אלי הורביץ, נשיא התאחדות התעשיינים לשעבר, הלך לעולמו

התאחדות התעשיינים מרכינה את ראשה עקב לכתו של אלי הורביץ, אחד מעמודי התווך של התעשייה הישראלית

התעשיין אלי הורביץ הלך הלילה (ב') לעולמו בבית החולים שיבא בתל השומר. היה בן 79 במותו. יהי זכרו ברוך.

22/11/2011

אלי הורביץ כיהן כנשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התאום של הארגונים הכלכליים בין השנים 1981 – 1986. אלי היה מעמודי התווך של התעשייה בישראל.
אלי הורביץ הציג דמות מופת של מנהיגות ציבורית מעצבת ופורצת דרך, שתרמה רבות לצמיחתה ושגשוגה של כלכלת ישראל. במלאו את תפקיד יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים תרם אלי הורביץ תרומה מכרעת להרגעתו של המשק ולגיבושה של תוכנית ייצוב המשק. בזכות פועלו, קיבל את התואר חתן פרס התעשייה ומלאות יובל למדינת ישראל, הוכרז כ"תעשיין היובל".
 
אלי הורביץ החל את דרכו בתעשייה בשנת 1953. בשנת 1976 מונה למנכ"ל חברת התרופות "אסיא". מתוך ראיה אסטרטגית ארוכת טווח, שמטרתה יצירת מובילות בשוק הישראלי, שתהווה בסיס לפריסה בינלאומית עתידית, יזם אלי הורביץ את מיזוגן של כמה חברות פרמצבטיות ישראליות לחברה אחת "טבע". את קבוצת "טבע" הוביל אלי הורביץ למעמד של יצרנית התרופות הגדולה בישראל ולחברה המובילה בעולם בתחום התרופות הגנריות, זאת על ידי הטמעת תרבות ארגונית של מצוינות והיצמדות נחושה אל חזון הרואה קדימה אל מעבר לקו האופק.

הורביץ האמין כי יישומם והטמעתם על הערכים עליהם צמח בתעשייה יהוו את המשך תרומתו לשגשוגה ולביסוסה של המדינה.מחויבותו הגבוהה לחברה בישראל הביאה אותו להתגייס לטובת מטרות ציבוריות וחברתיות רבות.אלי הורביץ כיהן בין היתר, כיו"ר מכון היצוא וכיו"ר מועצת המנהלים של בנק לאומי.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share