שרגא ברוש: "לא ייתכן שהתעשייה תשלם את מחיר אוזלת היד של הממשלה"

26/02/2009

ההתאחדות תפעל לשנות את חוק המים ולהחזיר את הפיקוח על תעריפי המים לממשלה ולכנסת, כך הוחלט בכנס חירום נגד כוונת רשות המים לייקר את תעריפי המים למפעלי התעשייה והמלונות

התאחדות התעשיינים תפעל לשנות את חוק המים, תוך צירוף לרשות המים 3 דירקטורים נציגי ציבור שייצגו את הצרכנים. כמו כן, תפעל התאחדות התעשיינים להחזיר את הפיקוח על תעריפי המים לממשלה ולכנסת, כך הוחלט ב-2 בנובמבר בכנס חירום שערכה התאחדות התעשיינים נגד כוונת רשות המים לייקר באופן חד ומיידי את תעריפי המים למפעלי התעשייה והמלונות. מדובר בהעלאה של עד פי-3 מהתעריף הנוכחי, שמשמעותה - תוספת שנתית של כ-350 מיליוני שקלים למפעלים.

התאחדות התעשיינים שכרה משרד עו"ד במטרה לבדוק אילו אמצעים משפטיים עומדים לרשותה כנגד החלטה שרירותית זו של רשות המים. כמו כן פועלת ההתאחדות להגיש הצעת חוק פרטית, באמצעות אחד מחברי הכנסת, במטרה להחזיר את הסמכות לקבוע את תעריפי המים לוועדת הכלכלה של הכנסת.
יצוין, כי ועדת הכלכלה וועדת הכספים יקיימו דיון מיוחד בנושא זה לבקשת התאחדות התעשיינים.
שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים אמר בכנס, כי לא ייתכן שהתעשייה והמלונאות ישלמו את מחיר אוזלת היד של הממשלה. 60 שנה לא טופל כנדרש נושא המים, ודווקא בשנה הקשה ביותר לתעשייה משיתים עליה מאות מיליוני שקלים נוספים שספק אם תוכל לעמוד בכך.

מנכ"ל קוקה קולה, איציק תמיר אמר, כי משמעות ההחלטה היא תוספת של כ-30 מליון שקל למפעל. לדבריו, יש כאן חוסר אחריות, שכן אלה שגרמו למשבר המים נזכרו פתאום שיש בצורת.

יצחק בז'רנו - מנכ"ל רדימיקס אמר, כי ההחלטה לייקר דרסטית את תעריפי המים הינה החלטה הזויה, דבר הגורם לכך שמעלים בלי כל פרופורציה את העלות של המוצר שאותו אנו מוכרים. מה עוד שהצרכן העיקרי שלנו הוא המדינה – מע"צ, קבלנים ולמעשה מגלגלים מעין מס נוסף. כיצד אפשר לבוא ולבקש מאיתנו תשלום עבור אגרת ביוב בשעה שאנו לא מזרימים כלל מים לביוב.
הוא תיאר את החלטת רשות המים כהכרזת מלחמה על התעשייה.

שמואל צוראל – מנכ"ל התאחדות המלונות אמר, כי עליית מחירי המים לבתי המלון, בשיעור של 200%, תנגוס 5% מהרווח - דבר המוציא את הענף מכלל תחרות. לדעתו, החלטה זו של רשות המים קשורה לבחירות, שכן התעשיינים והמלונאים הולכים למעשה לסבסד את משקי הבית. "אני לא מבין מדוע כפר שמריהו צריך להיות מסובסד ע"י מלון באילת או ע"י מפעל תעשייתי". עוד אמר, כי המשמעות של העלאת תעריפי המים הינה השתת אסון על אלפי מקומות עבודה במלונות, בתעשייה ובמקומות אחרים. את הדיבידנד הזה יצטרכו לקזז ממקומות עבודה.

יורם תמרי – רכז תחום המים בהתאחדות חקלאי ישראל אמר, כי ההחלטה לייקר בצורה דרסטית את תעריפי המים לתעשייה הינה חסרת כל הגיון, תוך ניצול ציני של צריכה קשיחה של מים בתעשייה.

משה אבנון ממרכז השלטון המקומי אמר, כי רשות המים הפכה להיות רשות לפקידות , כאשר ככל שמתקרבים לפריפריה – תעריף המים יעלה. כך למשל, קו"ב מים יעלה לצרכן במרכז 10 שקלים ובקרית שמונה 18 שקלים לקו"ב. על פי הצעת רשות המים יהיו 22 תאגידים ו-132 תעריפים שונים, בניגוד לכל הגיון.

בכנס החירום שנערך בבית התעשייה בת"א נכחו עשרות תעשיינים ממפעלי טקסטיל, מזון, מוצרי בנייה וצריכה, מתכת, כימיה ועוד. וכן מלונאים, חקלאים ואנשי התעשייה הקיבוצית.

הדפסשלח לחבר
כתבות נוספות
שרגא ברוש בוועידת ראש הממשלה ליצוא: ישראל תוכל לשוב ב-2010 לראש המדינות הצומחות והטכנולוגיות, 26/02/2009
הצלחה להתאחדות התעשיינים - החוק לעידוד השקעות הון הוארך עד 1 באוגוסט 2009, 26/02/2009
סקר הציפיות של התאחדות התעשיינים: הרבע האחרון של 2008 - הגרוע לתעשייה ב-5 השנים האחרונות , 26/02/2009
כ-700 עובדים פוטרו בתעשייה בחודשים יולי-אוגוסט 2008, 26/02/2009
ההתאחדות מתנגדת להבהרה שפרסמה הרשות לני"ע בנושא אי התלות של רואה החשבון המבקר, 26/02/2009
שאלת השבוע , 26/02/2009
איכות - היום ומחר, 20-18 נובמבר 2008 - רמדה, ירושלים, 26/02/2009
מהפך - עיבוד שבבי הופך למקצוע מבוקש, 26/02/2009
מדד להתפתחות חברות התעשייה שלהן פעילות יצרנית בחו"ל, בשיתוף עם עיתון "כלכליסט", 26/02/2009
ההתאחדות לממשלה: לקדם מהלך של רכישת גז טבעי במרוכז עבור מפעלי התעשייה, 26/02/2009
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share