שרגא ברוש: "האישור החריג שניתן לעשרות רשויות מקומיות להעלות הארנונה, מעיד כאלף עדים כי למרות ההבטחות, הממשלה מטילה מיסים חדשים ומכבידה את הנטל על כתפי האזרחים"

14/10/2010

שרגא ברוש: "האישור החריג שניתן לעשרות רשויות מקומיות להעלות הארנונה, מעיד כאלף עדים כי למרות ההבטחות, הממשלה מטילה מיסים חדשים ומכבידה את הנטל על כתפי האזרחים".


בימים האחרונים ניתן על ידי משרד הפנים אישור גורף לעשרות בקשות של רשויות מקומיות להעלאה חריגה בתעריפי הארנונה.

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים: "אישור ההעלאות החריגות בארנונה והכבדת נטל המס המקומי, מהווה המשך מדיניות הממשלה בשנים האחרונות להכביד את נטל המיסוי העקיף על הציבור. גם הפעם, המגזר העסקי והתושבים הם אלה שמשלמים על כך שהממשלה מקטינה את העברות הכספים לרשויות המקומיות. כך, מצד אחד, מתהדר האוצר בהפחתת מס חברות ומס הכנסה, אך היד השנייה חודרת עמוק לכיסם של העסקים והתושבים, באמצעות המיסוי העקיף".  

"העובדה ש-160 רשויות נאלצו לפנות למשרד הפנים ומשרד האוצר בבקשה לאשר עלייה חריגה של הארנונה ובכך להטיל נטל מס נוסף על האזרחים כולם ובכלל זה על הסקטור העסקי וכל זאת לאור העובדה כי הממשלה קיצצה כ-29% במענקי האיזון (בהשוואה ל-2002) לרשויות מעידה כאלף עדים על העמקת המדיניות של הסתלקות הממשלה ממילוי חובותיה והטלת הנטל והכבדת נטל המס על כתפי האזרחים.

"העבודה ה"קלה" של הטלת מס נוספת בצורת הגדלת תשלומי הביטוח הלאומי, הגדלת הבלו על הפחם/הבנזין/הסולר, חקיקת חוק מס פיתוח אזורי, והעלאה חריגה בתעריפי הארנונה הם התעלמות מהמצב הכלכלי הקשה בו מצוי העולם כולו ומדינת ישראל בכלל זה, אין ספק שהכבדה בעלויות על הסקטור הפרטי והציבור כולו  לצד המיתון העולמי והירידה בביקושים בעולם המערבי יחד עם משבר הדולר מהווים ראייה קצרת טווח שתפגע גם בביקושים בשוק המקומי וממילא תפגע בצמיחת המשק בשנים הקרובות. אני קורא לפקידי משרדי האוצר והפנים לטפל בתקציבי הרשויות המקומיות שלא באמצעות העלה חריגה בתעריפי הארנונה."

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

יואש בן יצחק – 050-6214503 / 03-5198755 / 03-5198856

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share