחי שער וערבויות ביצוע, בהיקף של מיליארדי שקלים, ושופרו הקרנות להלוואות בערבות מדינה. עוד סוכם על החלת חוק חובת המכרזים על כלל הרשויות המקומיות בכל רחבי הארץ, ועל תוספת תקציבית של 300 מיליון ₪ לעידוד היצוא, העסקים הקטנים והבינוניים ורכש כחול לבן.

 

התאחדות התעשייניםפעלה לסייע לחבריה בהתמודדות עם מצוקת האשראי והקימה שלושה מסלולי הלוואות וערבויות שהעמידו קווי אשראי, בהיקף של מאות מיליוני שקלים, בתנאים הטובים ביותר במערכת הפיננסית.

 

בימים אלה משיק משרד התמ"ת בשיתוף מלא עימנו ובתקציב חסר תקדים את הקמפיין "מיוצר בישראל" (כחול-לבן). הקמפיין קורא לציבור הישראלי לרכוש מוצרים מתוצרת הארץ. התוכנית נועדה לשנות את התנהגות הצרכן ולחזק בקירבו את חשיבות העדפת תוצרת ישראלית שתגדיל את כושר הייצור המקומי, תמנע פיטורים של אלפי עובדים, תוסיף מקומות עבודה רבים ותחזק את התעשייה בישראל. הנושא ישולב גם כנושא לימוד במערכת החינוך.

 

לפעילות זו יתלווה קמפיין טלוויזיוני נוסף, שהתאחדות התעשיינים יזמה. הקמפיין שיחל מיד לאחר החגים, בשיתוף עם זכיינית ערוץ 2 "קשת". הקמפיין "תעשייה ישראלית – גאווה לאומית", ישודר בכל ערב, במשך כשנה, (בשעת צפיית השיא, בשעה 19:59 - דקה לפני מהדורת החדשות) ובמסגרתו יוקרן סרטון בן דקה המציג את חשיבותה ותרומתה של התעשייה הישראלית לחברה, לכלכלה ולמשק הישראלי.

 

המשק הישראלי הוא משק בריא ביסודו, אולם אנו עדיין סובלים מהמיתון העולמי. התעשייה הישראלית גמישה ויצירתית ואנו בטוחים ביכולתנו לצלוח את המשבר ולחזור לשיעורי הצמיחה שאפיינו אותנו בשנים האחרונות. התאחדות התעשייניםתמשיך ותספק לחבריה את הגב החזק שלו הם נדרשים, ותמשיך לפעול לשיפור הסביבה העסקית ולחיזוק כושר התחרות של המוצר הישראלי מול מתחריו בעולם.

 

ברכת שנה טובה שלוחה לכם ולבני משפחותיכם, מי יתן והשנה הנכנסת תביא עמה רוח של שינוי, שגשוג וצמיחה,

 

 

 

 

בכבוד  רב,

שרגא ברוש

נשיא

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share