אגרת נשיא - הסכם קיבוצי להגדלת הפרשות לביטוח פנסיוני

24/02/2016

שלום רב,
 
1. ב-23.02.16 נחתם הסכם פנסיה חדש למשק. הסכם פנסיה זה נחתם על מנת לתקן חקיקה לא אחראית של הממשלה (תיקון 12 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים), אשר מחייבת להגדיל בצורה חדה ומיידית את הפרשות המעסיקים ל-7.5% בביטוח המנהלים ובקרנות הפנסיה. עלות חוק זה, אשר נכנס לתוקף החודש, הנה קרוב ל-3 מיליארד ₪ בשנה למגזר העסקי. יש לציין, כי בנוסף לחוק זה, הוגשה הצעת חוק נוספת, בתמיכה של 76 ח"כ, להעלות את שיעור ההפרשות של המעסיקים ל-7.5%. ההסכם שנחתם אתמול מבטל את הצורך ליישם את הסעיף הרלבנטי בחוק הקיים ומייתר את הצעת החוק.
 
2. ההסכם החדש נועד לייצר מודל פנסיה מאוזן, ויישומו יחסוך למעלה מ-2 מיליארד ₪ בעלויות השכר של המגזר העסקי. הסכם זה נחתם הודות לשיתוף פעולה ולאחריות שהפגין יו"ר ההסתדרות החדשה, מר אבי ניסנקורן ועל כך תודתי. תודתי גם לועדת הכספים בכנסת ולעומד בראשה, ח"כ הרב משה גפני שכן הסכם זה לא היה נחתם ללא סיוע וברכת הועדה.
 
3. על פי הסכם זה, ההפרשות לפנסיה עבור העובדים יגדלו ל-6.5% בשתי פעימות- ביולי 2016 ובינואר 2017. במקביל יועלו גם הפרשות העובדים כך ששיעור ההפרשות הכולל יועלה באחוז.
 
4. תשומת לבכם כי הסכם זה נחתם באישור אגף שוק ההון והביטוח במשרד האוצר, תוך התחייבות האגף לשנות את החוק בהתאם להסכם. בנוסף, התחייב האגף שלא לאכוף את תיקון 12 עד לשינוי החקיקה בהתאם. יובהר כי אין צורך לעשות כל שינוי בהפרשות עד לחודש יולי השנה.
 
5. התאחדות התעשיינים תמשיך להיאבק בכל כוונה לייקר את עלות הייצור בישראל, ובכללה את עלות ההעסקה, במטרה להבטיח את יכולתנו להמשיך ולהתחרות בעולם, לסייע בצמיחת התעשייה הישראלית ולייצר מקומות תעסוקה חדשים.
 
6. מצורף הבהרות מקצועיות. צוות ההתאחדות עומד לרשותכם להבהרות נוספות.
 
 
בברכה,

שרגא ברוש
נשיא

 

הבהרות מקצועיות  להסכם  הבהרות מקצועיות להסכם
הסכם קיבוצי כללי (מסגרת) להגדלת הפרשות לביטוח פנסיוני במשק   הסכם קיבוצי כללי (מסגרת) להגדלת הפרשות לביטוח פנסיוני במשק
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share