מימון מיידי ללא ביטחונות? יש חיה כזו והיא אפילו זולה

13/03/2009

פתרונות מימון חדשניים מאפשרים להכניס כסף מיידי למפעל ולייצר מקורות רווח נוספים מהפעילות הקיימת

בימים טרופים אלה, כאשר עננת משבר האשראי העולמי מרחפת מעל המשק כולו, כדאי לחקור וללמוד הזדמנויות וחידושים בתחום המימון החוץ בנקאי, שצומח בשנים האחרונות בישראל בקצב מהיר.

אחד הפתרונות המעניינים ביותר הוא הפקטורינג, שהתחיל בישראל לפני כמה שנים על אש קטנה, וצובר תאוצה במהירות תוך כדי השקת מוצרים חדשים שיכולים לספק מענה לצרכים מימוניים שונים. האפשרות להשיג אשראי מיידי ולא יקר ללא העמדת בטחונות ותוך שימוש בהליך פשוט ביותר עשויה בוודאי לקרוץ למפעלים רבים.

להלן לשימושכם סקירה קצרה של הפקטורינג ומוצרים דומים, בפורמט של שאלות ותשובות המהווה מעין מבוא לנושא:

ש: מה זה פקטורינג?

ת: פקטורינג הינו מכשיר אשראי מתקדם, שבמסגרתו רוכשת חברת הפקטורינג מהמפעל את חשבוניות הלקוחות, משלמת לו את תמורתן מיידית, ללא קשר למועד פירעונן המקורי, ומבטחת את העיסקה. התוצאה היא תזרים מזומנים מיידי ומבוטח למפעל .

ש:למה זה טוב למפעל?

ת: שיפור מיידי בתזרים המזומנים ללא צורך בבטחונות, תוך נטרול סיכון של אי פרעון חובות הלקוחות, המאפשר למפעל "לישון טוב בלילה" ללא חשש מחובות אבודים. בנוסף, השימוש בפקטורינג מאפשר שיפור תנאי התשלום ללקוחות והופך ליתרון שיווקי על פני מפעלים וספקים מתחרים.

ש: האם על הפירמה לבצע פקטורינג על מלוא היקף חוב הלקוחות שלה?

ת: ניתן לבצע את עסקת הפקטורינג גם על עסקה אחת או על חייב בודד.

ש: אפשר לקבל מימון פקטורינג גם על לקוחות מחו"ל?

ת: בהחלט.

ש: כמה זמן זה לוקח?

ת: לאחר בדיקה ראשונית ואישור הלקוח, כל תשלום מתבצע באופן אוטומטי מיד עם הוצאת החשבוניות.

ש: מה העלויות?

ת: לעלות הפקטורינג שני רכיבים מרכזיים: עלות מימון שוטפת הנעה סביב הריבית שמקבל המפעל במערכת הבנקאית, ועמלת פקטורינג פר חשבונית הכוללת בתוכה את עלות ביטוח האשראי. באופן כללי ניתן לומר שהעלות הכוללת של הפקטורינג נמוכה באופן משמעותי מההנחות הנהוגות בשוק כיום תמורת תשלום "במזומן" על ידי הלקוח.

ש: האם הפקטורינג נפוץ בישראל?

ת: לפי כל ההערכות, ועל רקע משבר האשראי, שוק הפקטורינג שנאמד בכ-7 מיליארד ש"ח בשנה שעברה, צפוי לרשום התפתחות עצומה ב-2009. כניסה של שחקנים נוספים לשוק ביניהן חברות ביטוח וחברות אשראי, והצעה של מוצרים נוספים ונלווים לפקטורינג צפויה לעורר את השוק המקומי כך שיתקרב לרמות הנהוגות בחו"ל של עשרות אחוזים מהתוצר הלאומי.

ש: מה עוד ניתן להרוויח מפעילות פקטורינג?

ת: מוצר חדשני נוסף הוא תוכנית מימון ספקים, המאפשר למפעל לייצר רווח נוסף בהתבסס על הפעילות הקיימת. במסגרת התוכנית, סקיור פקטורינג פונה לספקים של המפעל בהצעה להקדמת התשלום המגיע להם מהמפעל תמורת "הנחת מזומן". הקדמת התשלום ממומנת על ידי חברת הפקטורינג והמפעל מקבלת תשלום בגין כל ספק שמצטרף לתוכנית, המבוסס על גובה החשבונית.

 

Secure Factoring היא החברה היחידה בישראל העוסקת בליווי ויעוץ ללקוחות במציאת הפתרונות המיטביים עבורם בשוק הפקטורינג והאשראי החוץ בנקאי. Secure Factoringבוחנת את צרכי החברה, את מצבה הפיננסי ואת לקוחותיה ותופרת עבורה את הפתרון הפיננסי המתאים ביותר מבין ההצעות השונות של חברות הפקטורינג. Secure Factoring מקבלת תגמול מחברות הפקטורינג ואינה גובה תשלום מהמפעלים.

לתיאום פגישת ייעוץ ראשוני לצורך התאמה של פתרון הפקטורינג המתאים ביותר יש לפנות למשרדי Secure Factoring בטלפון 03-5288825 או ישירות למנהלי החברה: עמיר הירשברג בטלפון 054-7733344 ובאימייל amir@sfactoring.co.il, או שגיא קליין בטלפון 054-6545454 ובאימייל sagi@sfactoring.co.il,

 

לייעוץ ומידע בנושא איתור מקורות מימון ניתן לפנות למחלקה לכלכלת עסקים בהתאחדות התעשיינים בטלפון 03-5198807, או בדוא"ל : oren@industry.org.il.

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share