לקט עיתונות - יום כחול לבן בכנסת - 11.02.2014

12/02/2014

"יום כחול לבן" נערך אתמול בכנסת ישראל, לשם עידוד וקידום רכישת מוצרים ישראליים, בשל תרומתם הרבה למשק המקומי וליצירת מקומות עבודה. לאורך היום נערכו דיונים מיוחדים על הנושא במסגרת ועדת החינוך, ועדת הכלכלה וועדת העבודה. אירועי היום נחתמו בצהריים בטקס חגיגי, במעמד יו״ר הכנסת, יולי  אדלשטיין, נשיא התאחדות התעשיינים ויו״ר נשיאות הארגונים העסקיים, צביקה אורן, מנכ״ל התאחדות התעשיינים ונשיאות הארגונים העסקיים, אמיר חייק, ראש מפלגת העבודה ויו״ר האופוזיציה, בוז׳י הרצוג, יו״ר מטה ׳כחול לבן׳ בכנסת, נחמן שי ושר הכלכלה, נפתלי בנט.
 
"יום כחול לבן" זכה לסיקור תקשורתי נרחב בתקשורת הארצית- ידיעות אחרונות, דה מרקר, כלכליסט, ערוץ הכנסת ועוד.
 
להלן הכתבות המרכזיות שהופיעו במסגרת "יום כחול לבן":

 • "מנכ"ל התאחדות התעשיינים: מרוב חיבוקים, התעשייה נחנקת"- ידיעות אחרונות, דה מרקר, כלכליסט ועוד.מנכ״ל התאחדות התעשיינים, אמיר חייק אמר אתמול לשר הכלכלה, נפתלי בנט, בועדת הכלכלה שנערכה אתמול כי ״כולם מחבקים את התעשייה ומרוב חיבוקים הצלעות שלה נשברות והיא נחנקת. הארנונה עולה ומאשרים ללא הרף העלאות חריגות, מחירי המים והחשמל עולים ובנוסף שכר העבודה הולך ועולה. לצד כל זאת, הרגולציה חונקת את התעשייה והפקידות הממשלתית הורגת אותנו. גם כוח אדם מקצועי חסר מאוד ואישרו לנו רק 150 עובדים זרים לעבודה במפעלים. לכן כשמדברים איתי על דור ההמשך של התעשייה, אני תוהה מי יהיה פה בכלל עוד כמה שנים. הם מרגישים שבישראל לוקחים אותם כמובן מאליו וכבר עכשיו הם שואלים את עצמם אם לא עדיף להם להשקיע כספים בנדל״ן בחו״ל מאשר במפעל״. ראש מטה כחול לבן בהתאחדות התעשיינים, רון תומר, הוסיף ואמר כי ״אני תעשיין גאה ובעל חברת תרופות שמעסיקה 150 עובדים בשכר שהוא מעל הממוצע במשק, אבל כיום אני אחד המשוגעים היחידים שחושבים כיום להקים מפעל חדש בישראל, בהשקעה של 150 מיליון שקל. לצערי רוב היזמים מרגישים כיום שהם נמצאים תחת פחד מטרור כלכלי בתצורת חרם בינלאומי, מבלי שהמדינה מעניקה את התמיכה המתאימה. כיום אני מרגיש כתעשיין בן בודד, שלא רק שלא עוזרים לו, אלא גם חובטים בו״.

לינק לכתבות מרכזיות:
 
ידיעות אחרונות-
http://www.ifat.com/PersonalMail/ShowClip.aspx?clip=HEDKFGJDG&qp=0
דה מרקר- http://www.themarker.com/news/macro/1.2241246


כלכליסט - http://www.calcalist.co.il/local/articles/1,7340,L-3624014,00.html

 • צביקה אורן בפאנל מיוחד לכבוד "יום כחול לבן" בכנסת- תוכנית "אולפן פתוח", ערוץ הכנסת. ערוץ הכנסת ערך אתמול פאנל מיוחד לכבוד "יום כחול לבן" בכנסת בהנחיית יעקב אייכלר, בהשתתפות נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, צביקה אורן, ראש מטה כחול לבן בכנסת, ח"כ נחמן שי ומשנה למנכ"ל משרד הכלכלה, ינון אלרואי. אורן אמר בפאנל כי יש לקנות מוצרים ישראליים, לפני הכל בשל איכותם המצוינת. "אלו הם מוצרים באיכות מאוד גבוה. כמו כן הם מיוצרים בארץ ואם כולנו נקנה 'כחול לבן', אזי כל מיליארד שקלים, ייווצרו עוד 2,750 מקומות עבודה חדשים למשק. זה גם הדבר הראשון שאנחנו מצפים מהממשלה שהצבענו עבודה, שיהיה לנו מקום עבודה. לכן אם הולכים לקנות משהו והתחרות בין המחירים סבירה, יש להעדיף לרכוש 'כחול לבן'".
   
  להלן לינק
  לצפייה/שמיעה של האייטם.
 • "יו"ר ועדת העבודה, ח"כ מיקי רוזנטל, תקף את נפתלי בנט: אי אפשר לוותר על התעשייה"- אתר החדשות Kan naim. בועדת העבודה המיוחדת שהתקיימה אתמול במסגרת "יום כחול לבן" בכנסת, יו״ר ועדת העבודה, ח״כ מיקי רוזנטל, תקף את שר הכלכלה, נפתלי בנט ואמר כי זו הייתה טעות חמורה מצדו להוריד את המילה תעשייה משם המשרד. ״׳יום כחול לבן׳ בכנסת הוא יום מיוחד וחגיגי, אבל אי אפשר בלי ביקורת. בנט טעה כשהוריד את המילה תעשייה משם המשרד ושינה אותו לכלכלה בלבד. יוקר המחייה הוא נושא מרכזי על סדר היום שלנו, אבל אי אפשר לוותר על התעשייה״. לאחר מכן ראש האגף למחקר כלכלי, בהתאחדות התעשיינים, דפנה אבירם ניצן, הציגה מחקר אשר הראה כי על כל רכישה של מיליארד שקלים, נוצרים במשק הישראלי 2,750 מקומות עבודה חדשים. אבירם הבהירה כי ניתן לפתח את הרכש ׳כחול לבן׳ גם בסקטור הממשלתי, גם בסקטור העסקי וגם בסקטור הפרטי.
   
  לינק לכתבה: 
  http://www.kan-naim.co.il/artical.asp?id=20090&cid=

   
  צפייה/קריאה נעימה!
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share