מבצע "עמוד ענן" צביקה אורן מצדיע לתעשיינים ועובדי התעשייה בדרום המופגז

19/11/2012

מבצע "עמוד ענן" צביקה אורן מצדיע לתעשיינים ועובדי התעשייה בדרום המופגז.

צה"ל יצא למבצע "עמוד ענן" לאחר החלטה של ממשלת ישראל להפסיק לאלתר את המצב הבלתי נסבל של יותר ממיליון אזרחים במדינת ישראל. אין מדינה בעולם שתסכים לחיות במצב הזה לאורך זמן. מדינת ישראל וצה"ל פועלים בשעות אלה על מנת לשנות את המצב לאלתר ולהחזיר את ההרתעה ואת השקט לדרום. בהזדמנות זו אני מבקש להצדיע לחיילי צה"ל ומפקדיו בסדיר ובמילואים, באוויר בים וביבשה. ברגעים אלה ממש מנסים גורמים מדיניים להגיע להסדר שיאפשר לחיים בדרום לחזור למסלולם התקין. כוחות צה"ל ביבשה ערוכים בשטחי ההערכות לכניסה לכל מרחב רצועת עזה. במקרה כזה נהיה מחויבים להרחיב את אורך הנשימה שלנו. כאורך המבצע כך נהיה חייבים באורך נשימה. חרף המצב ברור לי כי זו שעתה היפה של מדינתו. אני מבקש גם להביע את הערכתי הכנה לתושבי הדרום באשר הם, על העוצמה, ההבנה והעמידות שהם מפגינים בשעות הללו. עלינו כחברה להתאחד ולהיות חדורי אמונה כי השקט יחזור במהרה לשכון במחוזותינו ולהתפלל לשובם בשלום של כל חיילי צה"ל בתום המבצע.

בתוך כך,  אני מבקש להצדיע לחברי  התעשיינים  שחרף המצב שומרים על אופטימיות, ומקפידים לפתוח את שערי המפעלים ולהמשיך בתנופת הייצור. לא קלה הדרך אך אני משוכנע כי בתום המערכה הזו ישוב השקט לשכון בדרום ותתאפשר צמיחה ופריחה בתעשייה. המשך הייצור תחת אש מהווה נדבך מרכזי בחוסננו הלאומי. מדינה חזקה וצבא חזק נשענים על החוסן של אזרחיה. אין לי ספק כי החתירה להמשך קיום שוטף עד כמה שניתן של מעגלי החיים הוא מרכיב מרכזי בחיזוק ההרתעה של מדינת ישראל מול אויביה באשר הם.

רבות מדברים על מערכת "כיפת ברזל". מערכת זו היא עוד אחד ממערכות שהן פאר התעשייה הישראלית. אני מבקש בהזדמנות זו להוקיר את הוגיה ומפתחיה. שיעור ההצלחה הבלתי רגיל של המערכת הזו מאפשרת לנו לקיים שגרת חיים  גם במצב המורכב בו אנו נמצאים. זהו הישג אסטרטגי מרשים.

רוב המפעלים בדרום ממשיכים לעבוד תחת אש. הנזק הכלכלי למפעלים הממוקמים עד 40 ק"מ מרצועת עזה כתוצאה מירידה בתפוקה וביטול הזמנות מוערך בעשרות מיליוני שקלים. אנו בהתאחדות התעשיינים פועלים ימים כלילות , על מנת להגיע מהר ככל שניתן להסדר כספי עם משרד האוצר, אשר יסדיר במהרה את הפיצויים למפעלים. ברור לי כי רק פיצוי אשר יכסה על כלל הנזקים, יאפשר לתעשייה בדרום להמשיך להתקיים, על אף האיום הביטחוני איתו היא נאלצת להתמודד לאורך כל השנה בכלל ובתקופה זו בפרט.

ברצוני לציין כי התאחדות התעשיינים עומדת לצידכם בכל נושא שיידרש. אנו עומדים בקשר מתמיד עם חדר המצב בדרום. נמשיך לפעול לחיזוק ידכם גם ברוח וגם במעשים.

בברכה

צביקה אורן  - נשיא התאחדות התעשיינים

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share