פינה חדשה-

סיפורו של מפעל תורם לקהילה

מפעל הפלסטיק "ספיר תעשיות פלסטיק בע"מ" לא מסתפק בייצור חומרי אריזה מתקדמים מפלסטיק אלא גם פועל לקידום הנוער והחינוך הטכנולוגי בישראל.

23/01/2012

דף המפעל של ספיר תעשיות פלסטיק בע"מ בפורטל כחול לבן 
חזרה לפורטל כחול-לבן

תחילתה של אגדה


לפני כשני עשורים, ראו במשפחת ספיר את העתיד ופעלו למימוש חזונם להקמת מפעל תעשייתי מודרני אשר ישתלב בתעשייה הישראלית כחול-לבן, המתפתחת ומתקדמת במדינה. 
להבה וזאב ספיר, בעלי ומנהלי המפעל העבירו את מרכז פעילותם העסקית ממרכז הארץ אל בירת העמק,  עפולה. כאן, הם מעסיקים במפעלם את תושבי הסביבה, משלבים ומשתפים אותם בעשייה היצרנית מהמתקדמות בעולם. עובדי המפעל הפכו במהרה, לשותפים פעילים בעשייה היצרנית, התקדמו והתפתחו ביחד עם צמיחתו ושגשוגו של המפעל ומרגישים כיום, כמשפחה אחת גדולה, גאה ומלוכדת.
במפעל ספיר, מייצרים מגוון מוצרי אריזה מתקדמים מפלסטיק ומתמחים בעיקר בייצור יריעות סטרץ' לאריזות משטחים המשמשות את מרבית יצרני התעשייה על תחומיה השונים, בארץ ובעולם כולו.
ספיר נחשב כיום לאחד מן המפעלים הגדולים והמובילים הן בארץ והן ברחבי העולם, בתחום הייצור, השיווק והיצוא של יריעות הסטרץ'.
בד בבד עם הפעילות העסקית הענפה והרחבה, עומדת השמירה על איכות הסביבה בראש סדר העדיפויות של מנהלי המפעל והם פועלים רבות לשימוש חכם, משופר וחסכני במוצריי הפלסטיק, כמו לדוגמא: הקטנת עובי המוצרים (מבלי לפגוע באיכותם) לשם הקטנת האשפה הלא מתכלה, וכד'.

נרתמים לקידום הנוער ופיתוח הטכנולוגיה בישראל

עם התיצבותה ותקדמותה של ספיר כמפעל מוביל בתחום התעשיתי החליטו בספיר לשלב בין תעשיה יצרנית כחול-לבן בפריסה עולמית, לבין פעילות למען הקהילה עם דגש על חשיפת הנוער לחינוך טכנולוגי וכל זאת, בכדי ליצור אפשרויות להתפתחות טכנולוגיות עתידניות. 
הנוער הנחשף לתעשייה המודרנית המתקדמת המצויה במפעל ספיר, מאותגר במציאת פתרונות חדשניים ויצירתיים לתהליכים הקיימים כיום בתעשייה.
כחלק מהבנת חשיבותו של החינוך בישראל בכלל והחינוך הטכנולוגי מעשי בפרט, מפעל ספיר פותח את שעריו בפני בתי ספר מעפולה ומהסביבה. הביקור במפעל ספיר הינו צעד משמעותי בתפיסת העתיד מנקודת מבטם של בני הנוער הנחשפים לתעשייה מתוחכמת, המשלבת רובוטיקה ואוטומציה במכונות המפעל היצרני.

מרחיבים מעגלים ונכנסים בשערי העתיד


בספיר
 יודעים כי, אין לדעת מהיכן יצמח הרעיון הטכנולוגי המתקדם הבא ולכן מרחיבים ככל שניתן את מעגלי החשיפה בקרב בני הנוער. רק לאחרונה, ביקרו במפעל, בנות מגמת פיסיקה מהאולפנה "צביה" בעפולה. 
הבנות התרגשו, חייכו, שאלו, הביעו התעניינות ונפעמו נוכח העוצמות, הטכנולוגיה המתקדמת, קווי היצור הרבים והאוטומציה החדשנית והמיוחדת המופעלת בספיר.
בכל ביקור מורגשת מחדש ההתרגשות בקרב בני הנוער, מיד עם כניסתם בשערי המפעל. בפסיעה אחת קלה, הם עוברים מאזור תעשיה רגיל ואפרורי לתוך עולם מופלא של היי-טק טכנולוגי מרשים בגודלו ובעוצמתו. כבר בכניסה המעוצבת מתלווה אליהם מדריך מקצועי - נציג המפעל, המקבל את פניהם בחיוך ובהסבר על החוויה אליה הם עתידים להיכנס...
אין כל ספק! חשיפת הנוער למפעל יצרני מודרני, גדול, נקי ומאורגן כספיר, משנה את הסטיגמה המוכרת כל כך, על מפעלים יצרניים ואזורי תעשיה ומראה להם כי, אפשר גם אחרת.

ספיר למען קידום החינוך הטכנולוגי


כחלק מפעילויותיו למען הקהילה, מאמץ מפעל ספיר במסגרת פרויקט טו"ב (טכנאים ובגרות) את ביה"ס ניר העמק הממוקם בסמוך לעפולה ובו לומדים תלמידים מיישובי הסביבה. 
פרוייקט טו"ב, מאפשר מיצוי יכולתם של התלמידים ומעניק להם תשתית חינוכית של ידע, ערכים ומיומנות אשר עשויים להוות עבורם "מפתח לחיים". 
בית ספר ניר העמק, נבחר על ידי ספיר בשל המעמד המיוחד אותו הוא מעניק להוראת המדעים והטכנולוגיה. בי"ס זה, משתלב היטב במטרת הפרויקט השואף להגדלת מספר התלמידים המסיימים את התיכון עם תעודת בגרות ותעודת טכנאי. במסגרת זו, נערכים סיורים יזומים בהם מגיעים תלמידי ביה"ס למפעל וזוכים להצצה מעמיקה יותר בטכנולוגיות המשמשות  את ספיר. בסיורים אלו, נחשפים התלמידים גם לחשיבות ולמשקל הרב שיש לתת ללימודים בכלל ולפיתוח הידע ויכולת ההבנה הטכנית בפרט, שכן, חלק גדול ממכונות המפעל ומקווי היצור בו, מצריכים אנשים מוכשרים בעלי ידע רחב, יכולת הבנה טכנית ויכולת לימוד גבוהה, לצורך הקמתם, הפעלתם ותחזוקתם.
בנוסף לכך, תלמידי בית הספר המעוניינים לעבוד במפעל בעת חופשת הקיץ, מוזמנים לעשות זאת ומתקבלים בזרועות פתוחות.  

http://www.israel-industry-north.org.il/htmls/page_693.aspx?c0=13484&bsp=12373

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share