שרגא ברוש בכנס התעשייה הקיבוצית: "יש 100 מפעלים גדולים המוכנים לקלוט לאלתר 10 אלפים עובדים אם הממשלה תאשר מענק להשקעות בכ-1 מיליארד שקלים"

26/02/2009

"המובטלים והמפוטרים של היום הם תוצאה מאובדן כושר התחרות של התעשייה הישראלית, שעליה זעקנו עוד בתחילת השנה, ואילו את המפוטרים של המשבר הנוכחי נראה רק ב-2009". קורא לאוצר לשבת יחד עם ההסתדרות והמעסיקים יום ולילה 3 ימים רצופים ולהוציא לדרך תוכנית שניתן יהיה להעבירה גם בכנסת.

"יש 100 מפעלים גדולים המוכנים לקלוט לאלתר 10 אלפים עובדים אם הממשלה תאשר מענק להשקעות בהיקף של כ-1 מיליארד שקלים במסגרת החוק לעידוד השקעות הון", כך אמר היום (20/11) שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים בהופיעו באסיפה השנתית של התעשייה הקיבוצית שהתקיימה בשפעים.

ברוש ציין, כי "פועלי התעשייה לא ילכו להיות טבחים סינים, ועובדי ההיי-טק לא ילכו להוראה, כבר ניסינו את זה. ממשלת ישראל החליטה אתמול לשים יותר מ-1 מיליארד שקלים כדי לייצר 10 אלפים מקומות עבודה מפוקפקים בעיני".

ברוש ציין, כי המובטלים והמפוטרים של היום הם תוצאה מאובדן כושר התחרות של התעשייה הישראלית, שעליה זעקנו עוד בתחילת השנה, ואילו את המפוטרים של המשבר הנוכחי נראה רק ב-2009.

ברוש פנה למנכ"ל האוצר, ירום אריאב שנכח באולם ולאוצר והציע לשבת יחד עם ההסתדרות ועם המעסיקים 3-4 ימים ברציפות כדי להוציא יחד תוכנית שניתן יהיה להעבירה גם בוועדת הכספים וגם בכנסת. אין פה עניין של אגו, אמר ברוש, ומטרתנו רק לתמוך בהנהגה.

נשיא התאחדות התעשיינים אמר, כי הוא בעד הצעדים שהציג האוצר, אך לדעתו הם חלשים מידי במינון ועדיין אינו רואה את סדרת הצעדים האפקטיביים. חסרות בתוכנית נחישות, מהירות ועוצמה.

ברוש סבור, כי חייבים למצוא פתרון לבעיית הפנסיה, לדעתו חשוב שהציבור ידע מהי תוכנית המגרה של האוצר כדי שהציבור ייצא מהפאניקה. יש מספיק מומחים וחייבת גם להיות אמירה ברורה של ראש הממשלה בנושא זה: "הוראתי לפלוני לבוא עם פתרון".

ברוש הוסיף, כי בנושא ההשקעה בתשתיות, המבחן אינו בסכום אלא בביצוע, לדעתו חסרה בתוכנית ועדת שרים, אפילו בראשותו של ראש הממשלה, שיושבת ובודקת מה מצבו של כל פרוייקט ופרוייקט. "ועדת מעקב של משרד האוצר בלי סמכות להורות לוועדות התכנון, בלי סמכות להורות לפקידי המנהל ובלי סמכות לסגור סגירות פיננסיות – אין לוועדה  כזו בתחום התשתיות שום סיכוי".

הוא הוסיף, כי הקרן למפעלים קטנים ובינוניים הייתה צריכה לצאת לדרך באופן מעשי כבר הבוקר, בהיקף כספי של מיליארד שקלים שתמונף ע"י הבנקים ל-5 מיליארד שקלים.
אם קרן זו תצא לדרך רק בעוד חודשיים שלושה – יהיו כמה עשרות מפעלים שלא יזכו כבר להשתמש בה.

הדפסשלח לחבר
כתבות נוספות
שרגא ברוש: "תוכנית האוצר מתמודדת באומץ עם הבעיות המרכזיות של שוק ההון ועשויה להחזיר את אמון המשקיעים ביציבותו של המשק", 26/02/2009
50% מהתעשיינים הבכירים מעריכים שהבורסה תתחיל להמריא מחדש בתוך שנה – שנתיים, 26/02/2009
"אם תינתן עדיפות לתעשייה הישראלית במכרז עיר הבה"דים בנגב, עשוי הדבר לתת תעסוקה לכ-6,000 עובדים חדשים כל שנה ב-5 השנים הקרובות", 26/02/2009
"אות רמון" על איכות, מצוינות ומנהיגות הוענק ל-7 תלמידי תיכון, 26/02/2009
נראה כי המחסור במים לא הגיע עדיין למשרד הפנים, 26/02/2009
האספה הכללית של איגוד תעשיות מוצרי בנייה וצריכה, 26/02/2009
האספה הכללית של איגוד תעשיות המזון, 26/02/2009
האספה הכללית של איגוד תעשיות הטקסטיל והאופנה , 26/02/2009
האספה הכללית של איגוד הכימיה והפרמצבטיקה, איכות הסביבה, 26/02/2009
האספה הכללית של איגוד מתכת, חשמל ותשתית, 26/02/2009
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

מייעצים לך בענייניי עבודה ויחסי עבודה

·  ייעוץ שוטף למפעלים בכל הנוגע
   לחוקי העבודה וליחסי עבודה 
   הן במישור הקיבוצי והן
   במישור הפרטני

·  מעורבות בהליכי חקיקה בכנסת
   ובוועדותיה.

·  טיפול במימוש חוקים,
   תקנות וצווים,
   מול גורמים ממשלתיים.ועוד...

לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share