שרגא ברוש ונשיאי לשכת התאום נפגשו עם ראש הממשלה

20/10/2010

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר השבוע (19/10), בפגישה עם ראשי הארגונים הכלכליים, בראשותו של שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, כי יפעל להוריד חסמים אותם יוצרת הבירוקרטיה.

נתניהו  אמר בפתח הישיבה כי הוא רואה חשיבות רבה בקיומו של המפגש שמתקיים כחלק מדיוני השולחן העגול שהוקם עם תחילת כהונת הממשלה הנוכחית.

במהלך המפגש הציגו ראשי הארגונים את השקפתם בנוגע למצב ענפי המשק השונים תוך התמקדות בחסמים שהסרתם יכולה לעודד את הפעילות הכלכלית במשק.
ראש הממשלה הנחה את מנכ"ל משרדו, איל  גבאי ואת ראש המועצה הלאומית לכלכלה, יוג'ין קנדל, לבחון את הנושאים שעלו, בדגש על הסרת חסמים בירוקרטים.

במהלך הדיון ציין ראש הממשלה כי יש לערוך רפורמה בבירוקרטיה, "התחרות היום בעולם היא על השפיות ברגולציה ובבירוקרטיה והשפויים ינצחו.
אם לא נתיר את הפלונטר הבירוקראטי, אנחנופשוט נשקע. צריך לייצר מקצצה אנטי-בירוקרטית ולהשתמש בכל האמצעים החקיקתיים הדרושיםכדי לעשות זאת ולהניע את המשק. התפקיד של כולנו הוא להיאבק על שיח של יצירה, יזמות, הורדת חקיקה וצמצום הבירוקרטיה- אלו הדברים שיצעידו אותנו קדימה".

יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש הודה לראש הממשלה והוסיף כי "לשמחתי ראש הממשלה הקדיש את כל הזמן הדרוש על מנת לנהל דיאלוג פורה על מצב המשק, כולל היכולת לקבלת תמונה אמיתית על החוזקות והחולשות. אני שמח שראש הממשלה שם דגש על  קידום נושאים חשובים, שבראשם הפחתת הבירוקרטיה וטיוב הרגולציה. יצאנו בתחושה ברורה כי ראש הממשלה נחוש לסייע למגזר העסקי לפעול ביעילות ולהפחית מחסומים במטרה להגביר את הצמיחה והתעסוקה ולהגדיל את רמת החיים בישראל.  אני תקווה כי יתקיימו פגישות נוספות מסוג זה".


עוד השתתפו בישיבה:  נשיא התאחדות הקבלנים והבונים – ניסיםבובליל, יו"ר איגוד הבנקים – יאיר סרוסי, נשיא התאחדות המלונות – אלי גונן, נשיאלשכת ארגוני העצמאים והעסקים  - יהודה טלמון, נשיא התאחדות תעשייני היהלומים – מוטיגנץ, נשיא הארגון הארצי של מפעלי השמירה – דוד לוי, נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה– יהודה אלחדיף, נשיא האיגוד הארצי למסחר – איתן אביבי, יו"ר התאחדות הסוחרים- יאירקורח, נשיאת ארגון חברות לאספקת שירותי משאבי אנוש – דליה נרקיס, יו"ר ועדת עבודהלשכת התאום – רןטוטנאור.


לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:
מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870
יואש בן יצחק – 050-6214503 / 03-5198804 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share