פרויקט אתר החינוך של דה מרקר

מאת: נתן ליפסון. 
 
שלום לכולם,
 
ברגעים אלה ממש ראשי המפלגות יושבים ודנים בחדרי חדרים על זהותה ועתידה של הממשלה החדשה. והם רוצים שיניחו להם. הם חיזרו אחרינו במשך חודש ומבחינתם הם מילאו את חובתם להקשיב לאזרחים. עכשיו זה הזמן שלהם – עד לבחירות הבאות. וכשיש כל כך הרבה תיקים, כספים וכיבודים לדרוש ולחלק, מה הסיכוי שלחינוך יהיה חלק מרכזי מקווי היסוד של הממשלה החדשה?
 
אם אתם חיים בשלום עם התסריט הזה, זה הזמן להפסיק לקרוא. אם לא, יש מה לעשות בעניין.
לפני כשבועיים השקנו, יוזמת ישראל 2021 של TheMarker, תנועת המורים, קרן טראמפ וקואליציה של כ-30 גופים ותנועות, אתר שאליו אנחנו מזמינים את כל אזרחי ישראל על מנת לנסח יחד חזון חינוכי למדינת ישראל. האתר הושק בעת מערכת הבחירות – ולא במקרה: זו ההזדמנות להזניק את החינוך למקום הרבה יותר גבוה לא רק בשיח הציבורי כי אם גם בקבלת ההחלטות הפוליטית החשובה ביותר: הרכבת הממשלה. עד כה ביקרו באתר אלפי גולשים והדיונים בשלבים הראשונים של גיבוש החזון נמצאים בעיצומם. אם החינוך חשוב לכם ואם חשוב לכם להשמיע את קולכם בצורה ברורה כשיש עוד הזדמנות להשפיע – אתם חייבים להצטרף לתהליך.
 
זה מאוד פשוט: ניגשים לכתובת http://edunow.org.il, נרשמים ומצטרפים לתהליך.
 
התהליך פרוש על פני ארבעה שלבים ותפוקתו תהיה מסמך חזוני שנוסח כולו על ידי משתתפי התהליך – ללא כל מעורבות או עריכה חיצוניים. כל ההסברים, ואין צורך בהרבה, נמצאים באתר.
 
במה היוזמה הזו שונה מיוזמות קודמות של שיח ציבורי, שמהן ראינו לא מעט בשנה וחצי האחרונות? ראשית, היא תתנהל באינטרנט, מה שיאפשר השתתפות של אזרחים רבים. אך למעלה מכך, כל חברי הקואליציה התחייבו, מראש, לקיים דיון בחזון שיגובש ולפרסם את תוצאות הדיונים. כך יידעו כל המשתתפים שעבודתם תילקח ברצינות וכך נגרום לשיח להימשך, גם בפסים מעשיים.
 
בברכה,
 
נתן ליפסון 
מנהל אסטרטגיה ופיתוח מערכתי בדה מרקר

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share