האסיפה הכללית השנתית של התאחדות התעשיינים

13/01/2011

היום (יום ה') נערכה האסיפה הכללית השנתית של התאחדות התעשיינים, במלון הילטון בת"א. בין הנוכחים באירוע, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר, יובל שטייניץ, שר התמ"ת, פואד בן אליעזר ויו"ר ההסתדרות עופר עיני.
 
בנאום שנשא שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, הוא קרא לראש הממשלה לכנס בדחיפות שולחן עגול שידון במצבו של הדולר. "אני קורא לך להטיל את כובד משקלך ולפעול בנחישות נגד הספקולנטים ולכנס את השולחן העגול".
 
ראש הממשלה, בנימין נתניהו ציין כי יכנס את השולחן העגול כבר בשבוע הבא. נתניהו הזמין את שרגא ברוש ואת עופר עיני, יו"ר ההסתדרות והבטיח כי יחד יפעלו על מנת להתמודד עם הקשיים המתעוררים הפוגעים ביצוא הישראלי.
 
שר האוצר, יובל שטייניץ ציין כי בשבועות האחרונים, תגבר משרדו את הדיאלוג עם בנק ישראל בנושא הדולר וכי בימים אלו יושב צוות מצומם מאוד וסודי ודן בדרכים אפשריות להתמודדות עם הבעיה. בהתייחס לנושא שכר המינימום, ציין שר האוצר כי קודם יש לבחון את הנושא  בממשלה ורק אחר כך נצרף את המעסיקים וההסתדרות.
 
יו"ר ההסתדרות, עופר עיני ציין כי למרות ההסכם עם המעסיקים, ראש הממשלה טרם הביעה את דעתו בנושא העלאת שכר המינימום. כמו כן, ביקש עיני משר התמ"ת לפעול בכל דרך להרחבת הצו והכנסת ההסכם לתוקף.
 
בנוסף, התקיים במהלך הכנס רב שיח בהנחייתו של עידן גרינבאום. בשיח השתתפו מנכ"ל משרד האוצר, חיים שני, מנכ"ל משרד התמ"ת, שרון קדמי ומנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, שאול צמח.  במהלך הדיון, התייחס חיים שני למסקנות ועת שישינסקי וציין: " השר בהיותו נבחר ציבור, חשוף ללחצים רבים, אך הוא עמד על שלו וככה מתקדמים. החברות מגנות על האינטרסים שלהם, אך אני לא הייתי נוהג באותם דרכים". בנוסף, ציין שני כי הוא בטוח שראש הממשלה יאמץ את מסקנות הועדה והדבר החשוב הוא לסגור את הנושא ולהתחיל לפעול בהתאם.
 
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share