מידעון איגוד תעשיות מתכת חשמל ותשתית מאי 2004

1/05/2004

 

 

 

 

 

 

המידעונים הקודמים:

15 14
גיליון 16, מאי 2004
 

 

 


התקבלה תוכנית ההתאחדות להחלפת עובדים זרים בישראלים

אפשר יהיה להחליף עובדים זרים בישראלים רק במסגרת תוכנית הכשרת עובדים שהציעה התאחדות התעשיינים. התוכנית התקבלה פה אחד בפגישה שקיימו נציגי ההתאחדות עם נציגי מנהלת עובדים זרים במשרד התמ"ת.

לכתבה המלאה

הרפורמה בפנסיה / צוות מהנהלת האיגוד יקבע את המקצועות השוחקים בענפי המתכת, החשמל והתשתית

אחד הקשיים שמלווים את הרפורמה בפנסיה שמוביל משרד האוצר הוא סוגיית המקצועות השוחקים.
כזכור, במסגרת הרפורמה בפנסיה הוחלט להעלות את גיל הפרישה לגברים ל- 67 ולהשוות בהדרגה את גיל הפרישה של הנשים לזה של הגברים. אך בענפי התעשייה השונים קיימים מקצועות שאינם מאפשרים העסקת עובדים עד פרישתם לגמלאות.

לכתבה המלאה

תובלה ימית / רשות הנמלים תפצה משתמשים על הוצאות תום מסע

מועצת רשות הנמלים החליטה בחודש האחרון לפצות את המשתמשים בתובלה הימית על ההוצאות שנגרמו להם בשל הכרזת תום מסע בזמן השביתה האחרונה בנמלי ישראל.
מדובר בהוצאות נוספות שגבו חברות הספנות מהמשתמשים בגין הכרזה של תום מסע ופריקת המטענים בנמלי אירופה ובנמלי ישראל בזמן השביתה (30 בספטמבר עד 10 באוקטובר 2003).

מה לעשות כדי לקבל החזר?

סקר: המיתון בענף המתכת לא הסתיים

65% מהתעשיינים חשים שהמיתון בענף שבו הם פועלים טרם הסתיים. כך עולה מסקר מצב עסקים שהופץ בחודש שעבר בין המפעלים חברי איגוד המתכת. עם זאת, מרבית התעשיינים צופים שיגדילו בשנת 2004 את היקפי היצוא והמכירות.
הסקר בדק, בין השאר, מאילו בעיות סובלים מפעלים בענף, ומה נדרש לדעתם כדי לשפר את המצב. אחת הבעיות המרכזיות היא העלייה החדה במחירי חומרי הגלם, שממנה סובלים 86% מתעשייני הענף.

לתוצאות המלאות

אכרזת שינויים בתקינה רשמית

הממונה על התקינה במשרד התמ"ס העביר לידיעת התאחדות התעשיינים כי שר התמ"ס שוקל להכריז רשמיות לכמה תקנים. כידוע, עם הכרזת הרשמיות יחול איסור מוחלט לייצר, לשווק או למכור מוצרים שאינם עומדים באופן מוחלט בדרישות התקן או הסעיפים שעליהם הוכרזה הרשמיות.
כמו כן, החליט השר לשנות או להחליף כמה מהתקנים הרשמיים.

לרשימת התקנים ולפרטים נוספים


חולמים על קשרים עם חברות ארגנטינאית?

משלחת של אנשי עסקים ארגנטינאים במגוון תחומים תבקר בארץ ב- 9-14 במאי 2004.

לפרטים נוספים

יום עיון: אנרגיה סולרית תרמית, 24 במאי 2004

סדנה להפקת לקחים מפרוייקטים מובילים בתחום. בין הנושאים שייסקרו: פרויקטים סולרים שביצעה חברת מילניום בע"מ ברחבי העולם, מערכת אנרגיה סולרית לאספקת קיטור ומים חמים כל השנה בבי"ח הלל יפה ועוד.

לפרטים נוספים ולהרשמה

חדשות הקרן לידע וטכנולוגיה

"שורשים וכנפיים" – תוכנית העשרה למנהלי הדרכה

הקרן לידע וטכנולוגיה בשיתוף קבוצת נירם גיתן שמחה להזמין אותך לתוכנית העשרה "שורשים וכנפיים" המיועדת לעוסקים בהדרכה ובפיתוח ארגוני. התוכנית מקנה למשתתף מיומנויות יסוד בניהול הדרכה ופיתוח ארגוני, ומהווה במה לשיתוף והפריה הדדית בין משתתפים.
את פרטי התוכנית ניתן לקבל בקרן לידע וטכנולוגיה 03-5171318 או דרך מוקד השיווק של חברת נירם גיתן בטל' 09-767871 (יעל צור).

כל הקורסים – בקטלוג אחד

בימים אלה מופץ למפעלים קטלוג קורסים 2004 של הקרן לידע וטכנולוגיה. הקטלוג מסכם תהליך מכרז שנמשך כחצי שנה ובו בחנה הקרן כ- 50 גופי הדרכה. בקטלוג כ-130 קורסים וימי עיון בפריסה ארצית, באיכות ובמחירים אטרקטיביים מאד.
פרטים נוספים אפשר לקבל במשרדי הקרן, 03-5171318 ובאתר הקרן.

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים

התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share