אירוע השקת שדולה 'כחול - לבן' בכנסת

17/04/2016

האירוע  התקיים בתאריך 8.3.16 בכנסת, בראשות יו"ר השדולה - ח"כ מירב בן ארי (כולנו), ח"כ אילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) וח"כ עפר שלח (יש עתיד), ובשיתוף התאחדות התעשיינים נשיא ההתאחדות מר שרגא ברוש, הסתדרות החדשה ומשרד הכלכלה והתעשייה.
מטרת השדולה לפעול לקידום התעשייה הישראלית, עידוד היצוא וקידום רכישת מוצרים 'כחול לבן' המיוצרים בישראל, מתוך הכרה כי התעשייה הינה אחד ממנועי הצמיחה החשובים של המשק הישראלי.
חיזוק התעשייה הישראלית, הנו בגדר משימה לאומית - פיתוח התעשייה צפוי להוביל לעלייה בצמיחה, יצירת מקומות עבודה חדשים, פעילות מוגברת של פיתוח ומחקר ועוד.
נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש: "אנחנו מודים לחברי הכנסת על השקת השדולה לקידום תעשייה 'כחול לבן', אשר נוסדה במטרה לעזור לתעשיינים בבעיותיהם השונות מול משרדי הממשלה והועדות השונות בממשלה ובכנסת. בכך השדולה נותנת לבעלי המפעלים כתובת בכנסת, אליה הם יכולים  לפנות בעת צרה". ברוש הוסיף כי "כיום לצערי, לכאורה לכולנו ברור שצריך לקדם את התעשייה 'כחול לבן', אך מעט מאוד קורה בפועל- גם ברכש הממשלתי, גם ברכש של הרשויות המוניציפאליות וגם בקרב קובעי המדיניות במשרד האוצר. כמובן שהתירוץ הוא לקנות זול יותר וקל גם לטעון שזה בגלל 'יוקר המחייה', אבל זה תירוץ. זו גישה שלא חושבת איך לקדם את התעשייה, אלא איך לקדם את היבוא. אם הממשלה תוריד את המיסים על מוצרים מקומיים כמו במדינות ה- OECD, יוקר המחייה ירד וצרכנים יקנו יותר מוצרים שהנם תוצרת הארץ".

יו"ר מטה "מיוצר בישראל" בהתאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר: "חוסנה של מדינת ישראל תלוי בכלכלתה כמעט כפי שתלוי בביטחונה. כלכלה בריאה תאפשר תעסוקה הולמת ושכר הוגן לאזרחי המדינה וזמינות של מוצרים המתאימים לצרכן הישראלי, איכותיים ותחרותיים במחיר. התעשייה הישראלית, שהינה המעסיק הגדול בפריפריה ומייצאת בגאווה מוצרי דגל לעולם כולו, היא האמצעי להשגת יעדים אלו". ד"ר תומר, הציג את עיקרי העבודה המחקרית שנעשתה בנושא אומדן ההשפעה הכלכלית של העדפת תוצרת הארץ. במחקר נמצא כי ישנה תועלת כלכלית ישירה של מאות מיליוני שקלים למשק הישראלי, לצד פיתוח התעשייה והתעסוקה.

 

לתמונות לחץ כאן

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share