משלחת של לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים בראשות שרגא ברוש ובכירי התאחדות התעשיינים בישראל תיפגש עם שר האוצר, שר הכלכלה והטכנולוגיה ושר העבודה והרווחה של גרמניה במסגרת ביקור גומלין בגרמניה, כאורחי ארגון המעסיקים הגרמני BDA, אשר ביקרו בארץ בדצמבר האחרון

2/09/2010

לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים בראשות שרגא ברוש ובכירי התאחדות התעשיינים בישראל תהייה אורחת של ארגון המעסיקים הגרמני BDA; יפגשו השבוע עם שר האוצר הגרמני, שר הכלכלה והטכנולוגיה ושר העבודה והרווחה וחברי פרלמנט גרמניים.

 

משלחת של לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים בראשות שרגא ברוש ובכירי התאחדות התעשיינים בישראל תיפגש עם שר האוצר, שר הכלכלה והטכנולוגיה ושר העבודה והרווחה של גרמניה במסגרת ביקור גומלין בגרמניה, כאורחי ארגון המעסיקים הגרמני BDA, אשר ביקרו בארץ בדצמבר האחרון.

 

במסגרת הביקור שיחל השבוע ב-2/9, תיפגש המשלחת עם שר האוצר הגרמני - וולפגנג שויבלה; שר הכלכלה והטכנולוגיה - ברודלה; שר העבודה והרווחה - רלף ברקסיפ והשר אקרט וונקליינדן - מלשכת ראש הממשלה.

 

במסגרת הפגישות, צפויים להידון דרכים לקידום שיתוף הפעולה בין המגזר העיסקי בגרמניה למגזר העיסקי בישראל, ובעיקר קידום משותף בנושאים של יחסי מעסיקים-עובדים, יחסי עבודה, התגברות על בעיות אבטלה, הכשרת כח אדם טכנולוגי וצעדים כלכליים להתמודדות עם המשבר הכלכלי.

 

כמו כן, יפגשו חברי המשלחת עם אנשי עסקים בכירים בכלכלה הגרמנית, ויבקרו בענקית התרופות Bayerובקונגלומרט ההנדסה העולמי "סימנס".

 

מטרת הביקור, היא ללמוד ולהחליף דעות בין המעסיקים הישראלים והגרמנים, בדרכים הטובות ביותר להתמודד עם ההאטה הכלכלית, תוך דגש על נושאי תעסוקה, התייעלות משקית, יחסי עבודה ודיאלוג חברתי-כלכלי.

 

בנוסף, תתקיים פגישת עבודה בין מנכ"ל התאחדות התעשיינים בישראל, יהודה (יודקה) שגב, ליו"ר התאחדות התעשיינים בגרמניה BDI, האנס פיטר-קייטל בה תוצג המדיניות הכלכלית בישראל והצלחתה היחסית של ישראל במשבר הכלכלי העולמי האחרון בהשוואה לשאר מדינות ה-OECD.

 

אלה תהיינה פגישות ראשונות, בין הגורמים העסקיים הישראליים למקבילים הגרמנים ולגורמי ממשל גרמני מאז כניסתה הרשמית של ישראל ל-OECDויידונו בה הדרכים, כיצד לשתף פעולה בוועדות ובמסגרות החדשות של ה-OECD, בהן ישראל וגרמניה חברות משותפות. זאת מעבר להמשך הדיונים בין גרמניה לישראל על השותפויות האפשרויות בין ישראל לגרמניה במסגרת האיחוד האירופי.

 

יצוין כי נתוני הסחר עם גרמניה בחודשים ינואר-יוני 2010 עמדו על 2.59 מיליארד דולר, כאשר יצוא הסחורות לגרמניה הסתכם בכ- 785 מיליון דולר, בעוד היבוא הסתכם ב- 1.8 מיליארד דולרים.

 

עיקר היצוא הישראלי לגרמניה, בחודשים ינואר-יוני 2010 הינו מענף מכונות וציוד חשמלי והוא הסתכם בכ- 287 מיליוני דולרים; יצוא מוצרי התעשיות הכימיות הסתכם בכ- 113 מיליוני דולרים; יצוא ענף הפלסטיק והגומי לגרמניה, הסתכם בחודשים ינואר-יוני 2010 בכ-92 מיליוני דולרים; יצוא מכשירים וכלים אופטיים הסתכם בכ-72 מיליוני דולרים.

 

עיקר היבוא מגרמניה לישראל הינו מענף מכונות וציוד חשמלי והוא הסתכם בכ- 637 מיליוני דולרים; יבוא מוצרי התעשיות הכימיות הסתכם בכ- 309 מיליוני דולרים.

 

 

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללשכת הדובר:

מיטל עומרי – 054-2620501 / 03-5198870

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share