ביקור מוצלח של משלחת תעשיינים בחואיאן/סין בהובלת התאחדות התעשיינים וחברת אדמה

בפתח 2016 (7-8 בינואר), יצאה לעיר חואיאן שבסין משלחת של התאחדות התעשיינים בשיתוף עם חברת אדמה, שכללה נציגי 11 חברות פתרונות סביבה, כימיה וחקלאות.

הרקע ליוזמה הוא הקשר של חברת אדמה לממשל ולתעשיית העיר חואיאן, שנוצר מתוך כך שאדמה מקימה מפעל גדול בעיר, בהשקעה של 50 מיליון דולר, ומתוך זיקתה לחברת האם Chem China, שבבעלותה שלושה מפעלים נוספים בעיר ובסביבתה. תוך כדי הפעילות האינטנסיבית הזו של אדמה בחואיאן, זיהו ראשיה פוטנציאל נרחב לטכנולוגיות ופתרונות חדשניים בתחומי הסביבה, החקלאות, הכימיה ונוספים, עבור מפעלי תעשייה הקיימים כיום בפארקי התעשייה שבעיר. מדובר בעיר תעשייתית בת כ-5.6 מיליון איש, הנמצאת בתנופת פיתוח מואצת, ובה ארבעה פארקי תעשייה.

המשלחת הישראלית התקיימה כפעילות גומלין לביקור של תעשיינים ובכירי העיר חואיאן שהתקיים בישראל בחודש מאי 2015, ובמסגרתו סיירו הנציגים הסינים באזורי ומפעלי תעשייה מקומיים.

משלחת הגומלין הישראלית שיצאה החודש, בהובלת נציגות של התאחדות התעשיינים וד"ר אלי אברמוב מחברת אדמה, הייתה אורחת של ראש העיר ונציגי ממשל נוספים ותעשיינים בכירים בחואיאן, אשר סייעו בקיום מפגשים עם התעשיינים המקומיים ובהיכרות עם פארקי התעשייה בעיר. כל זאת, תוך אירוח מלא של המשלחת ודאגה לכל צרכיה. במשלחת נטלה חלק גם נציגת הנספחות הכלכלית בשנגחאי, שייצגה את משרד הכלכלה הישראלי.

אדמה כעוגן לחברות ישראליות בחואיאן

התאחדות התעשיינים רואה באפשרות של חיבור לממשל ותעשיית חואיאן פוטנציאל עסקי גדול במיוחד, בשל העוגן שמהווה חברת אדמה עבור חברות ישראליות בעלות פתרונות רלבנטיים לתעשייה בעיר.  חברת אדמה הודיעה כי תשקול להטמיע פתרונות ישראליים שיעוררו עניין בתעשיית וממשל חואיאן, במפעלי הקבוצה שבסין, כהתקנות הדגמה עבור מפעלים סיניים מתעניינים. הממשל המקומי הודיע כי ישקול תמיכה פיננסית בפרויקטים.

לאור זאת, נחתם בין המשלחת הישראלית לממשל בחואיאן מסמך כוונות לשיתוף פעולה תעשייתי ועסקי.

לאחר היכרות עם העיר בהחלט נוצר הרושם שיש מקום נרחב לפתרונות ישראלים בנושאי סביבה ובנושאי תעשייה שונים, ובכירי העיר הביעו עניין גדול ומשכנע בנכונות לבחון אפשרות לשת"פים. אנו מתכוונים להמשיך את הקשרים שנוצרו במהלך הפגישות וההיכרויות שהתקיימו בימי הביקור, כדי לקדם שת"פים עסקיים ולמקסם את פוטנציאל החיבור שנוצר.

המשך הקשר פתוח גם בפני חברות נוספות מתחומי תעשייה שונים מגוונים. המעוניינים לבדוק אפשרות לחיבור מוזמנים לפנות אל מירב אנקורי, ראש תחום פיתוח עסקי בהתאחדות התעשיינים, במייל: merava@industry.org.il, ו/או בטל' 03-5198742.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share