הלוואות בהיקף של עד 320 מיליון שקל לחברי התאחדות התעשיינים

בעקבות מצוקת האשראי במשק חתמו שרגא ברוש, ישראל טראו - מנכ"ל בנק אוצר החייל וארנון מרקוס, יו"ר הקרן ההדדית של התעשיינים, על הסדר להפעלת קרן ייחודית שמטרתה להקל על מצוקת האשראי של המפעלים, תוך הענקת תנאים ייחודיים ללווים. הקרן  מיועדת למפעלים עם מחזור שנתי של עד 40 מיליון שקל


לצפייה בתמונת החתימה

 

בעקבות מצוקת האשראי במשק הוחלט להפעיל קרן ייחודית שתאפשר לחברי התאחדות התעשיינים באמצעות הקרן ההדדית של התעשיינים, לתת הלוואות בתנאים ובהיקפים כדלקמן:

הלוואות במסגרת המדינה למפעלים בינוניים - בהסדר עם בנק אוצר החייל, ערבות של הקרן ההדדית של התעשיינים  בהיקף של 20% לטובת הלוואות שיאושרו לחברי התאחדות התעשיינים.

משמעות הטבה זו, הינה כי התעשיין הלווה במסגרת הלוואות המדינה, לא ידרש להעמיד ביטחונות מטריאליים. ההלוואה הינה ל-5 שנים עם גרייס ל-11 חודשים.

מדובר בהלוואה המיועדת למפעלים שמחזורם השנתי הוא מ-22 מיליון שקל ועד 100 מיליון שקל, הזכאים לקבל הלוואות במסגרת האשראי שהועמד לבנקים ע"י המדינה ( קרן הסיוע לעסקים בינוניים).

גובה ההלוואה לא יעלה על 8 מיליון שקל או עד חודש מחזור. הקרן תתחיל לפעול מייד עם הפעלת הקרן מטעם המדינה. היקף ההלוואות המתוכנן – 200 מיליון שקל.

 

הלוואות למפעלים קטנים - הקרן ההדדית של התעשיינים, הפועלת במשותף עם קרן קורת ובנק אוצר החייל ומעמידה הלוואות ל-5 שנים עם ביטחונות מטריאליים של 25% בלבד של התעשיין הלווה. ההלוואה הינה ל-5 שנים עם אפשרות לגרייס לחצי שנה, בתנאי פריים פלוס 1.4% לשנה. הקרן פועלת מזה יותר מחצי שנה ועשרות תעשיינים חברי התאחדות התעשיינים קיבלו הלוואות בגובה של עד 600 אלף שקל כל אחד.

הקרן  מיועדת למפעלים שהמחזור השנתי שלהם הוא לא יותר מ-40 מיליון שקל.

היקף ההלוואות המתוכנן – 120 מיליון שקל.

בטקס החגיגי בבנק אוצר החייל הדגישו שרגא ברוש וישראל טראו כי מטרת הקרן המשותפת היא להקל על מצוקת האשראי של המפעלים החברים בהתאחדות התעשיינים, תוך הענקת תנאים ייחודיים ללווים.

ישראל טראו, מנכ"ל בנק אוצר החייל, אמר כי שיתוף הפעולה עם התאחדות התעשיינים הינו נדבך נוסף באסטרטגיה של הבנק להעמיק את אחיזתו בקרב העסקים הקטנים והבינוניים. המשמעות הלכה למעשה היא קרן נוספת לקרן שמעמידה המדינה לחברי הקרן ההדדית של התעשיינים.

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share