אגרת בנושא הסכם שכר מינימום

7/12/2014

חברותיי וחבריי התעשיינים,
 
בשנה האחרונה התנהלה מערכה של ההסתדרות הקוראת להעלאת שכר המינימום אשר לוותה בהצעות חוק פופוליסטיות על רקע סוגיית יוקר המחייה, העומדת על סדר יומה של מדינת ישראל. מערכה זו הגיעה לשיאה לפני כשבועיים, בה הכריז יו"ר ההסתדרות על סכסוך עבודה ואף איים בהשבתת המשק כולו.
 
אנו כמעסיקים, המניעים את גלגלי הכלכלה הישראלית, החלטנו לקחת אחריות ולהוביל יוזמה משותפת עם ההסתדרות, תוך אמונה והבנה שחשוב שהעובדים שלנו ישתכרו בצורה הוגנת מחד גיסא ורצוננו לקשור בין שכר המינימום לדרישתנו להעלאת פריון העבודה הנמוך במשק הישראלי מאידך גיסא.
על-ידי כך אף מנענו את השביתה המתוכננת.
 
לאחר משא ומתן ארוך ומורכב שהתחיל בדרישה של ההסתדרות להוסיף במיידית 1,000 ₪ לשכר המינימום שהינו כיום 4,300 ₪ לחודש, הושג הסכם הכולל תוספת של 700 ₪ לשכר המינימום שתתפרס עד ינואר 2017 ב-3 פעימות. ההסכם החדש יכנס לתוקף באפריל 2015 לאחר ששר הכלכלה יוציא לו צו הרחבה.
 
להלן שלושת הפעימות:
החל מיום 01.04.2015 יעמוד שכר המינימום לחודש על סך של 4,650 ₪
החל מיום 01.07.2016 יעמוד שכר המינימום לחודש על סך של 4,825 ₪
החל מיום 01.01.2017 יעמוד שכר המינימום לחודש על סך של 5,000 ₪
 
בנוסף, סוכם כי החל מאפריל 2018 יוחזר מנגנון ההצמדה לשכר הממוצע במשק, ושיעורו יעלה מ- 47.5% לפי החוק הנוכחי, ל- 52%, זאת במטרה לתת תוספת ריאלית של כ- 400 ₪ לשכר המינימום.
 
נציין, כי אילולא הסכם זה, צפוי היה שכר המינימום לפי החוק הקיים להגיע באפריל 2018 לכ- 5,050 ₪.
 
עוד הוסכם כי כל תשלום הסכמי או כל תשלום קבוע אחר יחשב כחלק משכר המינימום החדש.
 
להסכם זה נילווה הסכם נוסף עם ההסתדרות על פעולות נוספות שיביאו לשיפור פריון העבודה והסביבה העסקית. כפועל יוצא, סיכמנו עם ההסתדרות על הקמת צוות עבודה משותף שישלים עד אפריל 2015 (מועד כניסת ההסכם לתוקף) את הכנת תיקוני החקיקה לשינוי חוק שעות עבודה ומנוחה ויתאים אותו לשינויים שחלו במשק: משמרות לילה, מגבלת שעות נוספות, שעון גמיש ועוד שינויים המחויבים למשק מודרני והוגן. סוכם כי יוקם צוות עבודה בנושא, שישלים את עבודתו תוך 60 יום, ולפני כניסתו לתוקף של הסכם שכר המינימום באפריל 2015.
 
כמו-כן, העלנו במהלך המו"מ את דרישתנו מהממשלה לביטול ההעלאות הצפויות בהפרשות המעסיקים לביטוח לאומי בשנתיים הקרובות (0.5% בינואר 2015, 0.25% בינואר 2016). הנושא טרם נסגר בשל המציאות הפוליטית של הימים האחרונים. נחזור עם דרישתנו זו עם כינון הממשלה החדשה.
 
אני משוכנע כי הסכם זה חשוב לנו, לעובדים ולמשק הישראלי כולו ואמשיך לפעול שהממשלה תתרום את חלקה למהלך הן ע"י הפחתת הפרשות המעסיקים לביטוח לאומי.
 
עומד לרשותכם בכל שאלה והבהרה
 
בכבוד רב,

נשיא
התאחדות התעשיינים בישראל

איגרת בנושא הסכם שכר מינימום  איגרת בנושא הסכם שכר מינימום
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share