שאלות ותשובות - התאחדות התעשיינים

באילו אמצעים נוקטים בהתאחדות לפיתוח ולהקניית ידע וכלים עבור דור העתיד של התעשייה הישראלית?
כגוף מוביל מלווה את הדור הצעיר של התעשיינים, באמצעות שיתופי פעולה עם מערכת החינוך, במגוון פעילויות. בנוסף, התעשיידע מעניק לדור הצעיר חוויה חינוכית חיובית ומידע רב על התעשיות השונות, ומספק לו תמיכה למימוש שאיפותיו המקצועיות.
  
כיצד מחזקת ההתאחדות את מעמד הנשים בתעשייה?
ההתאחדות מעודדת השתלבות נשים בכל ענפי התעשייה במשק ומקיימת פורומים ייחודיים הפועלים לחיזוק מעמד האישה בכלל ענפי התעשייה, בשאיפה ליצור חברה ללא הבדל של דת, גזע ומין.
 
אילו פעילויות מבצעת ההתאחדות לקידום שיתופי פעולה של התעשייה הישראלית עם חברות וארגונים בינלאומיים?
אחד היתרונות של ההתאחדות הוא אינטראקציה מעובה וענפה עם ארגונים ושווקים בינלאומיים במדינות רבות, וחתימה על הסכמים, לשיתוף פעולה בינלאומי עם ארגונים ומוסדות ממשלתיים, המאפשרת עדכניות וזמינות של מידע רב סקטוריאלי הכולל: הזדמנויות עסקיות, מידע שיווקי, סקירות כלכליות, סקרי שוק, מחירים, ריביות ועוד.
 
כיצד מסייעת ההתאחדות התעשיינים לקידום מפעלים קטנים ובינוניים?
המפעלים הקטנים והבינוניים מהווים 80% מכלל התעשייה בישראל,
אחת המטרות של ההתאחדות היא לקדם את התעשייה הישראלית ולהגדיל את פעילות המפעלים החברים, תוך מתן סיוע, ליווי ואספקת כלים לגידול התפוקה וליצירת תוכניות עבודה לקידום העסק.
בנוסף, באמצעות הפורום לקידום מפעלים קטנים ובינוניים, אנו מסייעים בפעילות השיווק והפרסום של המפעלים החברים.
  
אילו פעילויות  מבצעת ההתאחדות בנושא התקינה?
בהכירה בחשיבות נושא התקינה מקדישה לו ההתאחדות מאמצים רבים, דבר שבא לידי ביטוי, בין השאר, במינוי עובד מיוחד לתחום זה, בהפעלת "ועדה לענייני תקינה של התאחדות התעשיינים" הדנה בנושאי תקינה שונים ולגבש את עמדת ההתאחדות לגביהם, בהפעלת ועדות משנה לטיפול ולהובלת נושאים ייחודיים הקשורים בתחום, ובהתקשרות עם יועץ מיוחד לתחום התקינה שמלווה בצורה הדוקה את כל פעילויות ההתאחדות בתחום זה.בהתאחדות התעשיינים ישנם מאות פעילי תקינה המתמנים על ידי ההתאחדות כנציגים במכון התקנים ובגופי תקינה אחרים
 
במה עוסקת התאחדות התעשיינים?
התאחדות התעשיינים פועלת לקידום כלל ענפי התעשייה הישראלית, כמקור לידע ומשאבים טכנולוגיים ומסחריים, ומשמשת נציגתם של חברי ההתאחדות מול משרד התעשייה והמסחר, הסתדרות העובדים ומשרד האוצר.
ההתאחדות משרתת את האינטרסים של  המפעלים הקטנים, כמו גם הגדולים, באמצעות קשת רחבה של כלים, פעילויות וקשרים בינלאומיים חובקי עולם.
 
כיצד פועלת התאחדות התעשיינים לקידום איכות הסביבה?
האגף לאיכות הסביבה משרת את כלל ענפי התעשייה החברים בהתאחדות בתחומי ייעוץ, ייצוג והתנהלות מול הגורמים המקבילים בממשלה. ההתאחדות מבצעת זאת באמצעות ועדות ייעודיות ומקצועיות הפועלות לעדכון ולהטמעת התקנים והנהלים בתחום איכות הסביבה בתעשייה בישראל
 
האם התאחדות התעשיינים מסייעת בהתמודדות בעתות משבר מקומי ועולמי?
ההתאחדות ערוכה למגוון תרחישים אפשריים, ביניהם גם תרחיש של משבר כלכלי. להתאחדות תכניות פעולה לכל ענף וענף בתעשייה למתן סיוע ותחזיות המעודכנות ללא הרף, בהתאם לתנאי המשק.
 
כיצד מסייעת ההתאחדות בליווי, ייעוץ והכשרה עבור חבריה?
ההתאחדות מנהלת מערך ליווי וייעוץ מקצועי להתייעלות ולהשבחת תהליכי העבודה והתפעול בארגון במגוון רבדים, החל מתהליכי תכנון וייצור וכלה בניהול ומשאבי אנוש. כמו כן, אנו ההתאחדות מציעה לחבריה הכשרה מקצועית רב תחומית המבוצעת באמצעות ימי עיון וקורסים מקצועיים.
 
מי יכול להיות חבר בהתאחדות התעשיינים?
התאחדות התעשיינים מקבלת לשורותיה כל חברה תעשייתית, מפעל וארגון המעוניין להצטרף וליהנות ממערך השירותים הבלתי נדלה המשרת את כל הסקטורים במשק הישראלי.
 
כיצד אפשר להיעזר בשירותי ההתאחדות?
החברים יכולים להיעזר בשירותי ההתאחדות בכל פעם שהם נזקקים לשירותיה, ולעשות זאת בפנייה ישירה אל הגוף הרלוונטי המטפל בנושא פניית החבר.
 
מהו איגוד ומה תפקידו?
איגוד או פורום בהתאחדות התעשיינים הינו גוף שמייצג את כלל האינטרסים של הענף המקצועי הרלוונטי לנושא, בהתאחדות התעשיינים עשרות איגודים ופורומים שמבטאים את צרכי הענפים המקצועיים וקובעים את תוכניות הפעולה של החברים .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share