"חוק הדגל" אושר בועדת השרים לחקיקה; החוק, בהובלת הח"כים יחימוביץ', אקוניס, מילר ווהבה– יובא ביום ד' הקרוב להצבעה טרומית
1/11/2010

"חוק הדגל" אושר בועדת השרים לחקיקה; החוק, בהובלת הח"כים  יחימוביץ', אקוניס, מילר ווהבה– יובא ביום ד' הקרוב להצבעה טרומית

 

"חוק הדגל", המחייב את משרדי הממשלה והמוסדות הממשלתיים לרכוש את דגל המדינה מיצרניים ישראליים/מקומיים, אשר מייצרים במפעלים בישראל, כחול לבן בלבד - אושר היום, 1.11.10 בועדת השרים לענייני חקיקה. לפני ההצבעה בוועדה, התקיימו מגעים לקידומו של החוק, בין המציעים שלי יחימוביץ' (העבודה), ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) ומגלי ווהבה (קדימה), והתאחדות התעשיינים לבין משרד התמ"ת ומשרד המשפטים, בתמיכתו של שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר.

 

יצוין כי בשנים האחרונות גורמים שונים, ביניהם גופים ממשלתיים, מוסדות ציבוריים, רשויות סטאטוטוריות נהגו לרכוש את דגל הלאום באמצעות יבואנים במדינות במזרח אסיה,  בסין, בתורכיה ועוד.

 

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים: "דגל הלאום הוא אחד מסמליה המקודשים של המדינה. סמל ערכי לו אני מצדיעים ועליו נלחמו ושילמו בחייהם מיטב בנינו. רכישת דגלי לאום בחו"ל אינה ערכית, אינה חינוכית, אינה מוסרית ואינה מכבדת לא את המזמין ולא את היצרנים במדינת ישראל המייצרים את תוצרתם במסגרת כחול לבן. אני מברך היום את ההחלטה ואת העושים במלאכה על אישורה של הצעת החוק".

 

ח"כ שלי יחימוביץ': "בימי העצמאות האחרונים הוצפו הרחובות בעשרות מיליוני דגלים תוצרת סין על חשבון התעשייה הישראלית ועל חשבון עובדיה. החמור ביותר הוא שאפילו משרדי ממשלה והצבא מניפים דגלים תוצרת סין. זהו מצב בלתי נסבל שבו סמלי המדינה הלאומיים מיוצרים בידי עובדים זולים בסין. הדגל הוא סמל רב משמעות וברגע שהוא מיוצר מחוץ לגבולות המדינה תוך פגיעה בפרנסת עובדים ישראלים משמעותו נפגעת ומטשטשת. החוק יעזור למתפרות ולמפעלי ייצור דגלים לשרוד ואף להעסיק עובדים רבים נוספים".

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

יואש בן יצחק – 050-6214503 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share