שרגא ברוש בכנס חרום של הארגונים הכלכליים: אם יהיה צורך אנו נצטרף לשביתה ונשבות עם ההסתדרות

29/12/2008

כל החלטה שלא תסייע במהירות וביעילות למגזר העסקי, תהווה אסון כלכלי שתוצאותיו תהיינה סגירת חברות, פשיטות רגל ופיטורי עשרות אלפי עובדים כבר במהלך 2009

 

כדי שיבינו בירושלים שאנו רציניים, ולפני שהעסקים הקטנים והבינוניים מתמוטטים, אם יהיה צורך אנו נצטרף לשביתה ונשבות עם ההסתדרות. כך אמר שרגא ברוש, יו"ר לשכת התאום של הארגונים הכלכליים ונשיא התאחדות התעשיינים בכנס חירום שערך המגזר העסקי, לנוכח מצוקת האשראי האדירה של העסקים.

 

בכנס השתתפו ראשי הארגונים הכלכליים – אוריאל לין – נשיא איגוד לשכות המסחר; יהודה אלחדיף, נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה הזעירה; יהודה טלמון, נשיא לה"ב; ניסים בובליל, נשיא התאחדות הקבלנים; אלי גונן, נשיא התאחדות המלונאים, ומוטי גנץ – נשיא התאחדות היהלומים.

 

בסיכום הכנס הוחלט כי לשכת התאום של הארגונים הכלכליים, המייצגת יותר מחצי מיליון מועסקים במשק, דורשת מכל מקבלי ההחלטות להעניק מיידית את רשת הביטחון הכלכלית שלה זקוק המגזר העסקי.

 

לשכת התאום מזהירה, כי כל החלטה שלא תסייע במהירות וביעילות למגזר העסקי, תהווה אסון כלכלי שתוצאותיו תהיינה סגירת חברות, פשיטות רגל ופיטורי עשרות אלפי עובדים כבר במהלך 2009.

 

ברוש הוסיף, כי מבחינת המגזר העסקי יש לפתח 3 מנועי צמיחה – האצה בהשקעה בתשתיות, תוך מתן רשימה של פרויקטים עם ועדת מנכ"לים ולוח זמנים לביצוע; הורדת מסים – במטרה להגיע למס חברות של 25% עד 2010 ולמס של 20% עד שנת 2014; העמדת קווי אשראי – הקמה מיידית של קרן הלוואות להון חוזר בהיקף של 1 מיליארד שקל שתמונף ע"י הבנקים ל-5 מיליארד שקל.

 

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר אמר, יש לקבוע מנגנון מסודר אמין ויעיל אשר יבטיח מתן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים ע"פ שיקולים ענייניים לתקופת זמן קצרה ויצמצם הליכים בירוקרטיים בקרנות הקיימות. קרן ההלוואות צריכה להינתן ללא מגבלת סף. עוד אמר, כי יש לדחות תשלומי המעסיק לביטוח לאומי ב-3 חודשים; תשלום מע"מ על בסיס מזומן לעסקים קטנים ללא מגבלת סף; שינוי בקריטריונים לתשלומי מקדמות למס הכנסה והקפאת תשלומי הארנונה לרשויות המקומיות על נכסים ריקים לעסקים.

 

ניסים בובליל – נשיא הקבלנים אמר "צריכים להסיר את הכפפות, צריכים לצאת בהכרזה על סכסוך עבודה".

 

יהודה טלמון – נשיא לה"ב אמר כי "לפקידי האוצר אין מונופול על הצלת המשק, צריך תוכנית חרום, בעוד חודשיים – שלושה יהיה מאוחר מדי".

 

יהודה אלחדיף – נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה אמר, "אין לנו עורף כלכלי חזק כדי שנוכל לעבור את התקופה הזאת בביטחון. הבעיה הראשונה שצריך לפתור היא מצוקת האשראי. אנו רוצים לשלם מע"מ על בסיס מזומן, תוך מתן גרייס של חודשיים שלושה".

 

מוטי גנץ – נשיא התאחדות היהלומים אמר כי "הבנקים לא מתחשבים בנו, אומרים לנו אתם חייבים, יש לכם סחורה, תמכרו אותה ב-40% הפסד, אנו רוצים את הכסף עכשיו".

 

אלי גונן – נשיא המלונאים אמר "תנו לנו 150 מיליון שקל ואנחנו מביאים ב-2009 עוד חצי מיליון תיירים. אנו נצטרך להתמודד עם פיטוריהם של 7,000 איש".

 

רוני קוברובסקי – נשיא קוקה קולה ויו"ר איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים אמר: "יש בקשות לאשראי מהספקים, אנו כספקים לא מתכוננים לתת את האשראי, לא מתכוננים להחליף את הבנקים. התעשייה לא צריכה לממן את המחסור באשראי. הצרכנים מרגישים שהמצב שהם נמצאים בו עכשיו הוא רק ההתחלה – התוצאה, כולם סוגרים את היד והכיס".

 

אלישע ינאי – נשיא מוטורולה הציע להקים מפלגה של אלה שאכפת להם. עוד אמר כי "לא היתה כאן מלחמת עולם וכי בסך הכול חבורת אנשים חסרי אחריות, שלא התקבלו לבתי ספר בהנדסה, החליטו שהם מהנדסים פיננסיים".

 

עופר איתני - יו"ר ביתילי קרא להכריז על מרד מסים, "נכריז שלא נשלם מע"מ ונעצור את התשלומים לביטוח הלאומי. המדינה מתנהלת בכוח".

 

מנכ"ל פסגות מימון - ראובן סלטר, אמר "אנו מוצפים בפניות של חברות לקבלת הון חוזר, הבנקים אינם נותנים לי אשראי כדי לתת לעסקים האחראים". עוד אמר, כי חברות הביטוח מקטינות את ביטוחי האשראי.

הדפסשלח לחבר
כתבות נוספות
בשנת 2009 יצטרפו כ-67 אלף עובדים למעגל האבטלה, 31/12/2008
אין לאשר את תעריפי המים החדשים עד לקיום דיון בממשלה , 30/12/2008
שרגא ברוש: אי הפחתת מחירי החשמל, תהווה פגיעה בכושר התחרות של התעשייה, 29/12/2008
ברבעון השלישי – הגרוע ביותר בשש וחצי השנים האחרונות – נסיגה של 1.9% בצמיחת התעשייה, 28/12/2008
התאחדות התעשיינים: האיחוד האירופי יתמוך בחדשנות טכנולוגית במדינות אגן הים , 27/12/2008
סקר שביעות רצון אזורי תעשייה - 2008, 26/12/2008
קורס דירקטורים בתעשייה, 25/12/2008
סקר השכר בתעשייה לשנת 2008 , 24/12/2008
46% מהמפעלים ביטלו לעובדים את העלאות השכר המתוכננות לשנת 2009, 23/12/2008
נאוה רביד - מנכ"ל לוריאל ישראל נבחרה ליו"ר ענף התמרוקים בהתאחדות התעשיינים, 23/12/2008
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share