שרגא ברוש: התאחדות התעשיינים מתגייסת לטובת חבריה - תעמיד הלוואות ותממן ערבויות בהיקף חסר תקדים של 720 מיליון שקלים

31/03/2009

בעקבות מצוקת האשראי במשק, ולנוכח מיעוט אמצעי המימון שמעמידה המדינה, החליטה ההתאחדות להפעיל מספר כלים ייחודיים שיאפשרו לחברי ההתאחדות, באמצעות הקרן ההדדית של המעסיקים, לקבל הלוואות וערבויות

 

התאחדות התעשיינים מתגייסת לטובת חבריה והיא תעמיד הלוואות ותממן ערבויות לתעשיינים על מנת להקל על מצוקת האשראי. מדובר בהלוואות בהיקף של חסר תקדים של 720 מיליון שקל. כך מסר שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים.

ברוש ציין, כי בעקבות מצוקת האשראי במשק ולנוכח מיעוט אמצעי המימון שמעמידה המדינה, החליטה התאחדות התעשיינים להפעיל מספר כלים ייחודיים שיאפשרו לחברי ההתאחדות, באמצעות הקרן ההדדית של המעסיקים, לקבל הלוואות וערבויות בתנאים ובהיקפים כדלקמן:

 

הלוואות למפעלים קטנים: הקרן פועלת במשותף עם קרן קורת ובנק אוצר החייל מעניקה ערבות של 20% מגובה ההלוואה, ומעמידה הלוואות ל- 5 שנים בביטחונות מטריאליים של 25% בלבד של הלווה. ההלוואה היא ל- 5 שנים עם אפשרות לגרייס ל- 1/2 שנה בתנאי פריים + %1.4. הקרן פועלת כבר יותר מחצי שנה ועשרות תעשיינים קיבלו הלוואות בגובה של עד 600 אלף שקלים. הקרן מיועדת למפעלים שהמחזור השנתי שלהם הינו לא יותר מ- 40 מיליון שקל. היקף ההלוואות המתוכנן – 120 מיליון שקל.

 

הלוואות במסגרת המדינה למפעלים בינוניים: הקרן ההדדית של התאחדות התעשיינים הגיעה להסדר עם בנק אוצר החייל כי הקרן תעמיד ערבות בהיקף של 20% לטובת הלוואות שיאושרו לחברי התאחדות התעשיינים.

משמעות הטבה זו כי הלווה במסגרת הלוואות המדינה לא יידרש להעמיד בטחונות מטריאליים , אלא רק ערבות בעלים על כל סכום האשראי.

מדובר בהלוואות שמיועדות למפעלים בעלי מחזור שנתי מ- 22 מיליון שקל עד 100 מיליון שקל, הזכאים לקבל הלוואות במסגרת האשראי שהועמד לבנקים ע"י המדינה. גובה ההלוואה לא יעלה על 8 מיליון שקל או עד 8% ממחזור המכירות השנתי האחרון. הקרן תתחיל לפעול מייד עם הפעלת הקרן מטעם המדינה.

 

הלוואות של עד 2 מיליון שקל למפעלים בינוניים: נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, מנכ"ל מזרחי-טפחות, אלי יונס וארנון מרקוס, יו"ר הקרן ההדדית של התעשיינים, חתמו בתחילת השבוע (יום א' -15 מרס ) על הסכם להקמת קרן הלוואות בהיקף של עד 200 מיליון שקל למפעלים בינוניים החברים בהתאחדות התעשיינים, בתנאים מועדפים.

 

על-פי ההסכם, מזרחי-טפחות יעמיד הלוואות של עד 2 מיליון שקל לכל מפעל לתקופה של 5 שנים עם אפשרות לגרייס בשנה הראשונה, בריבית אטרקטיבית במיוחד של פריים פלוס 0.9%, כשאת רובן המכריע של הערבויות – 70% מגובה ההלוואה, תעמיד הקרן ההדדית של המעסיקים. התעשיין הלווה יידרש להעמיד ביטחונות מטריאליים בהיקף של 15% בלבד מגובה ההלוואה וכן ערבות בעלים למלוא סכום האשראי.

 

בטקס החתימה החגיגי שהתקיים בבית מזרחי-טפחות ברמת גן, הדגישו שרגא ברוש ואלי יונס, כי מטרת הקרן המשותפת היא להקל על מצוקת האשראי של המפעלים החברים בהתאחדות התעשיינים, תוך הענקת תנאים ייחודיים ללווים.

 

הקרן תתחיל לפעול כבר בימים הקרובים.

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מייעצים לך בענייניי עבודה ויחסי עבודה

·  ייעוץ שוטף למפעלים בכל הנוגע
   לחוקי העבודה וליחסי עבודה 
   הן במישור הקיבוצי והן
   במישור הפרטני

·  מעורבות בהליכי חקיקה בכנסת
   ובוועדותיה.

·  טיפול במימוש חוקים,
   תקנות וצווים,
   מול גורמים ממשלתיים.ועוד...

לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share