צפו בתשובתו של מנכ"ל התאחדות התעשיינים יהודה (יודק'ה) שגב, לשאלתו של אלון הימן, סמנכ"ל שיווק בגלעם: על התעשייה, השביתה בנמלים, והעלאת שכר המינימום

9/01/2011

להלן שאלת אלון הימן סמנכ"ל שיווק גלעם בע"מ אל יהודה (יודק'ה) שגב-

 

 

יודק'ה שלום רב,

 

תודה על העדכון ועל הסיוע לסיום השביתה.

 

אני מבקש לשתף אותך בתחושותי: השבוע נתבשרנו על היוזמה (לה אנו שותפים דה-פקטו במסגרת ההתאחדות) להעלות את שכר המינימום ב-450 שקלים נוספים. בעקרון יוזמה זו ראויה בעיני ועתידה לייצר יותר צדק חברתי. אולם אז באה השביתה בנמלים יחד עם ההתמודדויות השוטפות שלנו (כמו למשל בנושאי טיפול בשפכים, שערי החליפין, עליית מחירי הנפט, אי הגעת הגז הטבעי ועוד ועוד). נוצרת, אצלי לפחות, התחושה, שמנסים 'להרוג' את התעשייה בארץ. אנחנו יורים לעצמנו ברגליים. אל לנו להתבשם מסיומה (המהיר??) של השביתה אלא להבין כי אנו מאבדים בעקביות נקודות במדד התחרותיות הבין-לאומי. במילים אחרות פחות ופחות כדאי לעשות איתנו עסקים. כשאין מלחמה, יש טרור, כשמגיע ייסוף של השקל מצטרפת אליו שביתה בנמלים, כשיורד מס החברות משיתים עלינו רגולציות ומחסומים בלתי אפשריים. וכך הלאה והלאה. בקיצור, איך מונעים את השביתה הבאה? איך מבטיחים לנו (ועוד יותר מזה, ללקוחותינו בעולם) שהאספקה אליהם מכאן והלאה תהיה סדירה? אחרת עופר עיני וחבריו בנמלים יצטרכו לדאוג לבדם לפיתוח ולצמיחה של המשק הישראלי. אולי מגיע להם זובור ציבורי בדומה לזה שחווה אתמול אלי ישי??

 

בתסכול רב,

 

אלון הימן

סמנכ"ל שיווק גלעם בע"מ

 

להלן התייחסות יהודה (יודק'ה) שגב-

 

שלום אלון !

 

לנו בהתאחדות התעשיינים אין הלוקסוס הזה להיות מתוסכלים. אנחנו מחויבים לכם, ועל כן תסכול אצלנו זו לא תכנית עבודה. אנחנו פועלים בכאוס של אין משילות כבר הרבה זמן ומנסים לחבר את הקצוות כך שהתוצאה תהיה מינימום נזק לתעשיינים או לקדם נושאים שחשובים לנו. בעניין הנמלים – בוודאות מוחלטת באם שרגא ברוש לא היה פועל כפי שפעל, היינו בסחרור של שביתה הנמשכת ימים רבים, במקביל פעלנו וטיפלנו בכל פנייה חריגה של חבר בהתאחדות ובכל המקרים בהם פנו אלינו הסדרנו את הבקשה (אף אוניה לא ברחה מהנמלים, ובזכותנו כל בקשה חריגה לשחרור סחורות מולאה). קצרה היריעה מלהסביר את טיפולה הכושל של המדינה במשבר זה. ושוב, המגזר העסקי הציל את הממשלה (ואותנו) ממשבר קשה יותר. לעניין ההנפקה / הפרטה – ההתאחדות הגישה הצעה מסודרת כיצד להתמודד נכון עם סוגיה זו לפני 3 שנים, לצערנו משרד האוצר ממשיך בשיטותיו הישנות להרוג כל יוזמה בעניין, אני לא צופה התקדמות בתחום בקרוב (אין מקבלי החלטות שיכולים כיום לקחת החלטה אמיצה בנושא). בעניין שכר מינימום – כל החלטה (גם שאתה מקבל) היא ברירה בין אלטרנטיבות, לא כולם ידעו ויודעים מה האלטרנטיבה, אך האיום הממשי עמד על 4,600 ₪ בחקיקה מ- 1 אפריל 2010, אני בטוח שאם היית אתה צריך לבחור בין האלטרנטיבות היית מקבל את אותה ההחלטה (אגב, אני מציע לך לבדוק מה היה הסכום האמיתי בדלתא שבין העדכון האוטומטי לבין ההחלטה הקיימת).

כושר התחרות – אני מפנה אותך לכותרת של עיתון מעריב – כלכלה - : http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/197/452.html

 

אנו פועלים מול שר האוצר וראש הממשלה – על מנת למזער את הגזירות ולמרות ההחלטות, לא ויתרנו ולא נוותר !

שער הדולר – למרות 'שהתחמושת נגמרת' המאבק בתחום לא מסתיים, ראה פעולות החשכ"ל בתחום אגרות החוב (זה לא קורה במקרה ולא בשל העיניים היפות של שרגא).

לבסוף: אני מזמין אותך לאסיפה הכללית של ההתאחדות: יופיעו 5 מנכל"י משרדי הממשלה המשפיעים על התעשיינים ולשמוע ואף לשאול שאלות.

להרשמה: http://www.industry.org.il/?CategoryID=1367&ArticleID=5821

 

בברכה,


יהודה (יודק'ה) שגב
מנכ"ל התאחדות התעשיניים

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share