שרגא ברוש: "כיצד יתכן שמשרד האוצר מתעלם מחוות הדעת של היועץ המשפטי לכנסת שקבע כי חוק מס הפיתוח אינו חוקתי - ומנסה להגניב מיסים חדשים מכל כיוון? איש אינו יודע מה יכלול המס החדש אשר יוביל לתוספת עלויות עד 3 מיליארד שקלים בשנה".

6/09/2010

שרגא ברוש: משרד האוצר מכשיל את ממשלת ישראל

 

שרגא ברוש: "כיצד יתכן שמשרד האוצר מתעלם מחוות הדעת של היועץ המשפטי לכנסת שקבע כי חוק מס הפיתוח אינו חוקתי - ומנסה להגניב מיסים חדשים מכל כיוון?  איש אינו יודע מה יכלול המס החדש אשר יוביל לתוספת עלויות עד 3 מיליארד שקלים בשנה"; "הממשלה מנסה באמצעות מס הפיתוח החדש להשתחרר מהחובה לבנות על חשבונה בתי ספר, גני ילדים, בתי כנסת, מתנ"סים וכו' ולהטיל את מימון הקמת המוסדות הציבוריים על כתפי הציבור".

"המאבק רק החל – לא ניתן לממשלה להשית מיסים חדשים".

 

אתמול 5.9.10 בניגוד מוחלט לחוות הדעת של יועמ"ש הכנסת, עו"ד איל ינון, שקבע בועדת הפנים של הכנסת, מיום 10.8.10 כי הניסיון  של האוצר להטיל מס חדש – מס פיתוח,  הגיש משרד האוצר, לועדת השרים לענייני חקיקה, תחת חוק ההסדרים, את הצעת חוק מס הפיתוח, שיאפשר לרשויות המקומיות הטלת שורה של מיסים מוניצפליים חדשים הנקראים מיסי פיתוח, אך בניגוד לחובה הקיימת על הרשות להשקיע ואז לגבות במס החדש הרשות לא תהייה חייבת לבצע עבודה כנגד גביית המס.

חלק מהמיסים יחליפו את מנגנון היטלי הפיתוח הקיים ברשויות המקומיות כאשר לרשויות תהיה אפשרות לחרוג בעד 40% מגובה המס שייקבע. היטלי פיתוח הנם היטלים שמשולמים כיום על ידי יזם אשר בונה מבנים חדשים, לשם מימון הקמת התשתיות באזור. גובה היטלים אלו מסתכם בכ- 5.5 מיליארד ₪ בשנה. ככל הנראה, במנגנון החדש יוטל המס על כלל התושבים והעסקים ברשות המקומית.

 

עפ"י דברי יועמ"ש הכנסת, עו"ד איל ינון, הצעה זו: "אינה עומדת בסטנדרטים המקובלים לחקיקת מס וספק אם תעמוד בביקורת חוקתית לאור היותה מנוגדת לעקרונות חוקתיים אשר ביסוד משפטינו אינה חוקתית".

 

 

 לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי– 054-2620501 / 03-5198870

יואש בן יצחק – 050-6214503 / 03-5198804

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share