מבזקי חדשות מרחב ירושלים - 22.12.2014

22/12/2014

* חילופי גברי במרחב ירושלים - באסיפה הכללית הדו שנתית שהתקיימה במלון ממילא בירושלים ציינו המשתתפים את סיום  תפקידו של יו"ר המרחב היוצא מר אריק גרבלסקי שהשלים 4 שנות כהונה בתפקיד ובמקביל ברכו את כניסתו של היו"ר החדש - ישן מר רן טוטנאור ששימש בעבר בתפקיד זה ונבחר כמועמד יחיד. היו"ר היוצא סיכם את כהונתו באומרו שמצב התעשייה במרחב ירושלים טוב, יש קשר והבנה טובה עם המערכת הפקידותית, ועם ראשי הרשויות במרחב. היו"ר הנכנס רן טוטנאור הציג בפני הקהל את משנתו הכלכלית והתעשייתית וציין שיש לחפש דרכים יצירתיות כדי להמשיך ולפתח את התעשייה במרחב וכן שהיא נחוצה וחיונית לכלכלת העיר ירושלים והפריפריה.
 
* הגז הטבעי עולה לירושלים - לאחר השלמת התכנון להובלת רשת גז טבעי לירושלים וע"מ למנף מהלך היסטורי וכלכלי בעל חשיבות כלכלית ותעשייתית גבוהה ביותר, מתקיימות פגישות קבועות עם מ"מ רה"ע ירושלים מר קובי כחלון המוביל את הנושא ביחד עם גלית לוי מנהלת המרחב וגורמים נוספים בכדי להבטיח ולשלב במהלך מרכזי זה את התעשייה בירושלים על כל גווניה ועל אזורי התעשייה השונים. ביוזמת התאחדות התעשיינים מרחב ירושלים ובשיתוף עיריית ירושלים הוחלט לארגן כנס גדול עבור צרכנים פוטנציאלים בירושלים, מלונות בתי חולים, אוניברסיטאות וכויב' במטרה להתחיל בהערכות להגעת הגז לירושלים מהבחינה הכלכלית, תכנון הסבה וכו' כמה שיותר מוקדם.  הוקםצוות היגוי המורכב מנציגי העירייה וההתאחדות במרחב שיארגן את הכנס ויגבש הצעה שכוללת הגדרות של קהל היעד לכנס,יטפל בנושא מענקי הסבה, תכנון סטטוטורי לדרישות מהצרכן, הצגת תוואי החלוקה של הגז הטבעי, יתרונות הגז הטבעי, ועוד. בכנס יטלו חלק כל הגורמים הרלוונטיים הנוגעים בדבר ובכלל  זה מהרשות המקומית והממשלתית.
 
כינוס הפורום הארצי של ראשי מינהלות התעשייה בהר חוצבים בירושלים - ביוזמת משותפת של האגף לכלכלה ורגולציה של ההתאחדות והמרחב התקיים לפני ימים אחדים מפגש של כל ראשי מינהלות התעשייה בארץ ובכלל זה ראשי המינהלות ממרחב ירושלים, נציג מינהל מקרקעי ישראל, נציג המשרד לכלכלה ומ"מ רה"ע ירושלים קובי כחלון ובו דנו בבעיות תעשייה משותפות, פיתוח מתחמי תעשייה במרחבי הפריפריה, כניסת גז טבעי לתעשייה, השלכותיו ויתרונותיו, הגברת שיתוף הפעולה ועוד.
 
* מצוקת החניה בהר חוצבים בירושלים - ביוזמת המרחב ומינהלת התעשייה של הר חוצבים, מתקיימים באחרונה דיונים קדחתניים עם עיריית ירושלים וגורמים נוספים כדי למצוא פתרון למצוקת החניה באזור. המרחב קיים דיונים פנימיים גם אנשי מקצוע בתחום הנדסת תחבורה ודרכים ונשקלו שורה של הצעות ובהם בניית מגדלי חניה ועוד. בפגישה האחרונה עם מ"מ רה"ע ירושלים קובי כחלון ניכרה היטב תמיכתו ורצונו לסייע לפתרון הבעיה. כולם מסכימים שהמצב הזה לא יכול להישאר כפי שהוא.
 
טיפול במפגעים חמורים המסכנים חיי אדם באזור התעשייה המערבי של בית שמש  - באזור התעשייה המערבי ישנה פעילות של כמה מפעלים בשטחים ציבוריים אשר מהווה הפרעה חמורה למפעלים לעובדים ולעוברים ושבים, , הדבר גורם לחוסר סדר ותאונות. מידי יום ביומו נמנעות שם תאונות, בעבר היו כמה.  בתיאום עם חלק מהמפעלים באזור, יזם המרחב שורה של פגישות עם הנהלת עיריית בית שמש וגורמים נוספים כדי להגביר את האכיפה במקום ולהשליט סדר ציבורי הולם לטובת כלל המפעלים וכל מי שצריך להנגיש את עצמו לאזור. ישנה גם הידברות בין יו"ר ההתאחדות מר רן טוטנאור למנכ"ל העירייה בנושא ובקרוב גם יתקיים כנס של המפעלים עם המנכ"ל והיו"ר.
 
*אזור תעשייה עטרות – המרחב פועל בשיתוף מינהלת עטרות להגדיל מכסות עובדי שטחים מאושרים לאזור התעשייה בעטרות. בקרוב יתקיים סיור באזור עם ראש ענף כלכלה באיו"ש אשר יעמוד מקרוב גם על הצרכים של כ"א לאזור.
בנוסף – לפני כחודש ימים פורסם מכרז (מקצה תעדוף) להקצאת מגרשים להקמת מפעלים באזור עטרות , אנו מלווים את התהליך וסייענו למספר מפעלים פרוצדורות הגשת הבקשה. מועד הגשת הבקשות כבר עבר.
 
ישיבת הנהלה קרובה – אנא רישמו ביומנכם – ישיבת ההנהלה הקרובה תתקיים ביום 13-1-2015, יום ג', בהר חוצבים במשרדי מפעל "מעבדות רפא" רח' שלמה הלוי 5, הר חוצבים ד'.
** שימו – לב : משרדי הנהלת החברה אינם שוכנים במתחם המפעל החדש, אלא בהר חוצבים ד'.

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
פרטי התקשרות-מרחב ירושלים

טלפון: 02-6252449

פקס:  02-6258464

דא"ל: shimrit@industry.org.il

התאחדות לשירות העסק שלך

מקדמים כחול לבן "מטה מיוצר בישראל"
ריכוז תלונות של יצרנים לגבי אפלייתם
לרעה,מול מוצרי ייבוא.טיפול בתלונות
מפעל הנתקל בהעדפת רכש מתוצרת חוץ
שלא על בסיס מחיר ואיכות.
ניהול פעולות הסברה לטובת
המפעל או המוצר.ועוד...
לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share